Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno CHKDSK nabíhá po každém spuštění Windows

Po formátu disku a čisté instalaci winXP-SP2 se při každém startu objeví chkdisk, ověřování souborů, rejstříků a popisovačů zabezpečení u zálohového disku D, který je logickou jednotkou a rozšířeným oddílem disku systémového. Jde o SATA disk, disk není RAID. CHkdsk jenom konstatuje, že ověření proběhlo a naběhnou windows. Domnívala jsem se, že disk možná potřebuje defragmentovat, ale "program defragmentace zjistil, že podle plánu má se svazkem pracovat chkdsk. Spusťte program chkdsk /f"
Ne, že by se pro laika něco dělo, jen to obtěžuje a vrtá mi hlavou, proč. Co se kde nastavilo a kdo mohu chkdsk pro tento disk nebo všeobecně vypnout, pozastavit... O co vlastně jde?

Ano.
"Systém souborů je typu NTFS. Aktuální jednotku nejde zamknout.

Program Chkdsk nelze spustit, neboť svazek používá jiný proces. Chcete kontrolu svazku naplánovat na provedení při příštím spuštění systému? A/N"

Ano i ne, obě odpovědi - vše zůstane při starém - chkdsk se spouští a spouští a spouštíííí

Start -> Spustit -> "cmd" -> "fsutil dirty query d:" -> pokud se objeví, že je "Svazek čistý", je vše OK.
Pokud ne, pak spusťte: "chkdsk d: /f /x" a po skončení znova "fsutil dirty query d:". Pokud je svazek nyní čistý, napsat "exit" a restartovat PC.

(nepoužívat uvozovky) ;-)