Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové PC - pomoc

Zdravím,

chci si sestavovat PC na bazar, což znamená hlavně internet a aplikace pro práci. Občas i nějakou tu gamesku ;) Sestavil jsem si toto a myslím ,že by to mělo fungovat a být mezi sebou plně kompatabilní(CPU,RAM,MB,dostatečný zdroj, skříň apod., ale pro jistotu píšu Vám profíkům, pro ověření :) Jak se říká, dvakrát měř a jednou řež. Veškeré nápady a změny (rady) jsou vítány :)) Díky moc

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_11WD0 11JKH011WDC011BBF0118BF011CWC0111WR0219GS010OE501

sice 6ti jádro to má ale hry jsou vetsinou jednovlaknove a ten processor je hodne slaby na jednovlaknove aplikace

A k čemu ti bude šestijádro v kanclu? Navíc procesory FX nejsou zrovna povedený, obyčejný i3 od Intelu je výkonem převyšuje.
Lpíš na AMD a odmítáš Intel? Jsi oběť bezdůvodných předsudků.
Pokud trváš na AMD, tak při platformě FM2 získáš procesor a slušnou grafiku v jednom, v součtu to vyjde levněji, než CPU a grafika zvlášť. Do kanclu dostačující a nějakou tu hru to taky dá.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 83097APY1QFP

Ták jasně, předraženej Intel, herní počítače na Intel, počítače za 15+ a k tomu dáš nVidii, když ATI teď válcuje nVidii, protože ATI má novinku, která předjela nVidii na plné čáře ;) ... pro mě je intel předraženej, domá mám PC (AMD Athlon X4 630 2.8GHz + AMD ATI HD6770 a hrál jsem všechno ve FullHD na Ultra Detaily) ... úplně se mění téma tohoto postu a to nechci, ptal jsem se na kompatabilitu komponent, které jsem vybral.

Pokud s tím počítačem "myslíš dopředu", tak je blbost brát vyběhnutej socket AM3+. Počet jader sice vypadá pěkně, ale vzhledem k nepovedené architektuře je výkon na jádro tristní. Takže raději novější FM2 a do toho procesory poslední generace, ty už se AMD povedly líp.

Ohledně Intelu - chce za svý peníze co nejlepší výkon, nebo si chceš hrát hádku malých děcek "zlej Intel, hodný AMD"? Procesory od Intelu nejsou tak drahý, jak se zdá, i3 je jen o pár stovek dražší, než ten tvůj favorit a výkonem ho poráží na hlavu. I s pouhými dvěmi jádry.

1. Nevhodná platforma, která nejspíše bude nějakou dobu přežívat, AMD "jde" výrazně směrem k APU a tím i do patřičného segmentu. Což by žák "speciální" IT školy mohl zaznamenat.
2. ZD - nechlazená napájecí kaskáda a ještě ke všemu Gigabyte.
3. Paměti pro vícekanálové paměťové řadiče se kupují obvykle v kitu.
4. CPU je třímodulové - HT jinými prostředky a výkon stejně nic moc.
5. Ventilátor se mi nelíbí - pokud chci šetřit, nebo Noctua.
6. Vzhledem k desce, na vyhoření při "bruntálním" přetaktování stačí celkem dobře i 400W Seasonic.

Tak kancl a samohrajku bych si představoval na platformě AMD APU FM2, pokud dedikovaná GK, pokud by nestačil grafický výkon APU, pak na bázi Intelu skt 1155.

1. Zkusím mrknout na tu Vaši vybranou FM2 ( FM1 )
2. Nechlazená ? Na kancl to vadit nejspíš nebude ;) a taktovat se nebude ;)
3. Ano vím, ale není tam KIT nebo spíš né to, co bych si představoval
4. Jak říkám v 1.
5. Na Ventilátoru fakt nesejde ;)
6. Seasonic 500W jako rezerva a cenově to už je pff :))

PS: Nechci integrovanou kartu ;) proto mám PCI-Ex

Díky :)) .. tuhle radu jsem chtěl slyšet :), taky si myslím ,že je dobrej, já mám doma AMD Athlon X4 630, jak jsem řekl a hry 2012 jsem hrál na FullHD s Max Detail :), tákže si myslím, že ten procesor bude ještě lepší, než ten co mám doma :)

Problém diskuzí na netu je ten, že tam může kdejakej tlachal napsat cokoliv, stejně tak jako videa na Youtube, kde tvrdí, že slaboučká grafika v notebooku zvládne tu kterou hru na vysoký detaily. Horší na tom je to, že tomu spousta lidí věří, protože CHTĚJÍ tomu věřit.
Nechcu nijak vypichovat jednotlivý zdejší osazenstvo, ale většina z nás tu tvoří dlouhodobej inventář a s blbýma a záměrně špatnýma radama by tady poradna dlouho nefungovala. Jsme tu už nějakých 7 let.

Dneska jsem testoval Crysis 3 na AMD Athlon X4 630 2,8GHz + 6GB Ram + HD6770, sice bylo PC o dost hlučnější, hlavně větrák na GPU, ale né ve FullHD(sekalo se to), ale cca v HD Rozlišení 8x AA a detaily na Vysoké jsem to hrál docela plynule :)

A na tom budete pařit Crysis, že?!
To je ještě horší než předtím! A další nepochopení je, že já vám neradil AMD FM2 na ty vaše "občasné" hry, ale jasně (asi pro některé moc ne) jsem napsal, že pro jisté účely je AMD APU velmi vhodné, ale při potřebě většího výpočetního výkonu pro grafické aplikace v podobě dedikované GK jedině Intel! A M-Pol jasně dokázal, že ta vaše "drahota" je pouze vaše nutkavá představa.
Jen tak mimochodem, vždy jsem se domníval, že přídavné karty se strkají do příslušného slotu příslušné sběrnice bez ohledu na typ CPU, nebo je to snad jinak? Jakého zločinu jsem se asi dopustil kombinací GK od 3dfx a CPU od AMD, dokonce jsem AMD sesnoubil s GK od nVidie? Já "speciální" IT školu neštudýroval, tak nevím...

Okay, díky moc za rady a nabídky :)), určitě pomohly :))

Rozhodnul jsem se takto:

1.sestava kancelářské PC (minimálně hry)
-> http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1BBF0 111WR021WDC011JKH0118BF0111WD011QFU011QFN010EI101

2.sesava čistě kancelářské PC (internet)
-> http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_11WD0 10OE5011WDC0118BE011CPF011T28020Y9S010Y3701

Kompatabilita jak jsem koukal, by měla být v pořádku :)

Přesně naopak, co mu bylo psáno. FM2 vhodné bez dedikované GK na "kancl" a samohrajkové účely - iGPU je více než dostatečný na kancl a navíc akcelerace videa, narve do "herní" sestavy! Naopak zanikající AM3 s CPU staré řady s TDP 95W ještě ke všemu strčený do desky postavené ještě na prastarším čipsetu s notně zastaralou integrovanou grafikou "dá" na "kancl" Napadají mě jen politicky nekorektní slova.
Co je to dnes za školy, že tam chovají něco takového...

Technická: On nechtěl poradit, on chtěl souhlasné přibrukování jeho zvrhlým představám!

dobře poslechnu radu profíka :), tak jsem to trochu upravil, už je to lepší ? :)

1.sestava (občasné hry, ale spíše kancl) (FM2 bez Dedikované GPU s A10 + MB s chlazením napájení)
-> http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1BBF0 111WR021WDC010EI10118BF0111WD011TU0011QFP01

2.sestava (čistě kancl, ale asi jsem postavil lepší kancl :D)
-> http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1U770 118BE011T29021QFL010MF6010TUR0211WD011RAD01