Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s baterií u NTB

Dobrý večer,

chtěl bych se zeptat, zda-li nevíte, co se mi mohlo stát s baterií (popř. se SW v NTB). Jde tu o to, že mi notebook nejde zapnout když jedu pouze "na baterku". Pokud zapnu napájení a zapnu NTB, normálně to jde. Vidím že se notebook nabíjí a je napájen ze sítě (takže v nabíječce problém není). Hned jak vytáhnu napájení, okamžitě se NTB vypne, jakoby tam baterka nebyla, i když tam je a Windows mi také ukazuje, že ji vidí. Jen to prostě nějak nejde. Četl jsem, že by pomohlo vytvoření vlastního schématu, ale to mi nepomohlo. Nevím, v čem by mohl být problém. V pondělí ještě zkusím stejný typ baterky od kamaráda a uvidím kde je problém. IMHO si myslím, že problém bude někde v SW. Četl jsem i pár článku o flashi BIOSu, ovšem na to si sám netroufám. Někdo psal, že by mohl být problém v kontaktech u baterie, ale toho jsem si nevšiml, protože jsem se na to díval a čistil je. Nic. A teoreticky by mohl být problém se základovkou, ale to pochybuji.. Zkuste napsat prosím svůj názor, popř. nějaké rady. Děkuji.

PS: Začalo to z ničeho nic. Ještě před pár dny baterie normálně fungovala a vydržela +- hodinu když jsem ji plně používal. Včera mi dokonce notebook celý den ukazoval 20% a vůbec se nechtěl nabíjet, i když to psalo, že je napájen ze sítě a že se nabíjí. Dnes se to začalo aspoň nabíjet a mám 99%, i přesto se ale NTB po vytáhnutí kabelu vypne.

NTB: http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv6-6b60ec-dark-umb er-d266763.htm

Kod 40 znamena vadnou elektroniku baterky. Je tam napsano stari baterie 799dnu, to uz presahlo 2 roky zaruky. Nicmene stava se, ze NTB lezi ve skladech a kamionech i pul roku, nez se proda. Takze dejme tomu 180dnu (pul roku) + 365dnu + 365dnu = 910dnu.
Pro trose stesti se cely NTB vejde do zarucnich podminek (2 roky zaruka) a v tom pripade by ti vymenili baterku zdarma. Nevahej a hned v nedeli ci v pondeli si objednej svoz do servisu, pokud mas doklad o koupi NTB. Je mozne, ze za mesic uz NTB v zaruce nebude a pak budes platit a platit...

Hewlett-Packard s.r.o.
Servisní středisko
Údolní 2188
390 64 Tábor
Tel.: 381 489 143, 169
Fax: 381 489 116

http://h10126.www1.hp.com/services/podpora/servisn i-stredisko.php

Tak to se nic nedá dělat a asi vyplácnu 1500 za nový 6ti článek. Na ebayi jsem koukal, ale nechci riskovat to, že se baterie za měsíc pokazí a 700 bude fuč. Je to sice o polovinu levnější, ale za ten risk mi to nestojí. Nevím co si o tom myslet. Taky mě napadá koupit originální 9ti článek, ale nechci aby notebook byl o cm vyšší, takže přemýšlím co teď (originální 9ti článek je jen o 200 dražší než originální 6ti článek)

Ano to dá, ale obvykle používám chladící podložku pod NTB od cooler masteru a s tím by ten sklon byl už vcelku velký. Pokud bych si pořídil 9 článku, už by ta podložka trošku ztrácela význam a sklon by byl opravdu velký. Navíc bych ten notebook asi nenarval do batohu (teď ho tam mám tak tak). Sice je rozdíl 200kč, ale asi mi nezbývá nic jiného než jít do toho 6ti článku.

PS: Jaký názor o tom ebayi?