Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ivy Bridge vs. Haswell

Opět uběhlo pár měsíců, opět hypoteticky skládám herní PC za 30k bez OS. Tentokrát už mě ale nekompromisně tlačí okolnosti, abych to stihl do konce listopadu :-)

Ivy Bridge: Intel Core i5-3570 (případně Intel Core i5-3570K), http://www.czc.cz/intel-core-i5-3570_2/109768/prod ukt
nebo
Haswell: Intel Core i5-4570 (případně Intel Core i5-4670K), http://www.czc.cz/intel-core-i5-4570/129694/produk t

by mělo být osazeno na MSI Z77A-G43 GAMING - Intel Z77, http://www.czc.cz/msi-z77a-g43-gaming-intel-z77/12 6213/produkt

GPU: MSI N770 TF 2GD5/OC, http://www.czc.cz/msi-n770-tf-2gd5-oc/130128/produ kt.

Nejsem s to posoudit praktické rozdíly mezi těmito dvěma generacemi i5, jejich přednosti (s ohledem na hry, protože na "kancelář/internet" bohatě stačí cokoliv). Případně přínos "K" procesorů za 500 Kč příplatek. Poraďte, nakopněte :)

------
Podotázka:
k procesoru hledám slušný chladič, dříve vyhlédnuté GELID Solution Tranquillo - revize 2 nebo Xigmatek SD1283 Gaia jsou nedostupné a dávat hodně přes tisíc za Noctuu mi pak rozpočtově nevychází s ohledem na RAM (Kingston HyperX 8GB 1600 DDR3), pevné disky (veloušek 500 + 2TB datáč), skříň (LIAN LI), zdroj (Enermax Triathlor 550W) a nějakou bižu..

Díky.

Každý výrobce vydává novou revizi desky pokud k tomu má dostatečné důvody, drobné vylepšení/vyladění a to ze získaných poznatku z té původní.
Určitě ne pro nějaký název či barvičky.
Jen vzájemný test a delší provoz, by opravdu ukázal jaký je vlastně rozdíl.

Deska: na začátku jsi dal Haswell i Ivy Bridge CPU, rozdílné patice, pozor.
Zdroj: za stejné prachy si kup značkový s 80+ Gold. Bronze ne.
Osobně bych vzal Haswell a zdroj s podporou C6 - minimalizace spotřeby.

I když pro někoho, kdo provozuje neinvertorovou klimu v neizolovaném baráku je to nula nula prd. ]:)

Já to chci jako odkládací,filmy,fotky,stáhlý věci v raru atd.Ptám se jestli to lidi nevrací z důvodu poruchovosti.Vždy jsem měl jen WD.

Edit:Není ten Barracuda nějakej uřvanej nebo co to je za rozdíl ?
Hlučnost při zátěži 2.7 B
Hlučnost v klidu 2.6 B

WD
Hlučnost při zátěži 30 dBA
Hlučnost v klidu 29 dBA

Už z principu musí být více ploten, více snímacích hlaviček hlučnějších jak jedno plotna.
Navíc mechanický disk je vždy ohledně hluku loterie, jak se který zrovna povede.
Takže měření/uvedení hluku je dost irelevantní.
(výrobce vždy a u všeho napíše tu nejlepší dosaženou hodnotu)

Ad zvukovka: je to jedno, není-li to GB se svými šumy, brumy a ruchy od řadičů disků a síťovky. Mně se u MSI vyšší třídy líbí "vojenské" komponenty (může se to zdát úsměvné, ale ty součástky jsou opravdu někde jinde, než na prknech za patnáct set). Síťovka je přebubřelá bublina, Lucid už absolutní pičovina. Šel bych do prkna bez "gamingu". Možná ale spíš do Asusu (ač volám "Vivat MSI").