Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpálená základní deska/procesor?

Dobrý den,

jsem nemehlo vím a příště se vtom už nebudu štourat, ale chtěl jsem vyměnit procesor Intel Celeron v počítači s deskou která má socket 478 za Intel Pentium 4, bohužel jsem ale popletl stranu kterou se to tam dává (taková šipka) a při zapnutí to začalo z oblasti smrdět tak jsem to rychle vypl. A potom jsem si z hrůzou uvědomil, že jsem to tam dal špatně. Tak jsem poprosil kamaráda aby mi ho tam dal (starý celeron) a teď sice větráky jedou, ale deska nepípne a žádný signál ani na integrované graf. kartě ani na externí. Je odpálená deska i procesor nebo jen procesor? Je to stará deska a je mi líto, že jsem to takhle zprasil. Můžu to ještě nějak odzkoušet nebo je definitivně KO?

Vážím si každé odpovědi. Děkuji

P.S. Pc de taky normálně vypnout podržením tlačítkem na zapínaní

Má ten tvuj kamarad taky intel se stejnym socketem?

bylo by řešení jak zjistit zda deska či CPU tím, že vyzkoušíš na jinem PC, ale asi bych nedoporucoval..

Ale tak vidim to na desku..

Kazdopatně desku na tento socket sezenes temer vsude za par kaček, takže taková katastrofa to nebude..

Nebo si pokud ti to finance dovoli pořid rovnou neco lepšího..

Třeba tady jsou jsou za par kaček.. http://pocitace.aukro.cz/listing.php/search?buy=1& category=100695&change_view=1&sg=0&string=478&orde r=p

Ja bych to udelal nasledovně..

Koupil bych bud novou desku nebo použitou nekde, bud zase socket 478 nebo lepší (třeba 775 kde mužes použít už relativně levné CPU dvoujadra) ale zjisti jak jestli by ti sli prendat puvodní komponenty.
Pokud nechces teda zbytecnou praci, tak opet 478 a dej si pozor aby souhlasilo veškeré zapojení do všech slotu (tedy typ pametí DDR, GK, Zapojení HDD)

Dale co se tyce toho Pentia 4, tak rovnou s ním do koše, nechceš jistě riskovat požkození dalsí desky pokud by byl CPU v prde**.

A asi bych ani už nezkoušel ten celeron, pro jistotu..

Koupil bych jinej CPU ktery bude fungovat.. Na 478 jsou za par kaček..

Ještě se omlouvám, kamarád také říkal že by mohl být poddimenzovaný zdroj a rozbité jiné komponenty. Disk můžu otestovat, ale RAM nemohu a GPU v době zkratu v desce nebyla. Plus že kdyby byli vadné RAM tak by zapípala. Je to možné?

No, kazdopatně to na veci nic nemeni, musís tak jako tak jit do nove desky..

Na te pak zjistiš zda jsou vadné jiné komponenty..

Měla by to byt jedině deska pokud si udělal to co si udělal..

Ahoj, ještě mě napadlo, existuje nějaký servis který by zjistil co je vlastně nefunkční a zadarmo? Deska nefunguje to vím jistě, sice funguje síťovka, de zapnouta vypnout, ale CPU to jakoby nedetekuje (ten celeron). Že by ješte to Pentium4 (možná) bylo při životě nebo je taky určitě K.O?

Dík!

Jak uz jsme ti říkali, pokud si chces risknout oddělat novou zakladní desku tak prosím, tvoje věc, ale nikdo z nás ti to rozhodně nedoporučí!!!

Newis jestli je v poradku či je K.O. Možná dobrý mozna K.O. Prostě ten případ --- Schrödingerova kočka ---

Kazdopatně ten CPU je za par facek, skoro zadarmo, tak ho klidně vyhod a porid si s jistotou jiny funkční, nejdražší stojí max 3ooKč !