Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání pro nastartování OS

Dobrý den,
když zapnu ntb (Lenovo G580), tak po nastartování systému, jakmile udělám první aktivitu se rozjede naplno větrání. To trvá cca 60 minut nebo do té doby když ho hibernuji a hned "oživím" (omlouvám se za terminologii), potom je notebook opět tichý (v rámci možností - práce na internetu). Tento problém přetrvává asi týden, do té doby jsem byl zvyklý na nehlučnost tohoto stroje. Stáří je asi 8 měsíců a občas ho profukuji. Prosím o radu jak s tímto problémem naložit.
Děkuji

V této chvíli již běží opět tiše, využití procesoru je 8 až 10 % (při práci na internetu) teplotu jsem dříve neměřil, teď jsem stáhnul program speedfan a ukazuje teploty procesorů kolem 46 stupňů, GPU kolem 52. Během problému je využití procesoru kolem 23 % (i když ukončím veškeré aktivity). Jelikož můj problém nastává vždy ráno, tedy po vychladnutí, nejsem teď schopný říct teplotu . Změřím zítra.
Děkuji za reakci

Po vypnutí a zapnutí počítače se ventilátor opět rozběhl, teplota procesorů stoupla na 68 C, GPU na 82 C, to vše při využití procesorů kolem 32 %, bez zapnutí žádné aplikace a probíhající procesy jsou stejné jako byly, když se počítač po nějaké době uklidní.(nejvíce bere MSASGui.exe )

Tak jsem dnes ráno vytvořil rescue disk (Kaspersky), nabootoval, zapnul scan, po 4 hodinách se dokončil ovšem po zapnutí do normálního režimu tam trojan stále je. Existuje ještě jiné řešené krom reinstalu Windows ? Mám vyzkoušet ještě jiný antivir a znovu nabootovat ? Díky

v procesech jsem ho vypnul, sice to tam napsalo něco s grafickou kartou, ale vše šlape. Je mi jasné, že až počítač znovu zapnu tak se opět vrátí. Zkusím tedy ten AVG a ještě nějaký z těchto programů http://www.pcmaxutilities.com/wikidllfiles/msasgui -exe-error-fix-guide.html , pokud to nezabere, reinstaluju windows, s přendávání disků nemám zkušenosti, nerad bych něco pokazil.

GPU na 82° to je moc akokeby tam nesedel chladic na chipe, alebo ti nieco vytazuje grafiku a to tak ze extremne, moze byt aj len dementny test skore od MS (skore ktore je v ovl.panely - tento pocitac). To by sa ale malo spustat len pri necinnosti, da sa to vypnut v planovaci uloh, je to "WinSAT" da sa deaktivovat. Ale u teba to bude zrejme nieco ine, to co zere aj CPU vykon zrejme.

Ak sa to rozbehne naplno aj pri nizkych teplotach (meraj teploty ked vetrak bezi naplno) tak je to HW problem, skus to pouzivat bez baterky ci to bude tiez robit. Ale je to problem najskor na MB (EC).

Ak mas vysoke teploty tak sleduj co presne ti vytazuje CPU ked ten vetrak bezi naplno a aj jake konkretne su tam tie teploty.

prave jsem zjistil ten samy problem ... pritelkyne mi porad rikala ze ji pali prst na klavesnici ale nejak sem tomu nevenoval pozornost az ted sem sedival ze tam je ten soupor a bere 30 % procesoru ... PC bylo uplne vrele ale v momente kdy sem ho vypnul(ten soubor) tak do minuty schladl a prestal chladit ... mate teda nejkdo nejake reseni ??? kdyztak mi pls poradte treba na maila del (MM..) dekuji

Ked si niekto nevie uvedomit riziko uverejnenia mailu v plnom zneni na verejnej poradni, tak to je sila. Spamove roboty jasaju.

Kedysi sa to riesilo abc(zavinac)seznam.cz. Netrvalo dlho, aby vykradaci mailov naucily roboty "(zavinac)=@"
Potom sa praktizovalo abc(kysla ryba)seznam.cz, alebo abc(kyslaryba)seznam.cz)

Dnes vykradaci poznaju vsetky bezne finty. Chran si svoj mail, ked ho chces mat funkcny.