Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení disku C mezi počítači s Win7

Dobrý den,
řeším zvláštní problém se sdílením složky / disku mezi počítači na domácí síti.
Na síti jsou tři počítače s Windows 7. Na jednom z nich je nasdílený disk C pro Everyone pouze pro čtení (označme počítač jako "server"). Žádný účet není zaheslován a každý počítač má jiné uživatelské jméno.
Přístup na sdílený disk C fungoval v pořádku z obou ostatních počítačů (pc1, pc2).

Jeden z počítačů (pc1) však byl nahrazen jiným s čistou instalací Windows 7. Z tohoto nového počítače se již na sdílené C nedá dostat ("Nemáte oprávnění, kontaktujte správce sítě..."). Nový počítač je ve stejné pracovní skupině a vidí vše, co je nasdílené z počítače "server". Pokusně jsem vytvořil na "server" novou složku, kterou jsem dal sdílet a do této složky se z nového počítače bez problémů dostanu.

Nevíte, prosím, kde by mohl být problém při přístupu k sdílenému C z nového počítače?

Mnohokrát Vám děkuji za Vaše rady,
hvězd.

Na serveru jsou administrátorské účty:
- pc1 (používaný, zaheslovaný)
- oem (bez hesla)

Na počítači, kde přístup funguje jsou administrátorské účty:
- pc2 (používaný, zaheslovaný)
- oem (bez hesla)

Na počítači, kde přístup nefunguje, byl pouze administrátorský účet pc3. Nicméně přidání oem účtu nepomohlo (administrátor, bez hesla, tak jako na pc1 a pc2). Po přidání proveden restart jak serveru, tak tohoto počítače - nepomohlo.

V nastavení sdílení je: Vypnout sdílení chráněné heslem.

drív to byl problém

nikdy nebyl, ale 98% uživatelů neumí nasdílet disk, ani si pustit help:

net help use
net use x: \\ip.adresa\c$ [user:admošský_účet] [heslo] /persistent:no

účet je nepovinný. zadává se, pokud není na obou pc stejný. ta stejnost jako prokázání oprávnění stačí.

proto ms zavedl paskvily jako zjednodušené (neautorizované) sdílení, později domácí skupinu.

považuju za absurdní, aby mi kdejaký člen rodiny procházel anonymně systémový disk - s právy zápisu.
takže jedině normální sdílení - ve win7 se tomu říká pracovní síť.

edit:

Na sdileni ti staci obycejny "User".

dobrá připomínka. požadavek sdílení systémového disku má smysl jen pro vzdálenou administraci. na běžné adresáře stačí běžná práva, a hlavně je to bezpečné před zavirovanými uživateli.