Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak nastavit wifi router

Zdravím podruhé, chci se zeptat jak nastavit wifi router. Podle návodu mi to nejde, nechce se mi nainstalovat Easy Setup Assistant a když jsem koukala na youtube, že stačí napsat do vyhledávače číslo výchozí brány a to mi také nejde. Nevím proč ale když to číslo do vyhledávače zadám tak mi to napíše spojení přerušeno. Podle návodu mě to odkazuje na stránku tplinklogin.net a říká mi že sem mám kamsi přihlásit, ale nevím kam, protože tam žádná políčka na přihlašování nejsou. Jinak zapojený do modemu a v pc to mám a všechny kontrolky svítí tak zapojený to mám určitě dobře. Wifi je typ TP-LINK. Děkuji

no jestli se ip adresa vloží tam kde byla ta původní...já když nastavím získat ip adresu automaticky tak mi všechno zmizí a políčka jsou prázdná a tudíž mi nefunguje net ale jen wifina. Poté zadám do adresy 192.168.0.1 zadám heslo i jméno admin a pak dělám vše podle návodu, restartuji a ip adresa nikde...Tak zase musím zadat ip adresu,masku podsítě,bránu atd podle smlouvy aby mi šel internet.

Takze zkusme krok za krokem.
1. internet pres WiFi funguje? Pokud ano, pak je router spravne nastaveny.

2. nefunguje ti internet na kabelu?
Potrebujes: na routeru mit nastaveno automaticke pridelovani adres (DHCP). Pokud jsi router nastavil jako pred tim, je to aktivni.
Na pocitaci nastavis ziskavat adresu automaticky.
Pocitac pripojis to jedne ze zasuvek LAN. Do zasuvky WAN je pripojen kabel od poskytovatele.