Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti s opravou LCD monitoru

Dostal se mi do ruky nefunkční, asi šest let starý, LCD monitor ASUS. Devět z deseti kondenzátorů značky CapXon nafouklé, kapacita kolem 10-20 procent jmenovité hodnoty. Ostatní kondy v pořádku. Pochopitelně to odnesl spínací tranzistor v měniči pro podsvit. Po výměně všech kondenzátorů a náhradě tranzistorů poněkud předimenzovanými typy šlape zase jako za mlada. Začínám věřit teoriím o součástkách s definovanou životností.

Nevěřím teorii o definované životnosti, ale věřím, že výrobci součásti dělají z takového aušusu, že to s bídou tu záruku vydrží a bylo to prodejné. Sibylla: "Sníží se záruka na osmnáct měsíců."
Jinak dobrý začátek pro flame. :-)

To nieje teoria,to je realita,dnes uz vyrobcovia vyrabaju inak ako volakedy,ked to bol vrchol prestize ak bol vyrobca schopny tvrdit ze jeo vyrobky sa dedia z generacie na generaciu,dnes kvalitu nahradila kvantita,podla typu trhu sa na skomplatizovae pouzivaju aj suciastky nizsej kvalitativnej triedy,ktore by za starych cias skoncili v odpade alebo recyklacii...dnes sa aj z toho nieco skompletizuje,ved sa to niekde preda,v najhorsom cez siete predajni tesco,carrefoure a spol.....

to nie sú teórie, je to všeobecne rozšírená prax v konštrukcii všetkého co sa hromadne vyrába

je to predmet ktorý sa vyučuje na vyššom stupni po-univerzitného vzdelávania managerov, konstruktérov, jak na technických tak na ekonomických oboroch, hovorí sa tomu optimalizácia kvalitatívnych a výrobných nákladov ....