Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD disk

Ahoj zdravim. Chtěl bych si zvysit vykon pocitace tim, ze bych si poridil SSD disk, ale problem je v tom, ze moje deska nepodporuje SATA3, ktery je k disku potreba, kdyz bych ho zapojil k SATA2, klesne mi rychlost puvodniho disku o hodne? Diky za radu :)
Změna předmětu, původně: Martin (mif) (mif)

Karle tou původní rychlostí jsem myslel, původní rychlost SSD disku, špatně jsem se vyjádřil. Starý počítač to není, jen deska je kupovaná zvlášť za menší peníz. Budu muset koupit novou, nějaké doporučení? Nechci nic moc drahého, ale ani nic postačujícího pod tisícovku :) A samozdřejmě s podporou SATA3. Díky moc.

Hezký den,
Většina SSD disků je zpětně kompatibilní s SATA2 a SATA1. V takovém případě je samozřejmostí pokles rychlosti, ale vždy bude rychlejší než klasický 5400 otáčkový disk.
Maximální rychlosti SATA viz.: SATA

Tohle je rychlost mého SSD skoro přesně po dvou letech používání. Kupodivu... se zdá, že se naučil číst a psát a funguje rychleji! :-)

[18706-crystaldiskmark-adata-510-porovnani-po-dvou- letech-jpg]

Problém je že moje křišťálová koule je nemá podporu SSD, takže nevím, o jaký model jde. Třeba krámům kingston s rychlostí 100MBps stačí i sata 1, kdežto normální SSD bude SATA 2 omezovat. Přenosové rychlosti SATA jsou veřejné.