Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitoring internetoveho pripojeni + omezeni pristupu na web

Ahoj,

mam dva dotazy, sice kazdy trosku jiny, ale nechce se mi zakladat dve temata:

1. existuje nejaky program, ktery umi sledovat vyuzivani internetoveho pripojeni? Ve smyslu ktera aplikace "spotrebovala" kolik dat. Napr. browser 500 MB, aktualizace antiviru 200 MB, Skype 150 MB apod. Snad chapete, co tim myslim :-)

2. je mozne nastavit pristup pouze na nekolik urcitych webu? Eventualne jde to omezeni nastavit pouze pro jeden uzivatelsky ucet (omezeny) a druhy (admin) nechat bez omezeni? Jak? Resp. zvladne to i polovicni lamka jako ja? :-)

Na dotycnem pocitaci jsou Win XP (tusim ze Professional), prohlizece IE a Chrome.

Predem diky za rady. :beer:

Diky, vyzkousim :beer:
Jako prvni krok to staci, nejdrive potrebujeme zjistit, co ten internet vlastne zere, pokud se ukaze, ze to dela uzivatel v prohlizeci, tak by pak bylo fajn, kdyby se dal omezit pristup pouze na urcite weby nutne k praci.

Jde o to, ze na tom (pracovnim) PC je mobilni internet s FUP - donedavna 1 GB a minulym zamestnancum to stacilo na cely mesic i s rezervou, ted je tam novy zamestnanec, 3 GB FUP a po 2 tydnech je to pryc. Uzivatel tvrdi, ze nic nedela, ale kde to teda pak mizi? Z historie se nic nedohleda, protoze se maze.