Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s výběrem PC sestavy

Zdravim,

měl bych pro Vás pár kriterií pro výběr repasované sestavy(jen bedny).

Mělo by jít o stroj:

-pro seniora.
-hojně využívajícího služby typu *skype(videohovory, volání)!!!
*youtube
*emailové služby
*ukládání velkého spousty dat v podobě fotek, soukromých videí a jejích následného bezproblémového přehrávání.
-ucházející rychlost upřednostňuju před výkonem.

-repasovaná bedna(setava) bez komerčního SW.

-instalace wIN 7

Nejde mi o přesný stroj ,jen směr kam se v kategorii šáhnout, určitě by to mělo být v předpokládané cenové relaci 5000,- až 9000,- +/-

Děkuji za tipy.

nepotřebuji konkrétní odkazy ke koupi, jen třeba k navození inspirace nebo pokud je tu někdo kdo by měl zájem mi bednu s avizovanými/podobnými požadavky prodat rád se dohodnu.

ucházející rychlost upřednostňuju před výkonem

Dobry no, jeste jsi pobavil.

Proste mu sloz neco na core i3 nebo Pentium G3258, obycejny pocitac, se klidne do 9.000,- vejit muzes s tema pozadavkama, akorat bych k tomu koupil jeste externi disk a seniora naucil zalohovat ty fotky a videa.

Já stavím internetidla + přehrávače fotek a videí aktuálně na "Kabině" (AMD X4 5350) plus MSI AM1I. Za pět litříků je k mání se 4GB RAM a 128GB SSD. K tomu stačí libovolný case + zdroj (jakýkoli, spotřeba je nula celá nic), případně druhý HDD na data. DVD jsem už zrušil. Jediná nevýhoda jsou jen 2 SATA porty na desce, zato je tam 1x PCIe 16x a 1x miniPCIe..

Na inet a filmy to stačí megabohatě (grafika velmi dobře akceleruje), navíc to nežere a je to díky SSD pekelně responzivní.