Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výber Sieťových prvkov

Dobrý deň,

Mám router od TP-link tp-link-td-w8961nb-d290869.htm
Internet zamŕza a padá ,je to šrot.
Chcel by som sa spýtať aký modem a router by ste mi doporučili, s ktorým máte dobré skúsenosti alebo
akému modelu by som sa mal vyhnúť. Trebárs aj ako jednotlivo vnímate firmy, napr. že ich produkty spoľahlivé.
Pretože neviem či je od TP-linku len tento produkt tak zanedbaný alebo sú nechválne známe aj ďalšie.
Do budúcnosti by som si chcel zaopatriť tieto dva produkty :

linksys-x1000-d365034.htm
http://www.alza.sk/linksys-ea6400-d402950.htm#popi s

Kvôli im kladným hodnoteniam od užívateľov.
Nechcem už riskovať riešenia modem a router v jednej krabičke, pretože som už pár vymenil
a nemôžem povedať že by som bol z jediného z nich nadšený. Vždy boli problémy s pripojením.
Bývam vo väčšom rodinnom dome a všetkých osem slotov na filtrovanie MAC adries som už na aktuálnom modemo-routry
vypísal. Aj to sú dôvody prečo by som chcel zakúpiť nové zariadenia.

PS.: Neviete na čo slúži na produkte "Linksys X1000" WAN port ? Čím sa líši od (mnou používaného) LAN portu ?

Za pochopenie a zrelé odpovede Ďakujem ;)

pravda, posledne som sa sral s RB951G asi tri hodiny :D
ale ide. ked to uz clovek nastavi tak to fici ako raketa.

WAN port je defakto "vstup" internetu do routera...ak ho zapichnes inam, tak na klasickych routeroch toho moc nenaroutujes, chovalo by sa to ako switch. Na mikrotiku je to fuk, tam to nastavis hocijako ako chces.

Fuha Ďakujem, tak pravda že takú skladačku by som dnes nezložil.
No akú primitívovskú otázku som položil.. no čo ja normálne napájam z RJ-11 ;D,
kábel je hneď rozžilovaný (nemám tam RJ-45) tak ma to nenapadlo. To určite nejaká šlendrián robil :D.
Tak čo taký Cisco Linksys ? Ja neviem s čím máte ešte to potešenie ?

Internet zamŕza a padá ,je to šrot.

Ano, problém je typicky v lince, nikoli zařízení.

Bývam vo väčšom rodinnom dome a všetkých osem slotov na filtrovanie MAC adries som už na aktuálnom modemo-routry
vypísal. Aj to sú dôvody prečo by som chcel zakúpiť nové zariadenia.

he? To ještě dneska někdo vypisuje MAC adresy? A proč? Máš pocit, že máš bezpečnou síť? Tak to jsi na HLUBOKÉM omylu a je docela možné, že to je důvod, proč ti padá net (kvůli tzv. černým pasažérům ze sousedství)

Tak pri signále v to neverím, že sa pripája nejaká čierna postava. Zariadenia kontrolujem.
Blblo to aj so zapnutým filtrovaním aj bez. Používam to kvôli stabilnejšiemu pripojeniu.
Vo väčšej vzdialenosti kde som mal problém sa pripojiť a internet padal bol signál pri používaní
filtrovania citeľne stabilnejší.

WPA2 šifrovanie mám, tak som teda aj b+g nastavil.
Wi-fi pripojenie vyzerá v pohode. Tak ja neviem čo je to n za plus ale niekde si prečítam ;-)
Inak ja som pripojený cez kábel, na ňom aj net vypadáva a to nemusí byť na tom modemo routry
nikto pripojený. Je to ním, nemám s ním jediný taký problém. Preto som sa rovno pýtal
na tieto dva produkty :
linksys-x1000-d365034.htm
http://www.alza.sk/linksys-ea6400-d402950.htm#popi s

či je to pre lajka vhodná kúpa a či má kupovanie modemu a routra zvlášť opodstatnenie ?
Nemá význam sa s ním zaoberať, ním som vás obťažovať nechcel. (myslím ten produkt od TP-Linku)

Ano, problém je typicky v lince, nikoli zařízení.

Ja som myslel že je to irónia, ale keď to píšete tak to musí mať dôvod.
Pri odhliadnutí od toho, nie som jediný kto má taký istý problém,
už som to spomínal že pri hodnotení toho produktu ľudia opakovane
píšu to isté ako pripojenie vypadáva, naozaj majú všetci problém s linkou
a nie s produktom ktorý všetci užívatelia pred hodnotením vlastnili ?

http://www.alza.sk/tp-link-td-w8961nb-d290869.htm# recenze

Citujem :

siet dost casto vypadava

Náhodně vypadává spojení na ethernetových portech na cca 1 sekundu, konfigurace zařízení je díky tomu mimořádně obtížná.

obcas ztrati signal

Dva krat kupovany prvy krat odpaleny po burke a druhy krat zamrzal a padal internet / wifi

Někdy problém s připojením k internetu (vyřeší rychlý restart)

Podobný problém:

Náhodné výpadky VOIP od O2 (ale internet funguje normálně), které nedokáže spravit ani technik od O2.

Ja osobne za dva roky môžem povedať, že internet na LAN portoch na pár sekúnd v rôznch časových intervaloch
vypadáva (Padá si to ako chce, niekedy to vydrží bežať aj dlhšie bez problémov)
a to nemusí byť nikto pripojený cez Wifi sieť.

Ja sa tu určite nehádam, len som si myslel že by kúpa kvalitnejšieho prístroja mala problém
odstrániť. Bol som si skoro úplne istý že výpadky sú spôsobené zariadením.

Každopádne už som sa raz snažil popísať problém a tu som sa teraz chcel zamerať len na problém s výpadkami spojenia
(kúpou odlišného zariadenia), alebo keď vravíte že to môže byť linkou, potom aké je riešenie ?

http://pc.poradna.net/q/view/1086237-internet-vypa dky-latencia-zla-komunikacia-so-servermi

Všetky informácie sú ešte aktuálne až na ten omyl s Upgrade firmwaru ktorý nič permanentne nevyriešil.

ty adaptéry časem chcípají, je dobré s tím počítat. u běžných routerů nemá co odejít, jejich nefunkčnost hlavně způsobuje právě napájení.
bohužel u adsl krámů, které se přehřívají a mají z číny zaslepené větrací díry, se k této nepohodě ještě přidávají přepěťové špičky šířené přes adsl přípojku. polovodiče obojí nerady.

když výrobce předepisuje adaptér 1A, je jasné, že 0.5A typ stačit nebude. typické zapojení konektoru bývá + uprostřed.

Aha, ďakujem takáto informácia je pre mňa veľmi cenná.
Len neviem kde by som taký kvalitný 12VDC/1A adaptér mal hľadať, teda čo to označenie "VDC" znamená.
Môže byť niečo takéto ? www.gme.sk
Alebo tam je niečo vhodnejšie či kvalitnejšie ?, Vadí keď bude možný prísun prúdu vyšší ako 1A ?
Za pokus to stojí, inak keď tak v budúcnosti kúpim nejaké kvalitnejšie zariadenie
, ako KiloViktor píše ( ďakujem za tipy ;-)) musia existovať aj produkty ktoré sa udržia aj dlhší
čas v bezproblémovej nepretržitej prevádzke.

jo, ten se hodí. konektor bývá typický:

souosý 5,5/2,1 mm

poznámka: napájecí adaptér necpe do zátěže maximální proud, co je na něm napsaný. dá jen tolik, o kolik si spotřebič řekne.
(zátěž má svou vodivost nebo odpor, z toho plyne nějaký ohmův zákon, znáš to. takže nadproud nehrozí.)

podobné univerzální regulovatelné adaptéry mívají v zásobě i několik výměnných koncovek. ale u nich se chce dobře dívat, ať se neotočí polarita napájení.

nakonec chcu říct, že zdroj je podezřelý tak na 49%, proto jsem psal podívat se nejdřív doma. (čili ten 1.5A můžeš zkusit, když bude sedět zástrčka).
dalších 51% může mít na svědomí poškozený router - přepětí a tak. proto existují prodlužovačky k pc, které obsahují i ochranu pro telefonní přípojku.

Ak by si chcel spolahlivy BroadBand router mozem doporucit. Akurat je to starsia vec, zrejme uz nezohnatelna jedina ak na inzerat.
Bezi mi od r.2005 vkuse 24/7, ani raz sa nesekol, nevypadava, netreba ho furt restartovat, slape jak hodinky (Svajciarske). Je to ovsem len b/g + TKIP. Mozno niekto neuveri, ale total sunkac od MSI RG54G2 za povodnych 800 korun v r.2005.