Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router TP Link 741ND, problemy s prijmem kabel. TV

Ahoj,potrebuju poradit. Dostala jsem novy router TP Link 741ND. Internet a TV mame od Netboxu. TV jde prijimat bez problemu na PC pres VLC a nejaky multicast. Se starym routerem vse bez problemu fungovalo. S tim TP Linkem to taky funguje, ale spatne. Pokazde kdyz TV v PC pres VLC zapnu, tak to funguje a po cca 20 sekundach se to prerusi, par sekund to je zaseknuty, neprochazi data (mam ukazovatel na stahovani dat) a po tech par sekundach se to zase rozbehne a asi 20s znovu funguje. Pak je zase prestavka a nejede to. Prerusuje se to pravidelne po celou dobu divani se na TV v tom VLC, zhruba po tech 20-30s. Nevite cim to muze byt?

Je v nastaveni routeru nekde neco, co by to takto mohlo prerusovat? Mam posledni firmware. Chyba nebo ta vlastnost, ze to prerusuje je na 100% v routeru. Stary router bez problemu fungoval a po telefonatu na Netbox mne bylo sdeleno, ze to bude nekde v nastaveni routeru nebo to pry treba neumi firmware. Volala jsem ale na podporu TP Link a multicast tentou router samozrejme umi. Nejsem ale schopna tedy zjistit, kde je chyba nebo co a jak nastavit, aby to jelo. mohli byste nekdo poradit? Nejlip asi nekdo, kdo rozumi routerum nebo pouzivate Netbox a jede Vam to. Dik za nasmerovani.

Jo a kdyz stahuju jakykoli data, velky soubory, filmy, cokoli, tak se vubec nic neprerusi a vse funguje bez problemu. To prerusovani se objevuje pouze pri tom pustenym VLC a i kdyz se to na nem prerusi (neni videt v tom meridle, ze se neco stahuje - vetsinou to tam pri pustenym filmu ukazuje 2-5mb stahovani), tak internet v PC funguje uplne normalne. A co je jeste zvlastnejsi, ze to prerusovani se deje jen u nekterych programu.

Uz jsem to tam nahrala. Problem je, ze neumim zprovoznit to MAC clone. V DHCP Release a DHCP Renew mam same nuly a PC hlasi, ze neumi najit DNS. Mohli byste mne poradit?

Je tam MAC Address clone a pak mam zapnuto ENABLE a pak je tam tohle:

Clone WAN MAC tam mam o cislo jinou MAC, nez je na spodku routeru. Pouzila jsem data z puvodniho firmware, ale to je urcite spatne. Kdyz v tomto nastaveni kliknu na Get Current MAC, tak to najde jinou. Zkusila jsem to s obema a nefunguje to.

Clone Wireless MAC tady mam MAC, ktera je na spodku routeru.

V menu STATUS mam tohle

LAN MAC
WAN MAC
Wireless MAC

a vsude jsem dala MAC ze spodku routeru.

No a ted nez, jsem to dopsala, tak jsem menila WAN MAC na stejnou jako je na spodku routeru a ono se to zatim rozjelo. Mohli byste mne teda prosim vas rict, jestli v nastaveni routeru maji byt tady

LAN MAC
WAN MAC
Wireless MAC

vsude stejny cisla MAC?

dekuji

Omlouvam se, ja cekala na tatu. On kontaktoval TP Link a poslali toto:

Dobrý den

Problém je ve firmwaru routeru, který nemá možnost nastavit Multicast pass nebo IGMP snooping, které IPTV potřebuje. Jediné, co by vám mohlo pomoci, je ruský firmware, kde je podpora IPTV přímo zahrnuta. Nicméně celý router má poté nastavení v azbuce a nevím, jestli byste mu poté rozumněl

S pozdravem

To RTSP ALG je v nastaveni routeru, jak se vejde do administrace. Uz tam mam ale neco jineho a netusim, jestli to jede. Odepisu nahore.

Mam ten router pred sebou a nic take tam nie. Takze tipujem, ze tam nebol originalny fw a bolo tam prepalene nieco ine.
Problem je, ze si nepopisal presne, co vlastne chces. IPTV je nieco ine a multicast a IGMP sa pouziva niekde inde...v podstate nerozumiem co riesis, takze by bolo dobre napisat, odkial to VLC cerpa tu TV, ako je riesena topologia siete a pod.

Ted jsem si jeste vsimla zbytku.

Nevim, co je IPTV ani multicast ani IGMP.

Resim to, ze Netbox se da chytat nebo sledovat i na PC. Sam Netbox to nabizi. Stahnes si od nich soubor - seznam kanalu nebo co to je, ktery spustis pres VLC a hraje ti v PC presne to, co je zrovna v TV na konkretnim vybranem kanale.

Ten router to nedovoloval, prerusoval to. Pritom stahovani treba nekolika gigabajotvyho souboru neprerusuje.

Jak to posila vubec nevim. Predchozi krabicka byl na 100% take Wifi router, ale znacku nevim a byl v nem prave DDWRT.

Nicmene ted se zda, ze to vse funguje. jen nevim, jestli to mam vse dobre nastaveno a potrebuju poradit jak s nastavenim Wifi, tak s tim dalsim, protoze v administraci routeru ted nemam sifrovani PSK, ale TKIP a AES a v mobilu je PSK. No a pak taky to, kdy zmam ted u WAN, LAN i WIFI vsude stejnou MAC, coz asi spravne neni nebo ja nevim.

Aha, to jsem nevedela:).

Ne v mobilu mam WPA 2 a chci to zachovat. Abych nemusela prenastavovat nastaveni i na notebooku. Takze pouziju WPA2 personal a TKIP. Diky.

Muj ISP blokuje pristup na net. Musim zadat MAC routeru. Tu jsem zadala, problem je ten, jak jsem psala, ze mam ted u LAN, WAN i WIFI stejnou MAC, kdyz kliknu na STATUS v administraci. Mam to takto www.imagehosting.cz to tak muze zustat?

N-ko nechci. To jsem tady cetla vedle ve zpravach. Nepouzivam ho. Problem ted mam s kanalem. Je to tady vsude plny a jen kanal 13 byl volny, ale DDWRT ma jen 11 kanalu. Originalni firmware mel 13. Tak mam nastaveno vyber kanalu na auto.

Dobre, ale kde to najdu? Ted jsem zkousela v nastaveni wifi dat pokrocile a tam je moznost nastavit REGULATORY DOMAIN a priradit konkretni stat, ale i kdyz tam dam CR, tak mam porad 11 kanalu.

Pak jsem nasla v hlavnim nastaveni TIME SETTINGS jen Time Zone a Summer Time. Nikde jinde jsem zatim nic o nastaveni country nenasla.

WPA2 nemá TKIP vůbec definovaný!

Pokud myslíš WPA2 bez ničeho (též WPA2 Personal) je v podstatě WPA (protokol) + AES (typ šifrování) + staticky zadané heslo(určité změny tam ale jsou). Pak ještě existuje WPA2 Enterprise, což je totéž jako WPA2 Personal, ale ověření probíhá na RADIUS serveru na základě ověřovacích protokolů vyšších řádů.

Tvé "staré" WPA(1)-TKIP alias WPA-PSK je WPA + RC4 (typ šifrování) + staticky zadané heslo.

Diky za rady, ale to je na me moc slozity:). Zkusim to po mym. Mohl bys mne prosim te poradit, jak to nastavit? Na obrazku jsem se to snazila popsat. Ja se v tom tvym nevyznam.

Ve starem firmware, v tom originalnim od TP Linku se pouzivalo podle vseho WPA2 Personal AES, protoze je to nastaveno tak i v notebooku. Nicmene, kdyz nastavim v routeru WPA2 Personal + AES, tak se PC nepripoji. Jak to ale v routeru i PC zmenim na TKIP, tak se to pripoji. TKIP ale nechci, protoze jsem cetla, ze je lepsi mit AES a AES urcite byl i puvodne nastaven, protoze v nastaveni site v notebooku je taky AES. Je to videt na tom obrazku.

wifi.gif

Tak jak to máš označeno, tak je to správně.

RC4 vs. AES z hlediska bezpečnosti je úplně jedno - RC4 crackneš za 150 let, kdežto AES za 800 let. Z pohledu dneška a dnešního "crackovacího" výkonu je to fuk, stačí heslo s alespoň 8 znaky a takové, které se nedá najít ve slovníku.

Někdy se jedná o kombinaci TKIP+AES, ale do toho bych nešel. Je takový problém to udělat znova a načisto?

Neco asi bude spatne. Netusim co.

TKIP+AES nefunguje. Bohuzel ale nefunguje ani to nastaveni, co mam na obrazku.

Jak myslis udelat to znovu nacisto? Znamena to jen v routeru nastavit to tak, jak je to na fotce, ulozit a router restartovat? Po tom v PC sit vymazat a znovu zadat heslo? Jestli je to ono, tak to jsem delala asi 20x a bez vysledku. Nejde se pripojit. Pripojim se zatim jen s WPA2 Personal + TKIP, ale TKIP nechci, kdyz muzu mit AES. Radsi bych tedn AES a navic aspon nejak zjistim, proc a kde je chyba.

Heslo mam asi 12 znaku.

Ahoj,

diky moc. Bohuzel tohle jsem delala uz vcera aspon 20x a vysledek nikde. Uz jsem hledala problemy pres google s Ddwrt WPA2+AES a neco jsem nasla. Vsude pisou nastaveni jako mam cca ja (jen nemam to BGN na mixed, to jediny jsem jeste nezkousela) a presto mne to nefunguje. Pak tam pisou, ze mam upgradovat firmware, ale ja mam posledni verzi, ktera je beta. Tak jsem si stahla nejakou uplne posledni, ze by to treba jelo, ale WPA2 + AES proste nefunguje ani na ntb ani na telefonu. Nerikam, ze tomu rozumim, ale po tolika pokusech si myslim, ze je fakt chyba v tom firmware nebo ja uz nevim kde. Nevim uz co delat. Nevedel bys co s tim?

Bety většinou jsou na tom s funkčností hůř. Spíše zkus starší verzi firmware.

Nicméně bych ještě zkusil reset to default a začít nanovo. Klidně bych si to tu i nasimuloval, ale zrovna 741ND jsem předminulý týden odvezl zákazníkovi na instalaci a nový jsem ještě nekoupil (mám tu sice jeden, ale ten je bricknutý a já se ještě nedokopal k unbricku)

No ona i ta oficialne, nebo jak to rict, nabizena verze je prave beta. Ty dalsi vubec nevim, co jsou zac. Brala jsem to podle data a stahla posledni. Takze ani verze, ktera je nabizena oficialne 03-25-2013-r21061 nefunguje. Ja mam ted tuto 05-27-2013-r21676 a taky to nejde.

Prave kdyz jsem si cetla ty problemy s AES atd., tak jsem objevila, ze by nemelo jit WPA2 +TKIP ani nastavit a zprovoznit, pokud jsem to dobre pochopila a u me to jde a pak pripojim telefon bez problemu. Tak me napadlo, ze treba jen vymenili TKIP za AES v nastaveni. Nebo je to blbost?