Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PDF -> .mobi - bez mezer mezi řádky (návod)

Ahojte,
nemám otázku ale návod pro ty, co strádají jako já do teď. Nevím kam to umístit, ale někdo se sem třeba přijde poradit a dřív než to stihne, najde tento thread.

Nevím, jak ostatním, ale moje PDF soubory převedené do .mobi vždy měly zbytečné mezery mezi řádky, nebo bylo na řádku jen jedno slovo atp. Konečně se mi to s pomocí googlu a vyzkoušením asi dvou a půl miliardy programů podařilo skloubit dohromady a v kindlu není jediný problém.

Takže k věci - stačí jen Calibre (to má asi každý kdo má Kindle) a Mobipocket Creator.

1. Nainstalujte Mobipicket
2. Po zapnutí kliněte vpravo pod "Import From Existing File" na možnost "Adobe PDF"
3. "Browse" a vyberte PDF soubor. (lze nastavit výstup, jazyk a kódování, není ale třeba, po zapnutí si to program nastaví sám)
4. Klikněte na "import".
5. Pokud jste neměnili výstupní složku tak běžte do složky Dokumenty -> My publcations ( C:\Users\xxx\Documents\My Publications ) a vyberte složku s knihou.
6. Ve složce bude PDF převedeno do několika různých formátů, vyberte .html, hoďte ho do calibre a tam už si ho převeďte do .mobi.
7. Odeslat do zařízení a hurá číst ! :-)

Kouzlo je v tom, že se vymažou čísla stránek a pospojuje to ty roztržené odstavce.

Snad to někomu pomůže :-)

Změna předmětu, původně: PDF -> .mobi - bez mezer mezi řádky (L-Core)

Jestli tohle funguje proti nečitelnému toku textu, kdy mají PDF zalomení řádku pevně dané, takže se řádek z PDF vejde na čtečce zhruba na jeden a půl a potom se vynuceně zalomí, tak mockrát děkuju.

Pro představu nemajitelů Kindlu to potom vypadá při čtení asi takhle:

Řádek řádek řádek řádek řádek řádek
řádek řádek.
Druhý druhý druhý druhý druhý druhý
druhý.
Třetí třetí třetí třetí třetí třetí
třetí .
Čtvrtý čtvrtý čtvrtý čtvrtý čtvrtý
čtvrtý čtvrtý čtvrtý .

Pokud jde jenom o vymazání těch vynechaných řádků mezi řádky s textem, tak to umí i Calibre - při převodu "Vzhled a chování" - "Odstranit mezery mezi odstavci".

edit: A jestli to má být návod, tak by to chtělo označit jako návod, protože i já jsem kliknul, abych poradil to, co píšu o řádek výš.

Ano, smaže to zalamování řádků. Udělá to místo toho zalomení mezeru, což, když je v půlce slova, není to pravé "oř echové".
Ještě to zkusím nějak poladit, kdyžtak dopíšu poznatky :-)

Pokud někdo může, označte tedy jako návod. Nemůžu editovat, když jsou pod tím posty.

Jo, ty myslíš asi malý Kindle, tak to jo, to by chtělo lupu. Zeť měl velký, A5, tam originální *pdf vypadalo dobře. Na 10" tabletu je to také OK.

Momentálně po chvilkách zpracovávám své knihy různých formátů, snažím se vše převést do (pro mě nejpohodlnějšího) *epub. Na tabletu mám pro čtení *epub velmi příjemnou a ergonomickou apku.