Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prohlížeče

Poslední dobou často slýchávám o různých názorech na různé prohlížeče, tak bych rád udělal menší anketu...

Anketa nic moc, skoro jako bys o prohlizecich moc nevedel.

Hlasoval jsem pro Firefox, ale pouzivam IceWeasel, coz je plne svobodna odnoz Firefoxu, stejne tak nepouzivam Chrome, ale obcas ano Chromium. Kdyz tam mas Operu, ktera je zalozena na Chrome, proc tam nemas Comodo Dragon, rovnez zalozeny na Chrome. Ohledne Opery je docela podstatny rozdil, jestli nekdo pouziva ten soucasny paskvil nebo starou dobrou Opera 12.16.

(Chybi ti teda v ankete minimalne moznost "Jiny".)

Dal jsem na výběr takové ty nejznámější, protože anketa má být i pro návštěvníky a většina z nich jisto jistě tyto méně známé prohlížeče vůbec nezná. Oni totiž nejčastěji z nějakého nepochopitelného důvodu používají Google Chrome a jsou přesvědčeni, že nic lepšího není... :-/

K cemu je ale anketa, ze ktere se nic nedovis? A opakuji: Chrome tam je, Opera co ta je neni jasne ktera, protoze jestli ta zalozena na Chrome, tak potom jednoznacne chybi na Windowsech popularni Dragon, ktery je tez zalozen na Chrome.

Aha, facebook a zes nevytvoril fejsbukarum anketu primo tam.

Dlouho jsem měl Operu, pak vymysleli tenhle paskvil se kterým nechci mít nic společného. Zkoušel jsem Chromium, ale nedá se říct, že by mi přišlo úplně stabilní (ač bylo hodně rychlé). Tak jsem se vrátil k FF, který jsem měl někdy do verze 4, kdy jsem ho vyměnil za Operu.

Otázka mi ale nepřijde úplně dobře položená a odpovědi jsou dosti zvláštní. Minimálně bych přidal odpověď "Jiný"

Kde te nekdo urazi? Na 12.16 jde snad stale nainstalovat aktualizovany Flash a vic vcelku nepotrebujes. Na druhou stranu proc nepouzivat Firefox, zatim dokud nebude Australis to pouzitelne stale je. Otazka je, co budeme delat potom. Stejne se muze stat, ze jednou budeme muset prestat aktualizovat prohlizece, protoze zadny normalni existovat jednoduse nebude.

Přesně tak. Taky mám sice raději aktuální SW, ale O12.16 mi vyhovuje a nehodlám se jí zbavovat. Nemám ni zblo proti FF, ale Opera mi prostě za ty roky nějak přirostla k myokardu. A, in fact, ani poslední IE není vůbec špatný. A plivnu si: chromajzl je těžký děs.

Na linuxu IE nemam, ale stejne bych to nechtel, neumim si prohlizec predstavit bez doplnku, ktere ma Firefox, Opera a Chrome. Ale design prohlizece Chrome se mi ani trochu nelibi, teda jsem omezen na Firefox (+klony) a starou Operu 12.16. Problem je, ze pripravovany design Firefoxu Australis jako kdyby z oka vypadl Chrome, takze pak uz opravdu pujde pouzivat jen starsi verze at uz Opery nebo Firefoxu. (Neni to tak jednoznacne, vzhledem k tomu, ze IceCat nebo IceWeasel varianty Firefoxu jsou plne svobodne, muzou se najit dobrovolnici, kteri to budou dale udrzovat po vlastni linii, coz bohuzel u zavrene Opery nelze.)

Já proti 12.16 nic nemám, akorát radši aktuální sw. Na Linuxu IE není, ale ve škole nám to tam zaktualizovali a pořád mi to přijde děs. Je to strašně pomalé a ovládání je takové trošku zvláštní a nepřijde mi moc pochopitelné.
U těch starých verzí je problém v tom, že tak do roka ztratí podporu něčeho zásadního a chce to přejít.

Nevím proč, ale hodně lidí co znám používá Maxthone, vytěžuje PC 2krát více než Chrome.. Já mám teda Firefox, protože Chrome mi často blbnul, na facebooku se mi nezobrazovalo upozornění apod. s Firefox jsem měl problém jen nazačátku než si asi počítač zvyknul párkrát mi přestával fungovat shockwave...