Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoke vyuziti disku

Ahoj mám OS windows 8 a trápí mě vysoké využití disku , je jedno jaký proces .. třeba i hloupé skype to vytiží na 100% ... strasně to skáče a kvuli tomu je ten system zabržděný..

Sestava : 4GB RAM
Intel i3 2120
HDD 500GB 7200ot

existuje na test hdd nějaký progámek abych třeba zjistil , že mě to hdd odchází? Zkusím ješte čistou instalaci os a přeinstalovat všechny ovladače ...

Vyuziti disku ma byt kratkodobo 100% a je to tak spravne, ked chce program citat tak ma citat 100% rychlostou z disku predsa, a ne kukat von oknom a po pol hodine si povedat ze precita si dalsi bajt.
Ma to ale potom klesnut na 0% apod, neviem ale ci to windows spravne dynamicky zobrazuje.

Ked ti ide vsetko pomaly tak ano moze byt vadny disk, prescanuj si disk programom HD Tune, error scan celeho povrchu. Alebo utility vyrobcov diskov su na UBCD (to je bootovacie CD)

Moze byt aj len nedotlaceny kabel k disku alebo problem so zakl.doskou. Do BIOSu defaulty nech neni nic pretaktovane apod.

P.S. inac Win sa da zavirit aj za sekundu po cistej instalacii spustenim nejakeho viru z externeho USB sticku apod, ale to teraz nepredpokladam ze je ten pripad.

Měl by sis přestat plést pojmy "využití disku" s využitím RAM nebo využitím CPU.
Pochybuju, že u tebe jde fakticky o "vysoké využití disku", jak jsi tady napsal už několikrát. Dej sem screen (nebo odkaz na něj), kde je to vytížení vidět.

Skutecne se jednalo o vysoke vyuziti hdd , nejsem blbec abych si pletl disk s cpu ...

Sice nechapu jak .. docetl jsem se , ze jednomu pomohl "ničič pc" CC cleaner a ja to zkusil a skutecne to pomohlo :D

Dal jsem opravit registry a pc při startu nacte o dost rychleji a vyuziti není 100% jako bývávalo uz jen kvůli pitomemu skypu ..

Takze nevies kde mas chybu a nevadi ti ze si tu chybu neodstranil len sa nieco nahodne zmenilo nejakym nahodnym programom. Chyba moze byt aj problem na disku, mal si si otestovat cely povrch disku, moze byt ze tam mas viry alebo antiviry alebo ine havede, pripadne blbo odinstalovane, to by si mal vediet ty ze co si tam instaloval alebo odinstalovaval vtedy ked to zacalo byt vsetko pomale. Ak si tam mal viry tak ich tam mas aj nadalej.

Využití HDD na 100% znamená, že byl "najednou" disk úplně plný. O tom jsi kupodivu nic nepsal.
"Opravou" registrů se ti zase "najednou" ten disk uvolnil... Si z nás děláš prdel.

Dej sem screen (nebo odkaz na něj), kde je to vytížení vidět.

?