Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výber zrkadlovky

Zdravím, potreboval by som poradiť s výberom zrkadlovky, kedže sa do toho vôbec nevyznám. Cena je tak do 400$ ak to bude o trochu viac nevadí. Stránka www.bestbuy.com, veľmi pekne vám ďakujem, nieje to pre mna ale pre maminu ako darček..

Pokud koupis zrcadlovku bez objektivu a doma zadny objektiv nemas, nebudes moct fotit. Objektiv proste potrebujes.
Za ty penize opravdu profesionalni zrcadlovku nekoupis.

Pises, ze se v tom nevyznas. Vis aspon, ze mama chce zrcadlovku? Bude ochotna sebou tahat kilovy velky fotak?

Ano chce si to ujasnit jake jsou vubec pozadavky na rozmer, hmotnost, vlastnosti - a hlavne - co se bude fotit. Dle toho vybrat i objektiv, na tom zalezi pomaly nejvic. Zrcadlovka je fajn, ale chce u ni uplne jiny pristup nez u nejakeho dovolenkoveho cvakani kompaktem. Nekde mezi tim jsou "bezzrcadlovky" - do te ceny si taky jde vybrat, je to mensi nez zrcadlovka ale foti kvalitneji nez kompakt.

Ono nejde ani tak o to, jestli ráda fotí, ale o ochotu se tahat se zrcadlovkou. Přece jenom to není věc, která se dá strčit do kapsy a klasický setový objektiv taky není úplně nejskladnější.
Případné opravy, reklamace, čištění senzoru atd. při nákupu z toho kšeftu jsou jasné?

Je to marné, je to marné...
Nechcete raději "mamce" dát peníze, ať si koupí dle svého? Nevíte ani co chcete, nejdříve trváte urputně na nějakém "emerickém" krámu a do max. 450$ a teď najednou e-shop s podivným názvem a cenou do 400€ Asi se nudíte a děláte si srandu!
Zrcadlovka je krajně nedoporučeníhodná osobám s naprosto nulovými znalostmi aspoň na úrovni fyziky ZDŠ. Ano, mají automatický "cvakací" režim, ale to zvládne i kdejaká mýdlová krabice.