Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poraďte mi dobrú zostavu PC

Ahoj toho roku nám v škole dali náročné aplikácie na prácu s pc a môj notebook je na ne prislabí. Vždy po čase sa vypne a nepomohlo ani kúpenie nového chladiča,ventilátora,chladiacej podložky či vyfúkanie ventilátoru. Notebook skrátka nestíha pracovať z aplikáciami. A tak som vyčlenil 800 eur na kúpu nového pc detoskopu. Nechcem zasa naletieť a tak by som chcel poradiť?

V Carefure majú stolný počítač HP za 790 €,- Parametre Procesor 2,5 Ghz
HDD 500 GB
2GB Grafická karta
4GB Ramka
Win7

V Impériu majú stolný počítač HP za 800€,- Parametre Procesor 2,5 Ghz
HDD 1TB
2GB Grafická karta
8GB Ramka
Win8

Počítač by som chcel používať tak na hranie hier,Programovanie,Prezeranie WWW a iné... Známy mi povedal že by sa mi asi viac oplatilo kúpiť komponenty k pc jednotlivo a pc si dat vystavať. Poraďte ako sa vojsť do 800€,- aby som zasa nekúpil nejakú hlúposť,ktorá sa bude vypínať alebo na ktorej budú odchádzať disky ako huby po daždi?

tak jestli popisuješ sestavu PC tak, jak jsi předvedl v tomto dotazu, tak si nech seskládat počítač rovnou od M-pola a hlavně na ní nic neměň, protože "2GB grafická karta" nebo "procesor 2,5GHz" dnes nic neznamenají (to jsou chytáky na blbce).

Prosím M-Pol poraď ako ešte zoškrtať položky na nový pc. Vytlačil som si zoznam komponentov,ktorý si mi odporučil. No Alza.sk neverím pár krát už mali problém s tým že ľudia si u nich objednali tovar a po polroku čakania dostali úplne iný,s ktorým neboli spokojný. A tak som zašiel do obchodu s ktorým mám už skúsenosti...
Prezreli si papier,ktorý som si vytlačil a začali mi počítať položky. Údajne grafická karta je príliš silný a zdroj prislabí tak mi dali silnejší zdroj v orientačnom rozpočte na hardware a pred výstavbou pc chcem či by ste mi ešte nezoškrtali položky,ktoré tam nie sú potrebné...

[http://pc.poradna.net/file/view/18947-snimek-jpg]

Otřískej jim to o hlavu a řekni, že chceš zpátky ten Seasonic S12G 550W. Dali ti tam nekvalitní Fortron a k ničemu 700W.
Taky vím, co říkám, viz moje sestava.

Nicméně vem ten originální seznam od M-Pola a objednej to z té alzy než od tutich "odborníků". A nebo od nich, ale tak jak ti zde bylo navrhnuto.

Nic takového jsem ti v návrhu nenapsal!
Krabice, základ deska, zdroj, disk ..........
(ani vožralej bych nic takového nesesmolil)

Buďto takto - to odpovídá limitu okolo 800€ bez OS Win7Sk
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0TUP0 12N7E011WQQ012N1H0116NT012F0T011Y0R012I1X012MYM011 O1X01
nebo si kup co chceš.
(nějaké kecy o zdroji jsou srandovní, můžeš jim vyřídit, že ta sestava bude mít spotřebu do 420W, takže 700W "futroun" si můžou nacpat do .......)

To, že jste "momentálně" pozapomenutý, to jsem se již smířil, to, že rád lžete a překrucujete, tak to NE!
Tohle je vaše osobní zprznění dle vašich úchylných představ! Tohle M-Pol nenavrhl ani náhodou a vy lžete!
Osobně se domnívám, že na kombinaci hlupáka a lháře nemá cenu mrhat radami, když je stejně překroutí a "přelže" dle svého a pak nakonec hodí vinu za své lži na nebohého rádce. Viz jeho nekonečné "problémy" se ztrátou dat, kdy se mu furt radily "blbosti" a on kvůli tomu zase o data přišel. Že to bylo zásluhou jeho zvrhlých překroucenin a přímo programovému ignorování dobře míněných rad, to nehraje roli, vinni jsou přeci ti, co radili, ne?!
Sestava dle M-Pola na alze.sk vyjde na 829,92€ (měny IV. Reichu), se změnou chladiče za Xigmatek Gaiu II. Pochopitelně i s paměťovým kitem s napětím dle JEDEC a bez jiných perverzností a vymyšleností.

Podľa vašich rád a predlohy od Joxy som previedol zostavu do obchodu,kde majú indntické komponenty popis i všetko ostatné ale cena je rádovo od desiatky eur nižšia.

HDD
Grafika
Bedňa
GPU
DVD
Monitor
MBU i zdroj som doobjednal.
Potiaľto ten samí hardware ako mi radil Joxy.
A teraz moja otázka...

Ram-Jediným rozdielom na prvý pohľad je že ramky sú červené miesto čierných a nemajú nápis KID. Ale kód parametre všetko sedí.
Môžem ich teda kúpiť namiesto tamtých?

Počítač by som chcel používať tak na ... Programovanie

Proboha... Programátor s počítačem z Carefuru se 700W zdrojem a patnáckou monitorem za 150€...
Za 150€ se dá koupit 23" kvalitní IPS...

M-Pol většinou doporučuje hezké sestavy. Tahle taky není špatná, takže nechápu. A monitor... Snad není tak těžké se podívat, co se prodává za 150€.
Třeba tohle je normální monitor za tu cenu. 23-hp-23xi-d374860.htm

Na hry linux asi ne. Win XP je podobný Win7, jak už ovšem psal M-Pol.