Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zelené Plátno - Proč ?

Ahoj, či Dobrý den.
Najde se tu někdo, kdo ví, proč se používá právě zelené plátno?
Proč ne třeba bílé? Přeci pozadí lze upravit na jakém koliv pozadí, např. ve Photoshopu.
Občas lidem upravuji fotky, a pozadí změním klidně i z pozadí školy. Takže nač mít právě zelené?

Nejde jen o barvu např používané zelené nebo modré plátno mají taky specifickou iluminiscenci. ale v celku slušného výsledku se dá dosáhnout s jakoukoliv barvou jde také o to že málokdy je na scene něco zeleného