Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nadmerna zataz procesora svchostom

Stretol som za posledny tyzden s novinkou. Na 4 roznych PC a 4 roznych zakaznikov blbne svchost a to tak, ze vytazuje procesor na 100%). Spoolocnym znakom su XP a starsie jednojadrove procesory, inak nemaju tie PC hw ani sw nic spolocneho.
Je to svchost -k netsvcs, cize asi 15 potencialnych pachatelov. Chcem sa preto spytat, ci niekto neriesil poslednu dobu podobny problem, ono totizto pomoze restart svchost, robi to niekedy po starte, niekedy uprostred behu systemu, niekedy prestane vytazovat procesor sam od seba...proste nevidim v tom zatial ziadnu logiku.

spust tam sysinternals, tam uvidis ze su to asi updates. Ked to nechas tak pol hodinu tak to neprestane? Samo od seba myslim. Ked to stopnes tak samozrejme zas zacne, nieco si to sroti na disku kvoli updatom. Alebo skus uplne zakazat autoupdate ci to neprestane.