Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Virus ČR ... explorer.exe

Dobrý den,
odstraňoval jsem na ntb (HP pavilion s win 7 home, 64b) ransomware Policie ČR vás sleduje. Jednalo se o tu horší mutaci, kde po přihlášení do nouzového režimu se pc automaticky restartoval. Nakonec jsem připojil hdd z ntb k mému pc, projel sw rougekiller, superantispyware a trojanremower. Vir jsem tímto způsobem odstranil.

A teď k problému: Poté co jsem hdd vrátil z5 do ntb, se po přihlášení uživatele (který byl zavirován), zobrazí jen cmd a nenaběhne exlorer.exe. Poté co spustím explorer z cmd, naběhne v pořádku a vše je jak by melo být. Mám zato, že jeden z antispyware sw "opravil/smazal" winlogon, tudíž jsem vygooglil přidání klíče AutoRestartShell (1), který ve winlogonu chyběl. Bohužel to nepomohlo, po restartu opět nenaběhne explorer.exe. Také jsem zkoušel vrátit winlogon utilitkou z sw superantispyware (Repairs->Reset Winlogon shell), bohužel bez výsledku.

Mohl by mi někdo prosím poradit, co s tím? Nejradši bych šel do továrního nastavení nebo bodu obnovení (cca 2 roky zpět), ale kvůli tomu, že je na ntb legální zakoupená licence na Win7 (CoA štítek je prodřený/"vypocený"), Office 07(uživatel cd key "ztratil"), AVG(nevím zda má uživatel někde cd key), rád bych pc jen opravil; vrátil do stavu před virem. (cd klíče z win a office už jsem pro jistotu vytáhl, AVG nevím zatím kde zjistit).

Napište prosím jaké screeny zde potřebujete pro případnou pomoc (např. winlogon z regeditu?). Díky moc

Sice nevím, co s tím, ale pro příště. RogueKiller se nepoužívá v cizím PC kde nákaza není, RogueKiller prostě vypne všechny procesy které nepatří samotným Windows, což bylo na jiném PC zbytečné.

Product keye vyčtou utility (např. RockXP, nebo něco od Nirsoftu), číslo AVG pošle firma na registrační mail, čili nevidím probém v tom tu potvoru přeinstalovat.
Zkusil jste tam udělat komplet kontrolu MBAMem?
Co tak zkusit sfc /scannow?

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"shell"="explorer.exe"

edit:
ještě doplním spuštění z příkazového řádku - jeden z nouzových režimů:

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon" /v Shell /t REG_SZ /d Explorer.exe /f

může mi ten vir někdo poslat? Chtěl bych si ho taky vyzkoušet.

dyť se nic neděje, když mě přestane bavit, tak jendoduše vrátím snapshot ve vmware.