Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výber notebooku

Dobrý deň,

som programátor a rád by som Vás požiadal o radu pri výbere notebooku/ultrabooku. Pre svoju prácu potrebujem nejaký výkonný, ale zároveň ľahký stroj. Cena by sa mala pohybovať do 1200€. Budem na ňom tráviť veľa času, čiže by mal byť čo najjemnejší k očiam. Občas si na tom aj niečo zahrám, ale to fakt len výnimočne. Rozmýšľal som aj nad MacBookom ale 13 palcov je málo a 15 palcová verzia je až príliš drahá. Nejaké typy? Ďakujem vopred :)

Dám tipy, na co se zaměřit
- rychlost touchpadu (stále existují touchpady, které mají lag)+ dedikované tlačítka touchpadu
- povrch touchpadu ((skleněný, matný, hrubý), klikací
- podsvětlená klávesnice - lahůdka, trackpoint v praxi k ničemu (možná si zvyknu)
- kvalitní dislay (rozlišení, barevnost, jas, minimální jas vhodný na ponocování). Pozor, mám notebook, kde displej zrní v rohu. Výběru kvalitní IPS/MVA displeje bych věnoval nějvětší prioritu
-Klávesnice rozložení - pozor na "malé šipky", experimenty s Numlock, experimenty s chybející diodoou numlock (naštve), chybějící kontext nabídka (naštve), detail, jako dioda caps lock na klávese caps lock.
-Samostatný bod klávesnice: Klávesy Home Pg down End Pg Up - jsou 3 možnosti: zprzněné do kurzorových šipek, část kláves nahoře. Pak oldschool thinkpad (blok 6tice nahoře - to už se ale nedělá), takže bych se poohlíd po layoutu, kde Tyto klávesy jsou ve sloupci vpravo (tuším že to mají 14" Ideapady nebo Inspirion 7****)
Rámeček okolo displeje- opravudu je nutné mít 14" notebook a 2cm okraje k displeji
-15" menší: 15" mají numerický blok, menší ne, pokud nejsou zprzněné, pak mají klávesy v místech jkluioýáí a pokud u toho designer přemýšel, dá se psát přes fn+ toto písmeno.
-rozšiřitelnost - volný msata slot (nezaměnitelným s wwan slotem, i když obojí má stejnýlayout)

-nutnost cd mechaniky
-vyměnitelná mechanika za hdd cady nebo baterku
šachta na disk (vhodné v kombinaci msata SSD + velký sata)

-schopnost udržet dlouhodobě maximální výkon (tedy dostatečně kvalitní chlazení pro zamezení throttlingu)- pomohou recenze na notebookcheck.net
-rozšiřitelná baterie
-odolnost proti polití
-odolnější case (Dell latitude, thinkpad t)
-stereo mikrofon
-gorrila glass nebo lepší úprava rámečku okolo displeje (vytáčí mě , že displej je jen přikrytý plastem a drží se tam prach)
-bezhlučnost při běžném vytížení
- umístění konektorů v zadní straně notebooku (napřiklad napájecí konektor čouhá dozadu-notebook pak nejde dát "ke zdi")
-přítomnost Ethernet portu

to jsou moje postřehy, které je nutné při koupi notebooku promyslet. Papírové parametry, které jsou zřejmé (velikost, cena) jsem nezmiňoval.
-rámcově zkouknout výkon cpu a gpu podle notebookcheck.net a cpubenchmark.com pro ověření http://notebookblog.cz/technika/navody/pozor-pri-v yberu-levneho-notebooku-nebezpeci-procesoru-celero n-a-pentium-n/