Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podpora Windows 7 není. Co dělat?

Dobrý den,
obracím se sem s dotazem ohledně problému s podporou OS. Potřebuji na notebook (ASUS N56VV-S4027) získat ovladače zařízení na OS Windows 7. Problém je, že ovladače výrobce odebral z webu a nyní jsou kdyspozici už jen pro OS Windows 8 a 8.1. Můžete mi poradit či říci, zdali je možné ještě na Windows 7 ovladače získat? Případně, jestli nejsou k dispozici ještě na jiných stránkách. Je možné třeba kontaktovat přímo podporu Asus a ovladače si vyžádat?

Děkuji předem za příspěvky.

Divil bych se, kdyby vyrobce notebooku z webu odebiral ovladace pro Windows 7, to mi prijde jako nesmysl. Jinak, pokud byly ovladace pro Windows 7, tak je mas na CD s ovladaci, ktere se dodava k notebooku.
Myslim si spise, ze Asus na ten notebook nikdy ovladace pro Windows 7 nevydal, protoze jak je vseobecne znamo Asus uz pomerne dlouho podporuje pouze Windows 8, proto si zajemci o notebook s Windows 7 kupuji Lenovo a Dell, kteri ovladace pro Win7 na vetsinu modelu maji.

Tak samozrejme pohledat na netu muzes, ale nenasel jsem, ze by se zminovany notas nekdy prodaval s Windows 7, bud Windows 8 nebo bez OS, tudiz tomu, ze na webu Asusu ovladace byly moc neverim, uz jenom to, ze je to pomerne novej hardware a Asus nepodporuje Windows 7 uz dlouho. Jestli nejsou ani na prilozenem CD, tak si myslim, ze si se spletl a koukal na nejaky starsi typ notebooku.

Prevzato z jineho fora Asus

N56VV bez systému kvůli W7. Naistaloval jsem ovladače pro W7 z modelu N56VZ ze stránek ASUS.cz/podpora. Použil jsem chipset, audio, LAN. WLAN dej od Intelu (pro to budeš potřebovat nainstalovat dotNetFx45_Full_setup). Grafiku dej také Intel a u nvidie jsem měl problém, který mi teprve dneska spravil kamarád. Normální způsob nefungoval. To jsem stáhnul ovl od Nvidie na 750 GT, ale hlásilo to, že nemůže najít hardware, ale kamarád to udělal na tvrdo, to znamená ve správci zařízení dej aktualizovat ovl a dej vybrat cestu, ne automat, a zadej rozbalené místo ovl od nvidie (možná cestu až do adresáře driver..) Po instalaci už to hodilo název grafika nvidie, ale stále to mělo vykřičník, až po restartu to fungovalo, jak má. Pro tento ovl použil z modelu tohoto notebooku, ale pro W8 (takže N56VV W8 a stáhnul tenhle ovl) Ale dost pravděpodobně to půjde i s těmi ze stránek nvidie. Zakopaný hlavní pes byl podle mě v tom, že ty ovladače musíš tomu počítači vysloveně vnutit.. A ještě je tam jedna věc, která ve správci zařízení svítila u grafiky a to bylo nějaké PCI, na to slouží ovl, který je na ASUS pod Others (N56VZ - W7) a je to Intel Management Engine Interface. Tenhle ovl ale dokáží najít i windows sami přez automatické hledání na netu.

Zdravím, ještě se potřebuji zeptat, přímno ohledně ovladačů. Zde http://www.asus.com/cz/supportonly/N56VV/HelpDesk_ Download/ jsou na webu výrobce ke stažení ovladače pro systémy Windows 8 a 8.1. Rozhodl jsem se, že si pořídím 8.1, ale zjistil jsem, že na webu pro tento systém asi všechny ovladače nejsou. Pro Windows 8 je jich tam o poznání více než pro 8.1, tedy ku příkladu na chipset je pouze pod Windows 8. Proč je tam vůbec třeba na Bluetooth jednou ovladač od Intel, ale i Qualcomm..?? Já to nechápu :-(

P.S. pc-notbuk na ktory neni ovladač na 8.1 bych nekupoval, ti čo maju W8 musia prejst na 8.1 ak chcu nove aktualizacie (nie hned ale cca do roka-kdesi som to čital) ja tu Wistu8.1 mam ale pokial si ju neupravyš tak maš o zabavu postarane (nemam namysli len to metro)

Metro mi nevadí. Celý ten Windows 8 skousnu, ale nerozumím těm driverům. Přikládám screeny ze stránek výrobce.

Z tohoto obrázku je vidět, že podpora Windows 8.1 k tomuto produktu je.
[18695-1-jpg]

Takto vypadají všechny dostupné drivery pod položkou Windows 8
[18699-3-jpg]

A pod položkou Windows 8.1 je pouze toto
[18698-2-jpg]

Mám tedy instalovat, biť je to Windows 8.1, drivery pro Windows 8?

urob si bitovu zalohu (ak to považuješ za potrebne) a rovno nahod tento a nezdržuj sa z 8-kou
(sk_windows_8.1_with_update_x64_dvd_4048374.iso) ty samozrejme česky nazov najdeš tu:
http://msdn.microsoft.com/en-us/subscriptions/down loads/hh442898.aspx#searchTerm=&ProductFamilyId=54 5&Languages=cs&ProductFamilyIds=545&FileExtensions =.iso&PageSize=10&PageIndex=0&FileId=0
tych českych je požehnane len trochu hladaj,a hlavne si skontroluj SH1 sučet ale nato už inde

odskušaj a uvidiš tu sa ine radit neda,inak ja som musel ovladač na SD karty dat z wisty/w7 možno to budeš mat podobne :puff:

niesom vobec zastanca Wisti8x ale v tomto kecaš, testoval som to na jednom starom notbuku a vždy bol spusteny ten isty film na wmp (naschval inak ho nepouživam :-D ) a dokoca som si mohol dovolit vypnut strankovaci subor a ani na tomto ho nemam zapnuti a ešte ani raz ,,modry smajlik,, :puff: