Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se zbavit vyskakujících oken

Podíval jsem se trouba na xxx stránky a něco mi při tom vlezlo do pc. Mám win2000 sp4. Něco jsem očistil Avastem. S touhle problematikou jsem se dosud nesetkal a tak to nebudu umět ani správně pojmenovat. Zkrátka se nemůžu zbavit jevu, kdy postupně naskočí tři okna. Jsou to stránky například:
www.bgroom.com
left
www.101findit.com
Jednou se mi tu také vyskytla hláška s Sloopy7.exe.
A pak se mi nabízí dost neodbytně ke stažení program Errorsafe.
Prosím, který program by byl dobrý na odstranění těch vyskakujících oken? Registry jsem v životě needitoval, tedy až na ty nejjednodušší záležitosti, jako přidání, či upravení hodnoty.
Bobo.

já si myslim,že spybot by to měl mít na seznamu a pokud by běžel rezidentně,měl by to blokovat.
Spybot má dva rezidenty-Režim>Pro pokročilé>Nástroje>Rezidentní
pokud toto nefunguje,může se jednat o smitfraud(jak už tady někdo navrhoval použití smitfraudfix)
nenašel sem jakej prohlížeč používáš,ale tipuju že IE.

ideální by bylo kdyby si postnul texťák z programu HijackThis
když se sem nevejde,tak ho rozděl(ale přesně,ať něco neuteče!)

tady máš návod a link

HijackThis stahneš tady-
http://www.bleepingcomputer.com/files/Merijn/Hijack This.zip
rozbal do vlastní složky,spusť,klikni na "Do a system scan and save a logfile"
Vygenerovaný texťák zkopíruj sem.

Už jsem to vyčistil tak, že mi to jen vnucuje ke stažení DriveCleaner.
Mám dojem, že jsem se stal obětí firem, které tvoří programy na vymazání Spyware. Kasperky Mwav nějak nestíhá dodávat seznamy.
Okna zatím nevyskakují.
Bobo

Jinak zezačátku jsem udělal tři školácké chyby.
1) Chce to čistit v nouzovém režimu
2) Nezkontroloval jsem vymazání koše. Hned se to tam zas vrátilo.
3) Neměl jsem trpělivost na úplnou kontrolu MWavem. Něco ještě zbylo.
Teď jsem se polepšil, ale té vyskakující nabídky ke stažení DriveCleaneru jsem se nezbavil.
Bobo.

Pošli log ze Sillent runners : Silent%20Runners.vbs na viewforum.php ( a čekej na radu, mezitím stáhni KillBox nebo Avenger) a doporučuji projet PC v nouzovém režimu tímto viewtopic.php , pokud to ještě neproběhlo:!:

EDIT: doporučuji, aby jsi veškeré postupy dodržoval tak, jak je uvedeno v návodu ( pro tebe extra odkazy ), použil všechny návrhy řešení, které jsi zde dostal ( abychom se nemuseli opakovat ), jinak je naše snaha marná.

Díky za trpělivost.
Nakonec to zvládl MWAV s aktualizací, kterou jsem stáhl dnes ráno. MWAV má opravdu časté aktualizace. Teď už jedu bez vyskakujících oken i s tím MSIE6. Použil jsem kombinaci SpyBot & MWAV.
Ale tenhle zážitek mi popostrčil k rozhodnutí používat FireFox.
Bobo.

No nechám si poradit. Do Admina nelezu. A chci se zeptat, když mám svůj vlastní účet - Bobo - tak je to účet neadministrátorský, ale s admministrátorskými právy?
Nějak se mi zdá, že win2000 sp4 nabízí jako první uživatelský účet a ne přihlášení administrátora.
Bobo.

win2000 nabízí pro přihlášení normální textové přihlašovací okno, které si může/nemusí pamatovat naposledy přihlášeného uživatele. taky je možné dosáhnout automatického přihlášení do windows (nejjednodušeji přes tweakui).
žádný první a druhý účet přitom neexistuje (neřešíme teď žádné uid).
v nt/w2k/xp_pro existuje default uživatel administrator.
tím že svého uživatele "bobo" hodím do group administrators, dosáhnu toho že jsem druhý admoš, se všemi výhodami i následky pro mé windows.
dnes už se v win2000 automaticky přihlašuju do omezeného účtu kvůli surfování, protože mám doma konečně normální, až příliš dostupný :-/ internet. protože w2000 neznají "spustit jako..." a příkazovořádkovou syntaxi runas se mi jednou za měsíc luštit nechce, je user-účet docela peklo.

----
pro předchozí zvědavé tazatele, čím že je to uživatel ie: zvláště v home podmínkách je to šílenec.

a ještě: firefox (opera) není antispywarovým řešením, je jen jednou z podmínek.

2) Nezkontroloval jsem vymazání koše. Hned se to tam zas vrátilo.

ano dulezita polozka - pokud soubor v kosi (coz je obyc slozka +seznam souboru v textaku+soubory)nebude pojmenovan podle konvence Dpismeno_jednotky cislo - to plati i o slozkach - bude ho kos v zobrazovani/mazani ignorovat - je to dobry ukryt
---
zkontrolovat v treba total commanderu