Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace Ubuntu z Windows (ala WUBI je pryč)

Zdravím,
před nedávnem mi došel (konečně) nový HDD pro můj server. Chci ho použít jako hlavní disk, a jelikož server kompletně předělávám (to obnáší ještě nový case, jinak už mám vše), řekl jsem si, že konečně upgraduju i linux. Server původně fungoval na vezri Precise Pangolin LTS a byl jsem spokojen. Co se týče Trusty Thar(Kdo ty názvy vymýšlí? Myslel jsem, že Al Capone už je mrtvej.) - nemám s ním zkušenosti. O to ale nejde. Jelikož starý disk byl ekologicky zlikvidován (alias polit benzínem a zapálen (ne kecám hodil jsem to do šrotu :D)) nemám možnost přímého upgradu. Tak jsem nový disk hned po rozbalení napíchl na moje PC - že si to nainstaluju z Windowsu. Bohužel jsem zapoměl - WUBI byl označen za "discontinued" a pro 14.04.1 už tedy není k dispozici.

Prostě a jednoduše - JAK lze nainstalovat Ubuntu z Windowsu přímo na čistý disk?

Díky, Steve_Xtreme.

P.S.: Má někdo nějaké zkušenosti se serverovým použitím 14.04.1ček? Nějaké ohodnocení stability? Díky moc.

[img=http://Prostě a jednoduše - JAK lze nainstalovat Ubuntu z Windowsu přímo na čistý disk?]Prostě a jednoduše - JAK lze nainstalovat Ubuntu z Windowsu přímo na čistý disk?[/img]
- Virtuálnē, treba s Oracle VMBox. (Ale dal bych tam spíse Debian)

1. Že vy jste ten slavný student IT střední?
2. Co má slavná instalace "do adresáře" společného s update linuxového systému?
3. Proč by se měl *buntu instalovat na jiném počítači a ještě z redmondského os a ještě pro serverové použití toho *buntu?!
4. ubuntu-14.04-server-amd64 se na CD vejde. Normální distribuce mají i možnost síťové instalace. Nehledě na možnost si přečíst man apt-get...

K té podivné anketě, kterou jste tedy opravdu musel vymýšlet hodně dlouho! Debian snad není linuxová distribuce?! A proč na server jedině Debian, nebo netušíte, že tu je SLES, RHEL a jeho OS varianta CentOS, atd?

Jak bych normálně řekl - "Can`t you just shut the fuck up?"
Tak 1.) Nevím, o jakém studentovi IT střední to mluvíš
2.)Jakého adresáře
3.) Protože nemám momentálně k dispozici bootovatelné médium ze kterého by se dalo instalovat. A přestaň laskavě urážet Windowsy. Je to pořád ten nejlepší (nebavím se o tragické nehodě jménem Windows 8) OS k dispozici na trhu
4.) To jsem nevěděl, díky, instaluju.
5.) Debian je linuxové distro - hlasovací kolonka se týkala lidí, kteří pro serverové použití zavrhují jiné linuxy. A k tomu dalšímu - ne, nevěděl.

Já nechápu, proč tedy ta šťavnatá patnáctka ten Minecraft neprovozuje na redmondském os a používá ne dost šťastnou odnož Debianu. Navíc hoch, co se tak zajímá o IT, neví, že "wubi" je opentlenější instalace "do adresáře".

Pokud uživatel nemá čas na Linux a neviděl ho, tak Windows. Jakýkoliv, ovšem v serverové edici.

A samozřejmě server je stabilní podle toho, jak je stabilní hardware, počínaje ECC paměťmi (a pochopitelně řadičem), redundancí slabých míst... U těchto domácích serverů je hardware vždy nejslabším článkem dlouhodobé stability. Když samozřejmě nepočítám uživatele typu JR Ewing, fleg, touchwood... ti mají ve své moci hw odpovídající a důstojný označení "server".