Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní deska

K čemu slouží FireWire u základní desky ASUS M5A97 EVO R2.0 a podle čeho poznám, že je základní deska chlazená? A jaký je rozdíl mezi kabely SATA a ATA? Oba dva jsou na harddisk akorad jiná rychlost? Která se tedka více používá?Děkuji

Tak neviem ze co ti neni jasne na tom. Chladic je kus hliniku ktory ma zebra. Ked tam vidis neco so zebrami alebo nejaky velky kus hmoty, tak to je chladic.

P.S. na chipsete byva jeden vzdy, na DC menicoch okolo CPU nie vzdy. Drahsie dosky pre vykonnejsie CPU alebo urcene pre pretakt maju chladice aj na DC menicoch okolo CPU

Velkost a tvar voli vyrobca podla toho kolko stratoveho vykonu ta chladena suciastka moze vytvarat a aku vyrobca predpoklada okolitu teplotu za najnepriaznivejsich podmienok, podla toho tam da nejaky tvar a velkost tak aby dane suciastky aj za nepriaznivych podmienok uchladil na rozumne teploty.

Stare CPU nezrali tak vysoke prudy (ptz pouzivali vyssie napatie) tak neboli tie tranzistory okolo CPU az tak zatazovane.

Aha tak to jo, myslíte že je na tu desku co jsem popisoval moc 30 stupnu v mistnosti?podle vyrobcu by to mela zvladnout, komponenty sice budou teplejsi ale dneska jsou ventilatory atd lepsi nez pred lety. Bohuzel mam pc v mistnosti pod strechou, tedy je to jako kdybych byl na pude.