Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční základní deska NTB - co funguje?

Zdravím všechny, stala se mi velice nemilá věc ... zničil jsem základní desku svého notebooku a taky jsem se s NTB už rozloučil. Chtěl bych se zeptat co ale pravděpodobně zůstalo v NTB funkční, když prozradím, že jsem odpálil 5V větev? Zajímají mě takový invertor, display apod.

P.S. Debatě o tom jak se mi to povedlo bych se raději vyhnul :-/

HDD už má asi rok najetý, jde mi o to, co můžu teoreticky prodat. Hlavně asi LCD ... Wifi moduly apod. už asi nejsou tak cenově zajímavé.

Nová deska stojí 4k, oprava bez započítání součástek v ABAXu asi 2,5k ... možná by to šlo někde ještě levněji, ale já přemýšlím, že bych si spíš poskládal stolák.

Zabití bylo provedeno nechtěným vražení tupého kovového předmětu do USB portu, kde následně pravděpodobně zkratovalo 5+ V větev (podle specifikací USB by mělo mít napájení ochranu před zkratem 3-[). Navrhovaný trest bylo doživotí na tvrdo, to bylo ale následně zamítnuto :-D

Nedokážeš aspoň odhadnout cenu opravy (asi jen holých součástek)

P.S. Kdyby se ti chtělo tak i PMkou nějaký servis s dobrou cenou :-|

Neuvěřitelná věc ... po pár dnech se NTB normálně oklepal a běží dál. Všechno funguje (možná kromě USB portu), což je dobře. Z mrtvé desky až na plně funkční NTB je to dobrý skok.