Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava herního pc do 30 000,- max . Prosím o rady a návrhy.

Ahoj lidi,
vím, že to tu je často, ale rád bych vás poprosil o jakoukoliv sestavu. Někdo preferuje intel, někdo amd. Já bych rád herní pc do 30 000. GPU,CPU,ZDROJ,MB,CHLAZENÍ PROCESORU,SSD,MONITOR,MYŠ.
Spíše bych uvítal GTX 770 a intel i7 4790K ale nevím jestli se vyplatí takovej drahej procesor na hraní her na plný rozlišení a slušný fps.
Zatím jsem si vybral základní věci a rád bych od vás celou sestavu.
- SSD - http://www.czc.cz/adata-premier-pro-sp900-128gb/10 6993/produkt
- myš - http://www.czc.cz/a4tech-bloody-gamming-v8-core-2/ 145691/produkt
- chlazení - http://www.czc.cz/coolermaster-seidon-120v/134380/ produkt
HDD mám už, tak ten nepotřebuji a klávesnici také ne.
Moc vás prosím o jakékoliv rady a sestavy na to abych si zahrál nové hry :)
A hlavně, aby zdroj při užívání v klidovém provozu běžel více jak 20% a při zátěži nepřesáhnul více jak 60-70%, četl jsem že to je takhle optimální. :) Děkuji.

Tak jsem ti tam něco "naházel", viz. obrázek (BEZ OS)!

Jestli opravdu chceš 4790K, coby taktovací procesor ... nu jestli ho fakt chceš, tak jsem ti k tomu dal i desku, která by nějaké přetakty měla určitě zvládat, zvolil jsem značku MSI, podle mě jeden z nejlepších výrobců základních desek.

U toho chladiče nevidím podporu socketu 1150, ale asi je 1155 a 1150 stejně velká ... nevím

Hodil jsem ti tam i case : Zalman Z11 plus, mně se líbí, i když se vsadim, že ti ho tu někdo rozmluví .-)

Zdroj jsem zvolil Seasonic 550 W 80 PLUS GOLD, myslím si, že to +- splní tvá kritéria

Ale jiank, tu grafiku by klidně popohnala i "nějaká" I5, ale jestli tich 30 táců chceš utratit a dělat frajera s I7, tak proč ne .-)

Trochu jsem přesáhl, ale když chceš dát takovou "pálku" za PC, tak ti asi "nějaké" skoro 2 litry nebudou vadit :-)

Trochu si přetáhl?

Intel Core i7 je zbytečný přepych a proč si tam proboha dal RAM 1333Mhz?!
A na místo té zbytečně drahé desky si mohl přilepšit na grafice. A za další, nepostuj screenshot raději přímé odkazy.

Více se do toho plést nebudu, protože jak psal M-Pol byl by v tom jen bordel...

pro tazatele: to vodní chlazení je taky zbytečný, na chlazení i5 štací například SilentiumPC Fera 2 a disky ADATA jsou poruchové šmejdy (vlastní zkušenosti)

Rada je taková -
1. pokračovat v původním dotazu by nebyla bývala hanba - klik
(z předchozích odpovědí sis nevzal nic a trváš nadále na svém - vodník, i7K, prťavý SSD)
2. tvůj limit a tvoje představa/nároky na takovouto taktovací herní sestavu i se slušnějším monitorem, se spolu jaksi míjejí
(a to minimálně o 5 000,- a to je ve vzduch ještě cena za OS Win)
3. z toho vyplývá, buďto zvýšit rozpočet, nebo ubrat na své představě/snu
(jedině by to snad dokázala firma - Nemožné na počkání a zázraky do tří dnů)

Děkuji moc za radu, a nejdřív ohledně SSD, tak hlavně to chci na OS, který mám. Tudíž jsem o něj nežádal.
A ohledně toho procesoru, buď nějakej i5 nebo ten i7. Jeětě bych tě poprosil o radu, kdybych si vzal ten i5 4690K , tak abych si zahrál hry na plný, tak jestli bych musel taktovat.
Ohledně RAM - z testů co jsem četl je efektivnější CL8 než CL9. Byť o kousek, ale jsou.
Vodník - Vybral jsem protože, jsem četl o i7K, že se přehřívá trochu víc. Dál ohledně toho vodníka nevím jestli tedy jeho nebo nějakej chladič :) jestli se tam mám připlatit 500 to už mi je jedno, pokud je to lepší než chladič za 700-800.

Cenu os lze odečíst, že? Uvědomujete si, že fofr disk (SSD), pokud chcípne, pak náhle a s totální ztrátou dat? Za cenu os je tedy datový HDD.
"Nějakej" i7 snad v M-Polově sestavě je? Aspoň to hádám z typového značení: "Intel Core i7-4790K". Já netaktuji a také žiji a "K" je lépe oželet ve prospěch jiné komponenty.
Žvásty! Jednak slovo "efektivita" bych sem nepletl, jednak rozdíl nejste schopen rozeznat.
"Vodník" v tomto provedení je naprostý nesmysl a past na hloupé frikulíny! Uvědomujete si, že co do té vody "dostanete", tak z něj musíte "odestat" + ztráty?! Takový ten idiotský přírodní zákon...

Naposledy vás tedy poprosím o radu, předem chci říci, že větší SSD nepotřebuji.
http://www.czc.cz/6hei7cag42g369pro2gbk9g2s5/sezna m
A největší problém mám teď s GPU, nemohu se rozhodnout kterou.
Mám pár vyhlídnutých.
1. MSI N770 TF 2GD5/OC vs. MSI N770 TF 4GD5/OC Gaming (nevím pokud už je lepší 2 nebo 4gb paměti)
3. MSI R9 290 GAMING 4G
4. MSI R9 280X GAMING 6G

GPU nejlépe do 10 000,- . Nejtěžší je vybrat mezi AMD a NVIDII. Zajímalo by mě pokud by stačila ta n770 2GD5 abych si zahrál bf4 a další novější hry na plný bez záseků :)

Pokud si někdo kupuje procesor s K tak by měl vědět, že přetakt je skoro povinnost, jinak totiž bude mít menší celkový výkon nežli s tím samým bez K = práce Turba - jedno jádro - všechny jádra.
Malej SSD je jízdenka k budoucím problémům, zvláště pro ty co se domnívají, že tam budou mít jenom OS Win, on totiž i ten rozežraný Win 7-8 v průběhu času statečně bobtná a nemalá většina tady potom bulí kvůli místu.
(ne všechny další aplikace jsou ochotné sebou nechat strkat na datový disk)
S tím chladičem co si našel můžeš tak akorát taktovat brambory.
Zubatý paměti je asi už nějaká úchylka, navíc CL8 od CL9 nepoznáš skoro ani testech natož v reálu.
Pro jeden FullHD monitor je naprosto dostatečná video paměť 2GB.
Ta cirkus krabice je další krása, 7 pomocný točáku a jejich nastavení je oříšek i pro lidi kteří o tom něco vědí, navíc omezená možnost délky g.karty 290mm naprosto vylučuje použití všech g.karet s třemi ventilátory.

Závěr kup si co chceš, však to jsou tvoje prachy.

Zjednoduším ti to co ostatní píšou.
Tvá představa o supervýkonném herním PC s možností taktovat do aleluja je za 30k jednoduše nereálná.
Takže máš dvě možnosti:
1) Necháš si poradit a budeš mít skvělý herní PC, který ti vydrží mnoho let.
2) Stůj si za svým a budeš nešťastný.

vyber si...