Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Neoriginální toner do laserovky - "risknout"?

Kdysi dávno, u HP LaserJet 5L, jsem jakousi neoriginálku použil, ale byl jsem zklamán výdrží i kvalitou tisku. Od té doby (HP LJ 1300, P3005d, P3015) kupuji jen originálky, pokud možno "X" velikosti. Tiskárny používám takové, které uživatele nebuzerují, že už toho vytiskl dost, a nenutí ho k nákupu nového toneru, i když starý není úplně vyčerpán. Posledním CE255X tonerem (LaserJet P 3015) jsem vytiskl 30.239 stránek (tisknu eco-mode a účto navíc malými fonty, stejně to nikdo nečte).

Jenže je krize a tak bych rád ušetřil. Potřebuji koupit CE255X, hledám cenu:
http://tonery.cenovyradce.cz/hp-ce255x-cerny-black -12000-stran-toner-pro-laserjet-p3015.html
Originál 5000, neoriginál od 800.

Risknout to a jít do těch nejlevnějších, http://www.levne-tonery.com/index.php?show=product &id=1046 ?
Či raději připlatit, např. http://www.kasa.cz/toner-tb-kompatibilni-s-hp-ce25 5x-cerna/ ?
Nebo raději na neoriginály zapomenout? Existují nějaké reálné hrozby poškození tiskárny?

Máte-li dobré zkušenosti s konkrétním výrobcem, "plničem" či řadou laserovkových tonerů, prosím uveďte.
Uvítám nezávislé rady servisáků, ideálně s konkrétní kazetou (případně menší áčkovou variantou).

Děkuji.

Za mě neoriginálky ANO. Jen se musí pozorně vybírat. Nebrat první, co vám nabídnou v obchodě, ale předem si pořádně pročíst recenze na netu. Já třeba takhle objevil REKLAMU. S těmi v HP tisknu už 3 roky. Nezanášejí, ani neblokují a už mi pár stovek ušetřily.

je to lákavé téma, že? :-)(touchwood)