Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem antivirové programy systémové požadavky na hardware

Dobrý den jaké jsou požadavky na hardware těchto antivirů ?
Avast internet security 8
AVG Internet Security 2013
Symantec Norton Internet Security 2013
ESET Smart Security 6
eset smart security 5
avast 8 free antivirus
AVG AntiVirus FREE 2013

Jaký je rozdíl mezi verzí avast internet security 8, avast 8 free antivirus ? avg internet security,
avg antivirus free ? eset smart security, ESET NOD32 Antivirus ?

zajímalo by mně jestli bezplatný antivirus je stejně účinný jako placený ? Pokud budu u bezplatného antiviru pravidelně aktualizovat virovou databázi.

Jaký bezplatný antivirus by jste mi doporučili s podporou češtiny ?

Polovina z toho antiviry nejsou. To sem má někdo zkopírovat ty informace ze stránek výrobce, abys to nemusel sám hledat? Je to jedno, když musíš, některý z antivirů si nainstaluj. Viry stejně skoro nejsou :)
Jinak vpravo je hledání, "nejlepší antivirus" se řeší často.

I. díl

Rozdíl mezi Antivirem a balikem "security":
Antivir obsahuje pouze antivir, požadavky na hardware nejsou vysoké
Balík "security" obsahuje kromě antiviru spoustu dalších rezidentních programu - firewall apod. Nároky na hardware jsou vysoké.

Na zbytek ti odpověděl Karel - všechny informace jsou dostupné na internetu.

Pokud čekáš hardwarové požadavky specifikované podobně jako u her - min. procesor, paměť, grafickou kartu, tak takové údaje se u antivirových programů neuvádějí. Budeš muset oslovit přímo jejich výrobce a doptat údaje.

aha no čekal jsem něco takového nevadí. Zeptám se jinak jaký bezplatný antivir by jste mi doporučili pokud možno v češtině ? Ještě se chci zeptat když budu aktualizovat virovou databázi bude bezplatný antivir účinný schopen můj pc ochránit ? Nebo musím koupit placený antivir jaký ? Ještě si chci zeptat jestli jde najít někde čeština do Avira Free Antivirus ?

placený i free antivir se aktualizují stejně.
pokud se na netu chováš jako bfu, lezeš tam s defaultním (ne)nastavením windows, zásadně jako správce, nepomůže ti žádný antivir. respektive dostaneš jen každý třetí spyware/vir/advare.

já dávám přednost tomu, nemít žádný malware - k tomu není třeba naivně spoléhat na antivir.

bfu: jiný výraz pro lamu.

defaultní nenastavení windows: lama s aministrátorskými právy, povolený autorun, používá výchozí aplikace od ms. nikdy neslyšela o nastavení práv ve windows - nanejvýš v souvislosti s vyřazením uac.

život bez malware: neinstaluju warez. nepoužívám pochybné aplikace od ms: ie, oe, wmp. zákaz autorun. kontroluju, co si aplikace nastaví jako automatické spouštění. občas sleduju doplňky a toolbary prohlížeče (hjt ukazuje i skryté). u běžných aplikací (areader) se dívám, jestli se dá v nastavení zakázat spuštění javascriptu nebo dalších aplikací. kontroluju, že v paměti běží jen správné procesy, nic neočekávaného. kdysi jsem se bavil i sledováním odchozí komunikace na firewallu, na to už dlabu. a nejdůležitější: používám omezený účet, který nedovolí automaticky instalovat viry, zapsat do systémových adresářů a větví registrů.

vím že to vypadá dlouhé, ale asi si nemyslíš, že to řeším denně?

neinstalovat a nepoužívat vadný sw je přece věc, kterou nedělám.
autorun zakážu 1x za instalaci pc.
kontrolu autostart položek, případně toolbarů prohlížeče - jen při podezření po instalaci neznáměho sw. jaký by mělo smysl to kontrolovat denně nebo co týden? jako ti ocasi, co potřebují dokola čistit, defragmentovat, antivirovat ...
kontrola procesů jedním okem - tak asi 1x za měsíc/dva. jak dlouho trvá výše zmíněným bfu běh jejich antiviru?
jediná práce může být chvíli po instalaci nového pc - podívat se, jestli nejdou omezit jeho fízlovací vlastnosti. je to daň za to, že já malware nemám, ti bfu jo.

smysluplného samozřejmě nedělám nic, jen lozím na poradnu :beer:

Ahoj tak to jsi borec když tomuto všemu rozumíš byl by jsi tak hodný napsal mi návod
jak kontrolovat si aplikace nastaví automatické spouštění. Jak sledovat doplňky tolbary prohlížeče.
Jak poznám ve správci úloh které procesy mám ukončit a které mám nechat běžet ? Které procesy nejvíc žerou místa v paměti ram a energie ?
ano slyšel jsem administrátorských právech jen jsem nevěděl tomu tak říká. Tolbary jsou nainstalované pluginy v prohlížeči ?

aplikace nastaví automatické spouštění

msconfig.exe - po spuštění. nesmyslně překrývá sloupce přes sebe, okno nejde zvětšit - jen v nouzi. lepší: ms autoruns, bývalý codestuff starter, ...

doplňky/tolbary prohlížeče

správa doplňků v prohlížeči. log hijackthis. při instalaci stažených softů se dívám, jestli nemají zaškrtnutý doplněk do prohlížeče - zásadně zakazuju.

Které procesy nejvíc žerou místa v paměti ram

paměť v pc máš proto, aby tam ty aplikace mohly běžet, na tom ještě nic špatného není. teprve když nějaký proces/služba začne spotřebovávat nezvykle moc paměti, začít zjišťovat co se děje.
důležitější je sledovat spotřebu času procesoru "%cpu", sloupec správce úloh se dá podle toho třídit.

Jak poznám ve správci úloh které procesy mám ukončit

to už chce nějakou praxi.
vědět co spouštím a proč. ze kterého adresáře to startuje a jestli je to normální místo (koš, temp ani appdata normální nejsou).
u těch neznámých sledovat jejich popis, jestli nejsou zytečné. ty bez popisu jsou extrémně podezřelé.
slušný je ms process explorer, bývalý codestuff starter. v nouzi správce úloh - w7 umí vypsat odkud je spuštěn.

funkce systému a aplikací je logována - občas zkontrolovat, jaké chyby se po startu i během chodu windows vyskytují, řešit je. (prohlížeč událostí - protokoly windows - systém)

ano slyšel jsem administrátorských právech

děcka ve škole furt zlobí, suplující školník jim to za trest zatajuje.
princip je jasný: všechno co spustíš, dědí tvoje práva. takže i viry a instalační skripty z internetu.
omezený účet je dobrá zábrana, uac ve win7 je chabý pokus, který ti nejméně zkušení vypínají první.

... energie

na spotřebě se podílí procesor a vyhrazená grafika. integrované grafiky v chipsetu mají nižší příkon. takzvané "herní" notebooky se nehodí k přenášení - potřebují externí adaptér kvůli malé výdrži, tj. jako notebooky jsou k ničemu.
s energii žeroucími procesy to přímo nesouvisí - buď je spouštět chcu, nebo ne.

hehe, novinky, smutně proslulý neodborný portál.

na vysvětlenou: když použije free antivir = verzi bez problematických antiinternetových sraček a necracknutou, je lhostejno co zvolí, mají podobně nízké nároky.

přestože normální člověk nepotká malware jak je licenční lhůta antiviru dlouhá, bfu mají obsesi sahat po "nej" řešeních (placených či cracknutých), jejichž problémy potom nezvládnou řešit.

Chtěl by jsem vědět jak stáhnout ze stránek microsoft antivir Microsoft Security Essentials pro windows 8 64 bit ?
když to chci stáhnout nabízí to verzi windows 7 64 bit zajímalo mně jestli vůbec podporuje Microsoft Security Essentials windows 8 64 bit ? Mám legální windows 8 64 bit

Microsoft Security Essentials podporuje iba XP, Vista, Win7...

V systémoch Windows 8 a Windows RT poskytuje program Windows Defender rovnakú úroveň ochrany pred malvérom ako program Microsoft Security Essentials. Program Microsoft Security Essentials nemožno používať v systéme Windows 8 ani Windows RT, ale ani to nie je potrebné – program Windows Defender je súčasťou systému a je pripravený na použitie

[6284643e-fae6-465d-983a-522796b25389_4.jpg]

Jakto windows defender má uplně stejný vzhled jako Microsoft Security Essentials ?
windows defender je taky antivir chrání pouze před malware nebo jinými viry ?
Znamená to pokud budu mít v pc windows defender a nainstaluji ještě antivir budou se mi hádat dělat neplechu ?
Ještě mi tu nikdo neodpověděl na otázku "jaké máte zkušenosti s free antiviry a jaký jste mi doporučili free antivir ?" Mám možnost si koupit avg internet security 2013 zaručí mi účinnou ochranu nebo to vyjde nastejno s bezplatným antivirem ? nechci zbytečně vyhodit peníze.
jaké máte zkušenosti s avast 8 free antivirus ?

Áno, má stejný vzhled, nevyhadzuj peniaze - stačí Ti Defender a omezený účet...
Používam Microsoft Security Essentials (Win7).
Neviem či sa budú hádať, ale ak si tie platené internet security "sračky" nevieš nastaviť, potom budú robiť neplechu...
Nemám žiadne skúsenosti s avastom, avg a podobnými "rádoby" ochranami. Zato užívatelia sem na poradňu píšu v jednom kuse ako im čosi nejde, je zablokované apod...
Ak si vedome do PC stiahneš/nainštaluješ nejaký program, crack, patch a pod., potom Ti nepomôže nič.

Nemáš zač.