Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SAPPHIRE R9 280X TOXIC TRI-X vylomený list ventilátoru

Zdravím,

jedná se o tuhle gk http://www.alza.cz/sapphire-r9-280x-toxic-d486004. htm?kampan=adw1_dsa-alza&gclid=Cj0KEQjw3vyeBRDt673 h5ZTYrdQBEiQAzhkf8rLqNFziu3jJK21Cp9Sp7Z7hn6cxIbkAU rf3pJzI17kaAopw8P8HAQ

při čištění pasivu tlakovým vzduchem (kompresorem) se mi podařilo ulomit jeden list ventilátoru.

snažil jsem se zjistit na netu, jestli jde ten ventilátor vyměnit, ale nic jsem nenašel. Pak mě ještě napadlo vylomit protější list, aby se vyvážil. O estetiku mi nejde, jen čistě o funkčnost. Co si o tom myslíte?

Díky za rady

Taky bych to tak viděl, před chvílí jsem zjistil, že ventilátor má 9 lopatek takže vylomení protější lopatky není možný protože žádnou protější nemá..

řešením by možná bylo nalepit tam tu ulomenou lopatku (kterou samozřejmě nemám) a nebo našroubovat něco jiného (malý šroubek) o hmotnosti té lopatky, který by to třeba vyvážil. Co si o tom myslíte?

Nevím zda je to možné, sundat pouze ten kryt s ventilátorama a připevnit tam třeba 2 noctuy nebo tak?
Popřípadě bych zkusil reklamaci. Třeba by to vzali. Popřípadě si myslím, že by nebyl problém napsat prodejci, zda je možnost vyměnit ten větráček celý. Ale bude to nejspíš něco stát.

Tak mohl by sis s tím pohrát víc (záruku už to stejně asi nemá). Napadá mě sundat celý plastový kryt, odříznout část, kde je vadný větrák (je to snad jeden z těch krajních), namontovat kryt zpět a na místo původního větráku přidělat náhradní větrák. Ten napojíš třeba na molex na konstantní otáčky, nějaké střední, aby to nehlučelo v klidu (5V nebo 7V). A zbylé dva se budou regulovat normálně podle záteže.

Před chvílí jsem se odhodlal a odlomil ty dva listy. Trochu mi to trhalo srdce ale co se nestalo? Tiché, ale přesto nepříjemné cvakání je pryč (uvidím na jak dlouho)! Paráda
Jen mám trochu obavy jestli těch zbylých šest listů dokáže grafiku uchladit tzn o kolik procent se zhruba snížila chladící účinnost ventilátoru, co myslíte? :) podle mě o 33,3%

Nechal jsem to běžet 10 minut. Udělal jsem screen ale nevím kam se uložil. Vytížení GPU 99%, Teplota GPU 68 stupňů, fans 53%
při testu se větráčky roztočili z 20% na 53% a už byl zase znát dost výrazně hluk toho poškozeného.

Potom jsem zkusil v tom testu pustit "post FX" a teplota šla nahoru přes 70 a pořád stoupala. pak jsem to vypnul.

pro zajímavost 15 FPS při 1920x1080 a 8xMSAA

paradox je, že mě je ta grafika vlastně nanic, dostal jsem jí od kamaráda, který pořídil novější grafiky na těžení Bitcoinů a já po pár hodinách zjistil, že mě hraní her už nebaví, takže pro ní vlastně nemám využití.
Asi to dopadne tak že skončí v šuplíku a já pojedu na integrovaný grafice na základní desce kvůli spotřebě.. (nevím jaký by byl rozdíl mezi spotřebou integrované gk a téhle mojí v klidu - při kancelářské práci a filmech)