Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze instalovat Windows 7 z biosu ?

Dobrý den, chystám se přejít z Windows 8 zpět na Windows 7.
Když zformátuju Místní disk C (Běží na něm systém ) Spadne systém (windows8) Ihned nebo až po restartu ? (Blbá otázka, vím :-D )
Lze instalovat Windows 7 přímo z biosu, kdybych nastavil CD-ROM jako 1 v pořadí bootování ?

Z BIOSu nainstaluješ akorát tak kulové s přehazovačkou. Potřebuješ instalační médium (CD, DVD, USB) se systémem a patřičně upravené boot sekvence (ano, v BIOSu). Pokud chceš W8 -> W7, musíš ještě přepnout parametry bootu z UEFI na Legacy. Toť vše, milý Watsone.

Když zformátuju Místní disk C (Běží na něm systém ) Spadne systém (windows8) Ihned nebo až po restartu ?

v tom pripade ti to napise :

System nemohl dokoncit formatovani, nebot jednotku C: pouziva jiny proces.

Takze Windows nespadne...

Pokud na tom notebooku byl W7 předinstalován, pak tam někde je skrytý oddíl pro obnovu do továrního nastavení. Pokud tedy experimenty neutrpěl. Instalovat obzvláště na notebook os bez ověření podpory výrobce sestavy v podobě ovladačů je přinejmenším nerozum.