Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WD HDD vo formáte RAW

Zdravím vlastním HDD WD 2TB a stala sa mi nepekná vec jedného pekného večera som si chcel z neho pustiť film ale nenačítalo mi ho. :) No problém je v tom, že hdd mám vo formáte RAW aj ten mi nenačíta vždy ak áno tak to trvá pár minút. HDD mi ukazuje v počítači ako lokálny disk a je prázdny. Skúsil som aj náhradný kábel a problém to nevyriešilo. Skúsil som aj pomoc programov ako HD Tune Pro, ICare Data Recovery, Handy Recovery, Zero Assumption Recovery, Getdataback, EaseUS Data Recovery, Recuva a už nenašlo mi tam nič teraz mi beží analýza TestDisk ale aj to mám za deň 1% zanalyzované . Chcem sa spýtať či je nejaká šanca na záchranu dát prípadne čo spraviť aby som ho mal späť funkčný i zo stratou dát (či sa nedá raw naformátovať na ntfs) ? Budem vdačný za každú radu

- Jestli ti nepomohl TestDisk ( create, nebo analyse ), tak ho ve správē diskú naformátuj na NTFS, ale dojdes o dosavadní obsah disku.
- I pres to je to zvlástní, tusím ze RAW je pri pouzití novém disku.(hruby obsah)
TiP~ DriveRescue drive-rescue

Ve Win XP START a do příkazového řádku napsal CMD po odentrování se otevře okno v DOSu. Zde napište:
CHKDSK D: /f a odentrovat až program skončí znovu
CHKDSK D: /r a odentrovat. D: značí písmeno poškozeného disku.

Omlouvám se za exhumaci, ale opakovaně si všímám, že se tu množí dotazy podobného charakteru a mezi odpověďmi většina vede k nevratné destrukci. Přitom někdy stačí tak málo ... tedy pracovat s "postiženým" diskovým oddílem jako "celkem" a nešťourat se v tom pod Win. Hlavně zálohovat, zálohovat, zálohovat za všech okolností a teprve až pak se v něčem hrabat! :i: