Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl mezi AMD a Intel

Zdravím,

mám takovou otázku, prosím vás, mohli by mi někdo vysvětlit rozdíl mezi těmito dvěma procesory? http://www.czc.cz/amd-vishera-fx-4350/126668/produ kt a http://www.czc.cz/intel-core-i5-4670/129696/produk t

s bratrem se stále hádáme co je lepší, on kouká na papírově napsaný AMD kde jasně Intel poráží, ale já zase mám ten pocit že Intel je více na PC hry ( Kvůli ním to plánuji ). Jak mu mám dokázat že Intel je lepší? Nebo není? Díval jsem se na nějaké ty statistiky, tak většinou právě porážel Intel AMD.

Děkuju za užitečné rady.

U programů, které dokážou využít maximálně 4 jádra (a těch je pořád většina), bude výkonnější Intel. U 5-6 využitých jader bude výkon srovnatelný (Intel má sice jenom 4 jádra, zato jsou ale výkonnější). Pokud program využije více jader, ta už má navrch AMD.

Nemusis mit nejlepsi procesor na svete.

To je v překladu něco jako: "Nemusíš mít nejlepší CPU na Světě." Nikde jsem takové přání nevyjádřil a pokud pominu "drobnost", že není jen platforma IBM PC, pak nevím co to vůbec je.

Pokud ti utahne hry na vysokem rozliseni.

Překvapení! I počítač platformy IBM PC může sloužit k něčemu jinému než hraní nějakých her!
Někdo, kdo si chce pořizovat výprodej starých šunek, by se měl zdržet.

Napsal jsem sem dva příspěvky. První byl reakce na tvé srovnávání AMD a Intel že to nemáme srovnávat. Pak ses rozhodl lhát a vydávat se za někoho jiného. Teď se ptáš, proč na tebe reaguju.
Nic jsem ti neradil. Pouze jsem konstatoval, že meleš kraviny, což je fakt.

Mimochodem, se svojí gramatikou bys měl něco dělat. Například by bylo příhodné otázky zakončovat otazníkem. :D

A jo, máš pravdu. Všichni jsme tu totálně blbí a celej svět taky kupuje nový procesory jen tak ze srandy.

Počítačům se tváříš že rozumíš, tak když jsi takový odborník, nataktuj si ten svůj procesor na 3GHz (což pochopitelně umíš) a neřeš to tady. Pak ti všechno půjde skvěle a je to přece. 3GHz jsou tak epické, že utáhnou vše!

Pořád jsi ještě nepochopil, že frekvence je totálně nepodstatná. Důležitější je výkon jako takový, instrukční sada apod. To jsou ale zřejmě jen chytrolínské věci, které ti nic neříkají.
Já teď jen nevím, jestli fakt může bejt někdo takhle blbej, nebo jestli se nás tu snažíš jenom trollit. Doufám, že to druhé, protože takhle blbý být fakt nikdo nemůže.

frekvence je totálně nepodstatná

- To bych netvrdil, nektery softwere vyzaduje vyssi frekvenci.
- 8 Core(modul) se da vyuzit proc by nesel, diky evoluci programovaciho CODU, nektere programy je vyuziji.Diky novym hernim konzolim, vetsina her bude optimizovana na multi-core CPU.
- Je-li intel lepsi nez AMD, nejde zodpovedet bez primeho poukazani vykonu pri urcite aplikaci ci hre, tak jako teploty, spotreba.....(porovnavacich faktoru je spusta)