Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zálohování ve Windows XP

Mám ACER Aspire 1642ZWLMi. Intalace oper.syst.proběhla při prvním spuštění, originál CD nemám. Ze spodu PC jsou licenční čísla. Dotaz: jak a co zálohovat. Jakým programem nebo je záloha přímo v XP?
Děkuji

loading...

Záleží, co chceš zálohovat? Operační systém? Nebo data?

Na zálohu OS je dobrý např. Acronis True Image, na zálohu souborů existuje spousta programů. Nebo lze zálohovat ručně případně si napsat nějakou dávku, podle objemu a struktury dat.

Vhodné je mít rozdělený disk na systémovou část C: a datovou část D:.

Nejdříve bych chtěla zazálohovat operační systém, pak outlook expres. A vypálit na CD nebo DVD nebo nechat v PC. Ale to zas pak zabírá místo, si myslím.

::) Jak rozdělím disk...? Mám C: acer D: acerdata. To je ono? Na D, mám jen složku cca.300kb. Název - různá písmena a čísla.
díky

Marcelo,

je to notebook? Podle všeho jo, ale dej vědět. Jo, disk už máš rozdělenej, C: je určen pro operační systém a programy, D: pro data. Pokud si budeš ukládat všechny svoje data (tj. dokumenty, obrázky, fotky, poštu, ...) na disk D:, pak si v případě problémů s operačním systémem můžeš "céčko" obnovit. Tím docházíme k tomu, na co se ptáš.

Disk C: si zazálohuješ (uděláš tzv. obraz) buď na disk D: nebo jak říkáš na CD/DVD. Osobně bych udělal oboje, tj. jak na D: tak i na řekněme DVD. Pro tebe by byl asi vhodnej program Acronis TrueImage, pokud nerozumíš velmi dobře angličtině, pak v české verzi.

Pavel

Se mnou, to je práce...

Jde to. Na rozdíl od jinejch umíš odpovědět na doplňující dotazy...

Acronis TrueImage Home nebo Personal (pokud půjde sehnat) stojí asi do 1500 Kč (odhadem). Ale možná ho nepotřebuješ, jak naznačuje níže nononot. Záleží na tom, co máš na disku (možná máš skrytej oddíl) a po zapnutí noťasu zřejmě můžeš spustit kompletní obnovu z něj. Problém ale může být v tom, jak je ten program na obnovu dělanej - aby sis nezničila data na D:, což by se stát mohlo.

Opiš sem názvy všech CD, který máš k tomu noťasu...

Pavel

:-) CD tedy dohledám.

Takže tj. z disku C se udělá samostatná kopie dat na disk D:/zaloha disku C (složka)

Takhle to je? A to celý disk C se všema složkama? - jako Program Files, Acer, Windows,i 386, a další...
Tohle všechno mít na disku D a ještě vypálit?

Skrytej oddíl, to nevím co je. Já mám PC tak půl roku a kdybych ho dala do původního stavu, tak mi toho spoustu zmizí.::)

Marcelo,

základem je umístit všechny, opakuju všechny svoje data na disk D:. Pak si zazálohuješ disk C: (ano, úplně celej jeho obsah se vším všudy) do jednoho souboru na D: (tj. nevytvoří se ti složka s obsahem C:, ale jeden soubor (může být i komprimovanej) s obsahem C:).

Jo, tu zálohu si pak můžeš vypálit i na DVD, ale to má smysl v případě, že program kterým budeš dělat tu zálohu (a později obnovu) umí ten soubor načíst i z DVD.

Pokud nevíš co je to skrytej oddíl, tak to ani nezjišťuj a do ničeho nevrtej, ať si to (cenzurováno).

Pavel

:-D Tak to v tý závorce na konci jsem pochopila hned.

Takže ano. Celý disk C mám jako zálohu na D disku. Další data asi nemám. Tento počítač: acer C, acer data D,
jednotka DVD-RW (E), jednotka DVD-ROM (F), sdílené dokumenty, dokumenty se jménem (to jsou vlasně věci z disku C).

Měla jsem zadáno :vzorkování - ukládá samostatné kopie dat.
Ještě tam je zrcadlení - udržuje zrcadlenou kopii dat. To mám zadat, aby se mi ukládaly do zálohy jen změny?
No a co ještě to zálohování nastavit automaticky, třeba při odhlášení....?

Jsem si na to stáhla Mx-3B-CUP XP. Jsem musela něco v češtině.

Takže vypálit radši na CD? A ještě zmenšit ZIPkou? Jsem našla program 7-ZIP (opět česky) ;-)

Jsem z toho všeho úplně hin 8-)

Takže ano. Celý disk C mám jako zálohu na D disku.

Můžeš nám napsat, jak a číms to udělala? Protože jestlis to jenom zkopírovala třeba v Průzkumníku, tak ti to k ničemu nebude...

Měla jsem zadáno :vzorkování - ukládá samostatné kopie dat.
Ještě tam je zrcadlení - udržuje zrcadlenou kopii dat. To mám zadat, aby se mi ukládaly do zálohy jen změny?
No a co ještě to zálohování nastavit automaticky, třeba při odhlášení....?

Bylo by dobrý říct v jakým programu provedlas to cos napsala.

Jsem si na to stáhla Mx-3B-CUP XP. Jsem musela něco v češtině.

Neobjevuj ameriku a použij to, co jsme ti radili. Nikdo si kvůli tobě nebude instalovat tenhle program. Navíc musí umět obnovit tu instalaci v případě, že ti WinXP nepojedou. Umí to? Jestli ne, je ti celá slavná záloha nanic.

A ještě zmenšit ZIPkou? Jsem našla program 7-ZIP (opět česky)

Nepotřebuješ program 7Zip, tvoje WinXP už mají podporu zipu. Ale pokud se ptáš tímto způsobem, pak celej tvůj proces zálohování operačního systému je nanic.

Pavel

Děkuji nononotovi za odkaz na inkriminovanej zálohovač :-)

Takže Marcelo, ty nemáš, opakuju nemáš zazálohovanej operační systém ("céčko") v tom smyslu, jak jsme ti radili. Z téhle zálohy si v případě problémů s WinXP neobnovíš nic :-(

Takže si sežeň programy, co jsme ti tu psali na zálohu celýho oddílu (log. disku). Nebo si sežeň kamaráda přes PC a domluv se s ním.

Pavel

Citace:Takže Marcelo, ty nemáš, opakuju nemáš zazálohovanej operační systém ("céčko") v tom smyslu, jak jsme ti radili. Z téhle zálohy si v případě problémů s WinXP neobnovíš nic :-(

Takže si sežeň programy, co jsme ti tu psali na zálohu celýho oddílu (log. disku). Nebo si sežeň kamaráda přes PC a domluv se s ním.

:-[:-[:-[ takt jo? A tak jsem teda nepochopila na co ten program, co jsem stáhla je?
Myslím, že Nonotov mi psal, že může být i Nero.
Já mám Nero Start Smart (ale ještě jsem v něm nedělala).
Nebo investovat a koupit, cos mi radil?

Jsem z toho na :beer:

Nero BackItUp umí zálohovat celý oddíl . Ten program, co sis našla to neumí. Rozdíl je trochu podobný této situaci: máš v šuplíku 9 krabiček označených čísly 1 až 9, které jsou seřazeny od 1 do 9 a chceš si je přemístit do druhého šuplíku. Můžeš je přeskládat buď zase přesně podle čísel a nebo náhodně, jak ti přijdou pod ruku. V obou případech budou v druhém šuplíku stejné krabičky, ale přesná kopie bude jen u těch seřazených. Ta data musí mít takové uspořádání, aby se z té kopie ( zálohy) daly Windows spustit a to zajistí programy jako Acronis True Image , Paragon atd... , které jsou zmíněny v mém předchozím příspěvku.Tyto programy vytváří tzv. image ( obraz) disku - tu uspořádanou kopii.

Jo to se dalo předpokládat ! Ale taky psala, že by nerada obnovovala do stavu, ve kterém byl NB po koupi. Je ale také pravda, že po půl roku používání běžným uživatelem nemá cenu dělat obraz disku. Takže bych jí doporučil přesunout či zálohovat data z C: . Až se Windows po.... , obnovit z té skryté oblasti, doinstalovat oblíbené programy a vše nastavit a až potom udělat image tohoto oddílu s vyladěným systémem.

Na disku máš s největší pravděpodobností skrytou oblast ( recovery partition) , ze které se dají Windows obnovit do stavu, v jakém jsi notebook koupila. Myslím, že v programech máš i program na vypálení záložního CD/DVD- tuším eRecovery. Na spuštění zálohovacího programu bývá zkratka Alt+F10 .
Jestli máš vypalovací programy NERO, tak součástí je NERO BackItUp - tím lze provést zálohu .

dixml.htm - program Drive Image XML je zdarma
http://www.microsoft.com/cze/athome/security/update /howbackup.mspx

Programy pro práci s image, zálohování pevných disků (HDD): Norton/Symantec Ghost 10.0, Acronis True Image (umí připojit obraz jako diskovou jednotku; verze 9 PE CZ zdarma v Chipu 11/06 a 1/07; ChipTip 12/06), Drive Backup (rozporuplný, zdarma v CH 2/07), Paragon Exact Image 7.0 (zdarma v Chipu 11a12/06), Paragon Hard Disk Manager (zdarma v CH 1/07), Backup4all (Lite verze zdarma v CH 1/07), R-Drive Image, 7Tools Partition Imager

Tak ve správě počítače mám - správa počítače (místní) : systémové nástroje,úložiště,služby a aplikace.

Systémové nástroje - prohlížeč událostí, sdílené složky, výstrahy a protokolování výkonu, správce zařízení.
Úložiště - vyměnitelné úložiště, defragmentace disku, správa disků (místní)
Služby a aplikce - služby, řízení služby WMI, služby indexing service

::) ale nevím o co jde, můžeš mi to vysvětlit?

:-[:-[:-[

V levo to mám stejně, ale když kliknu na správu disků tak v pravo mám pod svazkem acer (C), acerdata (D), PQSERVICE (u všeho je psané v pořádku)

A dole mám jen disk 0. Tam v tom, cos mi dal na ukázku je disk 0 a disk 1.

:?: co to znamená?
dík

Rozděl si co chceš zálohovat. Já to dělím takhle:

1) data - texty, obrázky, písničky filmy - většinou v document and setting\jméno uživatele.
- vypal to na dvdčka přes vypalovací program
- pravidelně to aktualizuj
- protože tě to nebude bavit pořád pálit pořiď si tohle malý přenosný disk na USB

Po vypálení to zkontroluj v jiném počítači aby jsi měla jistotu že jsi nevypálila jen zástupce /pamětníci pamatují/.

http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Pevn %C3%A9+disky%5CUSB&stockitem_in_path_order=Price

nebo to kopíruj přes síť do jiného počítače. Na takové zálohování je spousta programů.

2) nastavení - sem nejčastěji patří:
- sem patří nastavení internetu - IP adresy
- nastavení emailů -pokud se stahují do počítače - /opsat si jméno schránky a heslo do ní/ nebo vyexportovat
- export emailů, "adresáře" -seznam emailových kontaktů a podobně
- certifikáty /komerční banka například/
- hesla na různé stránky například na poradnu.net
- oblíbené položky IE
- licence k windows media player pokud jsou v přes něj písničky uložené ve *.wma
- registrační údaje k programům - /například ti dojde licenční číslo antiviru do mejlu/
- může tu být zálohování nastavení v podstatě jakýchkoliv programů co v notebooku používáš /třeba prohlížeče obrázků Xnvies, většina obecně se nevyplatí nějak zálohovat, pár ťuknutím si to nastavíš jak jsi zvyklá /za půl roku může být stejně jiná verze programu../

Je jasné že bod 1) je vcelku jednoduchý a bod 2) je složitější a exportovat a importovat nastavení programů se musíš naučit/přečíst si o tom. Většině lidí stačí ke štěstí když jim nechám soubory v adresáři záloha a nastavím jim v PC internet ,naimportuju starou poštu+nastavení

3) zálohu operačního systému/zálohu celého disku bych ti nedoporučil provádět. Jednak je to složitější, jednak si myslím že to nemá smysl protože
a) máš to stejně už rozdrbaný za toho půl roku experimentování
b) až to budeš za půl roku potřebovat bude to neaktuální = bez speciálních úprav zmizí
například pošta co jsi měla mezi datem od zazálohování a datem obnovy. Systém bude neaktuální /třeba viz vývoj třeba IE 7/, antivir starý...takže další hodinu budeš inmstalovat nové aktuální verze..

c) k notebookům s dodaným widnows bývá recovery cd které systém obnoví do původního stavu
a zbytek doinstaluješ dokopíruješ se zálohy.
d) pokud máš ty čísla zespodu notebooku a dáš notebook do servisu tak ti to opraví. Pak si můžeš nechat rozdělit ten disk jak by byl potřeba a jak asi není.

e) jestli máš čas můžeš si sehnat instalační cd a stáhnout ovladače od stránek výrobce
a zkusit si to nainstalovat sama. Je to jednodušší než ta záloha a pomůže ti s tím víc lidí.

Hlavně to zálohuj

Myslím že by ti stačilo zálohovat ty soubory co patří do skupiny 1) a mít opsaný nastavení potřebných údajů -naznačil sem ve 2) -mejly, hesla.

Pokud tam to recovery cd nebylo tak ho neseženeš je pro každý typ notebooku zvlášť. Hele máš dole zespodu takový štítek se skupinou 5*5číslic nebo jsi ty čísla myslela nějaký jinačí ?

nlite je na osekání instalačního cdčka windows /aby windows zabíraly míň a jeli rychlejc/ to je pro zkušené uživatele a pro notebooky se to podle mě moc nehodí.

::) hm, štítky zespodu mám dva bílý s černým textem a jeden modrozelený - tam je XP HOME EDICION pro Acer (tam jsou kódy).

Hm to recovery cd jsem hledala, ale nemůžu ho najít, teda ani nevím, jestli tam bylo, spíš myslím že ne.
A nestačí mi to PQSERVICE na správě disků? Nebo to jde opravdu jen s recovery cd. Ale jak se to dělá opět nevím. :?:
To bych musela napsat na alzasoft, jestli by mi to cd dodali.

V oddílu PQSERVICE je záloha. Záloha ti přepíše celý oddíl C: , takže data, která potřebuješ zachovat si buď vypal na CD, nebo přesuň na D: . Po obnově bude C: ve FAT 32 !
http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?p= 10831&sid=a232829f434527b440d4f0e0fff1f970

Při stisknutí kombinace Alt+F10 během POSTu se přepne bootování na tuto skrytou partition (jmenuje se PQSERVICE), zapne se Ghost a provede klasické Image to Partition, čímž dojde k přepsání původního obsahu jednotky C:. Důležité je, že jednotka C: je po obnově VŽDY FAT32 a jediný způsob, jak mít NTFS, je zkonvertovat to ve Winech.

Když výrobce dodával Recovery CD, byla na nich horší záloha, než je na PQSERVICE- musely se doinstalovávat ovladače atd.

::) takže programem na zazálohování disku - zazálohuju disk C na disk D a vypálím na CD.
Šlo by to těma dvěma progr.co jsou v Chipu? Myslím Drive Backup nebo Backup 4all. Nebo raději nějakej koupit, např. Acronic True?
C: ve FAT 32 , tomu rozumím jako původní nastavení, když jsem poprvé zapla notebook.
Po Alt+F10 mi naběhne eRecovery Management - tož musím si to nejdřív přeložit, páč já jen po česky. Abych pak neobnovila disk C i disk D. To by byl průs..
Hledala jsem ale žádné Recovery CD nemám. To PQSERVICE jde zazálohovat a vypálit na CD? Jsem to nevypátrala jestli to jde.
Sím :?:

http://www.cdrhard.cz/view.php?cisloclanku=15991130 42

notebooks.htm

Acer eRecovery Management…
je výkonná utilita, která odstraňuje potřebu disků obnovy,
které dodává výrobce, a také funguje jako univerzální
samostatný manažer pro zálohování a obnovu. Obsahuje
továrně nastavený obraz, který je uložen ve skryté části na
systémovém pevném disku a nabízí uživatelům:
• ochranu heslem
• obnovu aplikací a jednotek
• zálohování obrazů/dat
- zálohování na pevný disk (nastavení bodu obnovy)
- zálohování na CD/DVD
• nástroje pro obnovu obrazů/dat
- obnova ze skryté části (tovární nastavení)
- obnova z pevného disku (poslední uživatelem definovaný bod obnovy)
- obnova z CD/DVD

::) Dík, takže mi vyplývá, že v aceru na zálohování vše je.
Nebo se mýlím?Pročítám vše do zblbnutí.
Kdyžtak brnknu chocholouškoj.:-D

Úplně nejlepší bude asi svěřit notebook odborníkovi.
Takže zazálohování a nastavit na výchozí OS. Kolik to tak stojí (za práci)?
Já vůbec nemám tušení, tak abych byla v obraze.
Protože nemám čas obíhat a ptát se na ceny.
Sím
děkuju

marcelko: -máš hezký avatatar
-po několika nápojích začínám viděti dvojitě
-začínáš být nebezpečná svému notebuku (nebo co je to za krám)

pokud si myslíš že tvoje současná konfigurace je vymakaná, stálo by za to ji vypálit jako 1.image (vzor) pro možné pozdější obnovení - lepší nějaké malé škody než pozdější totální
jestli doteď pereš všechna data na systémový disk c:, zálohovací programy s tím jaksi nepočítají, lépe řečeno jsou vycvičené uvažovat v jednotkách disků c:, d: , ... a na nějaké podadresáře je moc neužije
jsem zdechlý číst minulou konverzaci, takže nevím: pokud fak nemáš přesunutá data na d: (filmy, obrázky, .ppt, porno, mp3) a nevíš během 5 vteřin jak na to, neřeš to a dostupnými prostředky zálohuj aktuální stav.
dostupný prostředek je buď norton ghost nebo acronis true image z chipu nebo hiren's boot cd - v .iso formátu - ten vypálíš na minicd.
nabootuješ a zazálohuješ image oddílu c: do souboru na d:

ten image-soubor se vleze na nějak velké dvd.
pak přijde krok 2: co se současným notebukem a daty, která jsou možná stále na disku c:
jak už brtníci kdesi psali, přestěhuj je na d:
je rozumné uvažovat o zmenšení c: a zvětšení datového d:

jdu zas trochu chlastat, zatím ať se ti daří.

:-D Je to možný, že jsem nebezpečná svému notebooku....A proto s tím chci něco dělat a pečovat o něj, víš?
No krám to snad není. V srpnu byl na alzasoftu nejprodávanější. Ale kdo ví?
Jasně, zatím jsem vše prala na disk C. Protože, se mi to jaksi při stahování programů nabízelo.
Jo jsem laik, přiznávám.
Ve složce filmy nemám, jen fotky a nějaké písničky. Porno jaksi nevedu, momentálně spíš pohádky :))
Hm, to jo. Pořídím program na zálohování disku - je to fakt nutný. Bych se toho tolik chtěla naučit s PC. Ale nejde to hned.
:beer: jo pozor prý jedno denně už je závislost. Pozn. si občas dám řezaný Rychtář Hlinsko ;-)

Co se mi líbí Marcelo, že si na nic nehraješ, jsi v pohodě a upřímná. Takovejch nově příchozích je málo. Takže si tě tu budem hýčkat a pěstovat a za 6 měsíců všechnu práci za nás odvedeš sama :-)

Jasně, zatím jsem vše prala na disk C. Protože, se mi to jaksi při stahování programů nabízelo.

Bylo by dobrý, kdybys znala a rozlišovala pojmy program a data (filmy, písničky, dokumenty, fotky, obrázky a co já vím co ještě).

Co ti možná nikdo neřekl (protože to nikoho nenapadlo) je tohle: vytvoř si na disku D: složku (= adresář) DATA a v ní ještě složku Dokumenty (tj. D:\DATA\Dokumenty). Podle potřeby si v ní vytvoř další složky (Písničky, Pohádky, Fotky, Filmy, ...). A kdykoli budeš ukládat datovej soubor (z libovolnýho programu), neukládej do dokumentů na C: (C:\Documments and settings\uživatel\Dokumenty a nebo do Plocha\Dokumenty), ale do Dokumentů na Déčku. Taky je nutný si všechny dokumenty, který už jsou kdekoli na C: přesunout (prozatím zkopírovat) na D: (do Dokumentů na déčku).

Jestli ti vrtá hlavou proč, zde je odpověď: když budeš mít dokumenty na C: a provedeš zálohu C: na D: (Ghost, TrueImage, ...) a pak pokračuješ v práci a sem tam přidáš novej dokument a semtam nějakej změníš a pak se ti WinXP po***ou a ty obnovíš systém (C:) ze zálohy, všechny data v Dokumentech na C: se ti přepíšou do stavu, v jakým byly v době vytvoření zálohy. Přijdeš tím teda o veškerou svou práci od doby poslední zálohy.

Pokud budeš mít ale všechny data na D:, pak tě žádná obnova systému na C: o tvoje data nepřipraví.

Tak, zasloužím od tebe velkou pusu a tři údery srdce :-)

Pavel

P.S.: Jo a pozdravuj toho šprčka, co s tebou přijel z porodnice!

:-D Tak tý třetí větě se směju ještě teďka. To je spíš sci-fi.
Jó děkuju za to polopatický vysvětlení co mít na disku C a na D. Jsem byla zvyklá z práce účtařit a přes správu PC byli jiní.
Takže vytvořím na D:/DATA/DOKUMENTY/......to zkopíruju z disku C.
Až budu mít Ghost tak zazálohuju disk C na D:/ZALOHA
Hm a nechtělo by to disk C nějak vyčistit? Než pak udělám ten obraz disku?
Jsem koukala v systémových nástrojích na čištění disku a mám toho dost ve staré soubory nástroje Chkdsk (nějak tak). Což teda nevím co je? Jestli to můžu smazat. Jinak jsem asi před týdnem pustila defragmentaci přes Pagedefrag. Doufám, že jsem nebyla moc aktivní.
Dík za trpělivost se mnou.

P.S. Srdce mi buší, páč nějak kafuju, abych byla vzhůru ;-)
Šprček spinká. Je to holčička. Měl to být Pavlík (to je náhodička):-D

Takže vytvořím na D:/DATA/DOKUMENTY/......to zkopíruju z disku C.
Až budu mít Ghost tak zazálohuju disk C na D:/ZALOHA

Jo, chpeš to správně. Akorát ještě záleží na tom, jak otevíráš svoje dokumenty. Jestli prvně spustíš program a v něm ten dokument otevřeš nebo z Průzkumníka poklepáním na dokument. Ono to sice je jedno, ale jde mi o to, že když si ty dokumenty přesuneš na D: (a prozatím je tam jenom zkopíruješ, tj. dočasně budou na C: i na D:), tak jak budeš pracovat, abys už ty data používala jen na tom D: (jinak je to celý na nic). Tj., všechny dokumenty už otevírat z D: a na C: zapomenout. To se netýká instalování programů, ty instaluj všechny na C:!

Hm a nechtělo by to disk C nějak vyčistit? Než pak udělám ten obraz disku?

No to máš tak. Chtělo. Ale až si přesuneš/zkopíruješ všechny (!) data na D:, udělej si zálohu toho funkčního stavu jakej máš teď a teprve pak se můžeš pustit do nějakýho čištění. No a když si něco po***eš, pak si systém obnovíš ze zálohy. Jo a pozor, ať tě nenapadne na zálohu použít nějakou časově omezenou (zkušební) verzi programu, taky by se pak mohlo stát, že už tu zálohu neobnovíš...

Jsem koukala v systémových nástrojích na čištění disku

Jo,myslím že nástrojem čistění disku se nic pokazit nedá, pusť se do toho :-) Defragmentace je taky OK, tak jednou za měsíc, dva ji můžeš pustit.

No a co ta pusa? :-) Jo tak z Pavlík je holka, já to říkám pořád, že svět se zbláznil. Znáš knihu "Sbohem a díky za ryby"?

Pavel

Ahoj Pavlíku,
Dokumenty otevírám poklikáním na ikonu. Tak už to mám tady odsouhlasený, tak jdu přelejt data z disku C na disk D.
Jasný veškerý další data už budu ukládat na disk D. Programy na C.

Se musím mrknout kde sehnat ten záloh. program. Nejlepší by bylo po netu, páč to cestování mám teď obtížný.

Koukám, že s noťasem budu mít ještě hodně práce...tak po večerech budu štutovat. Musím si to rozdělit PC a posilování a nezanedbat ani jedno.

cit: No a co ta pusa? :-) Jo tak z Pavlík je holka, já to říkám pořád, že svět se zbláznil. Znáš knihu "Sbohem a díky za ryby"?
:-) no já nevím, abych se potom ještě vdala ;-) Tak tu knihu neznám. Já ryby jen na talíři. Nebo, že by nějaká parodie?

Pro Ledního brdníka: hele kdybys absolvoval pivní slavnosti, tak tě Rychtář zvyklá :beer: I když já spíš vínko popíjím, teď :-p

Na citace tu máme speciální ikonku (4.zleva), zkus. ;-)(host)

Ahoj Marcelo,

Jo, přesně jak říkáš, programy na C:, data na D:. Kdyby sis nebyla jistá, ozvi se.

Acronis True Image 10 Home: http://shop.instaluj.com/cz/katalog/utility/zalohov ani/acronis-true-image-10-home/ (akorát nevím proč jsou tam dvě ceny).

No tak nic neposílej. Zůstanu prostě vošklivej a smradlavej, se šíleným a uslintaným výrazem ve zbytku toho, co byla dřív tvář; nepolíbenej a za ruku nevzítej...

Douglas Adams: Stopařův průvodce po Galaxii, ukázka: 4-Sbohem.html

Pavel

8-) První úkol splněn. Data mám na disku D.

No tak nic neposílej. Zůstanu prostě vošklivej a smradlavej, se šíleným a uslintaným výrazem ve zbytku toho, co byla dřív tvář; nepolíbenej a za ruku nevzítej...

:-D ty jo dobrý :>: si budem rozumět ;-)

A k tý knížce...Jestli jsi ji přečetl celou, tak smekám.

Jdu hledat ten program :i:

První úkol splněn. Data mám na disku D.

Tak to jsi šikulka. Akorát třeba pozor na maily, jestli používáš Outlook a chtěla bys je mít taky na D:, ale já ho nepoužívám, tak nevím jak se to dělá. Záleží taky na tom, jaks provedla ten přesun z C: na D:

ty jo dobrý, si budem rozumět

:-) Vypadá to tak. Už jsem byl odmítnutej mockrát, ale přes internet, to teda ještě ne. Škoda že se toho nedožil můj psychoanalytik :-)

Jo, přečetl, nechodím mezi lidi a tak mám občas čas i na čtení. Myslím, že ten autorův humor by ti sedl.

Program nehledej, napsal jsem ti na něj odkaz... Jo a ta druhá cena je v SK, to jsem přehlídl. Takže ho můžeš mít za asi 1500 Kč.

Pavel

:)) Já vím, o tý akci jsem četla, že byla do konce roku. No nebudu čekat, neboť mám husinu, že bych váháním přišla třeba o účetnictví, to by mě...
Tak něco pro zasmání: ve středu jsem nějak skoro omylem vlezla do prodejny PC a rozhlížím se. Pan prodavač se dal se mnou do řeči a tak mě vyděsil, že nic nezálohu a takových věcí kolem, že jsem z toho byla jak Alenka v říši divů.
Ani nevím jak, ale koupila jsem si nový antivirus, prý AVAST (co jsem měla) je na h...... no a nějakou knihu (ještě jsem ji ani neotevřela).
Takže k tomu Acronis. Objednám ho na CD. A potřebuju slíbit, že mi s tím helfnete. Abyc mi pak mou pílí nezmizlo vše.::)

P.S.Jak,že nechodíš mezi lidi? Hele každý ráno se proběhnout a nadýchat čerstvýho vzduchu, to je pak paráda. Nebo do fitka.
Se musí vylepšovat mozek i to ostatní napovrchu. Zkus to :))

Jsem si četla u Acronis a jen samý chvály. Slibuju, že si přečtu 2x návod a pak se teprv zeptám tady.
Sím jo?

[quote][/Fuj cvičit, jo? Víš co peněz stálo vybudovat si okrasný tukový prstenec? quote]
Kdyby to šlo jinak mít figuru, tak cvičení oželím :-) Víš, ženská se musí udržovat, u chlapů trochu špíčku neva.:beer:

Pokud budeš mít ale všechny data na D:, pak tě žádná obnova systému na C: o tvoje data nepřipraví.

tesat do šutru!
o to jde, pokud nemáš rozumné instalační cd, nemůžeš si při nějaké nehodě windows moc vybírat z metod obnovení, a pokud tě nefunkčnost donutí zrušit oddíl s xp, odnesou to i data na c:
takže buď ve střehu a všechno per na d:
pro zvědavé: komu by se chtělo měnit cesty na rozumnější místo, něco mění program Regino, všechno jde najít kdesi v registrech, taky jde následující obsah uložit do textového souboru třeba decko.reg a kliknutím naimportovat do registrů:

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]
"Personal"="D:\\Dokumenty"
"My Pictures"="D:\\Obrazy"
"My Music"="D:\\Music"
"My Video"="D:\\Video"

cesty zeditujte podle vkusu, dvě lomítka za sebou do .reg souboru patří.
už jsem se dal na cestu radegasta, hlinsko mě nemůže zviklat.

body obnovení slouží jen proto, že naprostá většina uživatelů windows si nesmyslnými instalacemi, mazáním, zásahy do registrů a dodanými viry dojebe systém do nefunkčnosti, a měli by mít tak možnost se vrátit do nějakého funkčního stavu.
vždycky to nefunguje a pak je třeba přeinstalovat / někdy zrušit starý systém. proto je výhodné oddělit datové a systémové adresáře na různé disky.
zatímco data stačí zálohovat zkopírováním / vypálením někam pryč, u programů to tak nejde - kromě toho že se nedodávají rozbalené, ale jsou v balíku nějakého setupu, běženě s nimi souvisí zápisy do registrů, nedejbože nezvladatelné přikopírování knihoven do adresářů systému - tento prasečinec nejde nijak rozumně zálohovat než do jednoho velkého image (a je nesmyslem aby v něm zavazela data).

už se k tomu dostávám:
proč se zálohují ostatní oddíly s daty? nemusíš. ale třeba tam má někdo místo bezcenných nakradených filmů, hudby a her taky práci co ho živí - cena těchto dat třeba násobně přesahuje cenu počítače, tato data nelze vůbec nebo v rozumném čase pořídit znovu, ani osobní fotky se znovu nevyfotí. a všechno se může pos..., i disk, nebo zápis na něj. nebo lidský omyl - člověk něco upravuje a novou verzí přepíše tu starou, a ještě blbě když se "daří". proto zálohy.