Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Střední škola

Čau lidi, potřeboval bych poradit ohledně výběru střední školy.

Na poslední vysvědčení ( leden 2014 ) jsem měl jednu 3 z matiky a jinak samé jedničky. Škoda já vím. Pořád se nemůžu rozhodnout pro druhou přihlášku. Jednu chci dát na slezský gympl v Opavě.. Ale tu druhou opravdu netuším. Nemohli byste mi poradit nějakou?:) Určitě nechci jít na stavebku, strojku a takové matematické školy. Potřebuji nějakou, abych po ní mohl vystudovat výšku a poté najít dobré uplatnění.. Nevíte nějaký obor? Díky za odpovědi a přeji hezký zbytek dne :-)

Tragadar - Opava
Změna kategorie, původně: Ostatní (karel)

Tak snad víš sám, na co síly a schopnosti stačí. Logické myšlení chybí, takže něco tzv. humanitního. Po absolvování jde pokračovat na obdobné VŠ, managerů cestovního ruchu, magistrů sociologie a podobných není nikdy dost.

Teď koukám, že se to objevilo i u kutilů.

Tak víme (resp. ty víš) co bys nechtěl. Ale nevíme, co bys chtěl - resp. o co máš zájem. A čemu se teď věnuješ - nějaký školní kroužek? A proč máš z matematiky trojku. Nedalo by se to nějak zlepšit (s vysvědčením už nehneš, ale vědomosti)?

Potřebuji nějakou, abych po ní mohl vystudovat výšku

Na VŠ potřebuješ maturitu. Je úplně jedno, kde k ní přijdeš. Kámoš dělal na střední nějakou grafiku a teď studuje elektrotechniku na VUT. Jedna známá šla zase na informatiku ze zdravky..

a poté najít dobré uplatnění

To už záleží na tobě, co do toho dáš. Jestli pak vybereš VŠ rekreačního typu, nebo takovou, kde budeš makat, ale bude to mít smysl.

Zdravím, nechci dělat reklamu strojařině, ale bez strojařů by ani chleba nebyl, prostě nic. Po strojářích jsou důležití elektronici a po nich IT technici, kteří dodají potřebný řídící software. To jest moderní směry dnešní doby.
Vzhledem k tomu, že obecnou volbu, tj. gymnázium jsi již uvedl, je třeba se zamyslet, které z těch 3 uvedených skupin se nejvíc blížíš.

Samozřejmě můžeš jít na humanitní směry či nějaká práva, obchodku a tak, ale takových absolventů jsou už mraky. Spousta lidí v mém ukolí pořád říká:,, Budťe rádi, že jste na technice" .

Taky jsem se rozhodoval podobně jako Ty,jen známky jsem měl o něco horší.Nakonec se mi tedy,podařilo dostat se na školu,která ze mě dá-li pánbůh vychová dobrého knihovníka(Popř.archiváře)