Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zle odinstalovany program

Dobrý deň, potrebujem súrne pomocť. Stiahol som si Autodesk Maya 2014 a následne nainštaloval. Vśetko prebehlo bez najmenších problémov a Maya fungovala, ale potom som chcel premiestniť priečinok kde je nainštalovaná Maya do iného. priečinku a tam sa stala chyba. Keď som iśiel spustiť Mayu, tak nešla. Tak som ju chcel odinštalovať a stiahnúť odznova. Ale keďže sa nenachádzala medzi nainśtalovanými programmy v PC, tak som ju nemohol odinštalovať. Ako keby nebola nainštalovaná. Vymazal som takmer všteky súbory ćo sa týkali Mayi, ktoré som naśiel v PC. Sťiahol som ju a nainśtaloval. A tu nastal ten najväčší problém nainštalovali sa mi iba programy, ktoré sú súčasťou Mayi ako napr. Mental Ray, Composite... Ale ten hlavný Maya sa nenainštaloval. Asi si PC mysli, že sa v ňom nachádza rak ju obíde pri inštalácií, aebo ja neviem. A zároveň by som sa chcel aj spýtať, že či sa dá premiestnit program do inej zložky prípadne na iný disk bez preinštalácie, pretože niektoré programy/hry mi nejdu preinštalovať. Ale hlavne potrebujem vedieť čo mám spraviť, aby mi išla Maya. Veľmi vás prosím...
Vopred ďakujem za odpoveď

Preinstalovat.

Hodne her se da i prostym zmenenim cesty v registru systemu, ale je to pro pokrocilejsi uzivatele, her, ktere jdou premistit prostym presunutim je malo a navic nevis dopredu, jestli to skutecne jde. Muzes teda presunout a zkusit, kdyz to nepujde nebo bude hra padat, tak ji vratis na puvodni misto.

"...ale potom som chcel premiestniť priečinok kde je nainštalovaná Maya do iného priečinku..." Chapu to tak, ze jsi ten adresar s nainstalovanym SW prejmenoval/presunul jinam..?
Si to mel normalne odinstalovat, a pak znovu nainstalovat do toho jineho adresare. Neco ti muselo zustat (pravdepodobne) v registrech, ze si to ted mysli, ze je porad nainstalovany.

Maya fungovala, ale potom som chcel premiestniť priečinok kde je nainštalovaná Maya do iného. priečinku

Nie som ochotný pristúpiť na žiadne kompromisné riešenia

Tak já bych to "nekompromisně" vrátil tam, kde to bylo původně.
Ono to sice ničemu asi nepomůže, ale bude to nekompromisní.
Existují i jiné odinstalátory, které odinstalují aplikaci podle jejího spouštěcího souboru (např. IObit Uninstaller). Ale i na ten bude asi po tom harakiri pozdě. Nekompromisně.

Ale ty přece nemáš spouštět žádnej setup. Instalace se spouští z instalátoru né z již nainstalovanýho programu.
Celá tahle anabáze se podstupovala proto, abys mohl program normální cestou odinstalovat a poté nainstalovat do nového umístění. Nebo se pletu?
Můžeš vyzkoušet spustit program jako takový (složka bin soubor maya), pokud to půjde + pro Tebe nebo se pokusit o odinstalaci a novou instalaci z instalátoru.

Sorry tady už končím. Nepodařilo se mi nasimulovat tvůj stav. Když sem u sebe složku Maya2014 smazal, restartoval pc a obnovil z archivu. Program šel bez problémů spustit a v uninstall tool se neprovedla žádná změna -> bez problému šel odinstalovat.
Jedinou možností by snad byla odinstalace zbylých částí programu a ruční pročištění registrů, ale na to už si raději někoho zavolej.

1-ma mindraky z win update lebo si nevie ani aktivovat system (rad dostal dost)

2-ma tam nejake posrate hry a vyhyba sa ich preinštalovaniu(tie budu tiež z tuzexu a skrytym bonusom)

3-ma tam nejake uinstalery a kdovie ešte ake kurvitka windows tam prida(podla neho super programi)

4-stale nevie pochopit že ten win ma(sorry ale pravdivo povedane)rozjebany tak že sa ešte ,,zatial,, spušta

5-dobre mienene rady s reinštalom stale odsuva a furt sa vypituje na to iste dookola
ZAVER:

STALE KVOKA - STALE KVOKA ....

ved sa presvedč sam:

http://www.zive.cz/poradna/zle-odinstalovana-maya- 2014/sc-20-cq-508845/default.aspx?consultanswers=1

http://www.zive.sk/zle-odinstalovana-maya-2014/por adna/cq-443440-sc-20/default.aspx?consultanswers=1

Pekne zhrnutie.S tými hrami už žiadny problém nie je a sú to najnovšie hry napr. Crysis 3, Battlefield 4, NFS Rivals, Far Cry 3 atď a o akom uninstallery si to hovoril tak to fakt netuším. Tento PC nemám ani 3 týždne, takže nevidím dôvod na preinštalaciu. Win ide bez problémov. Mám len jediný problém a to je tá Maya.

To tvoje hara-kiri sa bez opravy registrov inak napravid neda -to už konečne pochop
to že sa do ich upravy nepuštaš(nerobil si to) ti ako si sam pisal schvalujem
opravovat ich nadialku ti radit nikdo nebude lebo nato proste nemaš
potialto je to jasne všetkym okrem teba,tak jedine čo ti ostava je to preinštalovat nanovo

A zobud sa stoho že ho maš v poriadku,tie čističe a čo ja viem čo si tam dal-skušal mu určite nepomohli