Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač na malé okamžiky mrzne

Ahoj.

Počítač mi mrzne na malé okamžiky (asi 20s) a v té době lze jen hýbat myší, která se tváří zaneprázdněně, někdy ani to ne:

Provedl jsem:

-Kontrolu RAM
-Vyměnil zdroj
-Zkontroloval pc pomocí Malwarebytes-antimalware
-K problému dochází i před přihlášením uživatele

Ikona disku většinou svítí, ale disk nepracuje (nevydává "hrabání").
Počítač takto vytuhl i při psaní tohoto příspěvku.

Napadá někoho co zkusit?
Stav lze "rychleji" vyvolat, pokud například otevřu velký archiv rar a nechám jej kontrolovat.

Počítač takto vytuhl i při psaní tohoto příspěvku.

Takže to dělá při spuštěném prohlížeči (asi Firefox)? Tahle chyba se v poslední době objevila ve spojitosti s Firefoxem vícekrát. Jak to spravit - nikdo neví. Pomůže možná změna verze prohlížeče (nebo změnit prohlížeč vůbec). Pokud je to Firefoxem, tak snad další verze to bude nějak řešit.

1. Zkusit jiný os, jak výše psáno.
2. Zkontrolovat datové kabely a napájení k HDD, jak výše psáno.
Téměř půl minuty je podivné, vypadá to prostě na problém komunikace čipset <=> disk, nebo je jakýsi proces, co si "zabere" systémové prostředky pro sebe.