Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook nechce naskočit

Ahoj, před pár dny jsem u kamaráda přeinstalovával Win7 na jeho NTB (Lenovo IdeaPad U165) pomocí OneKeyRecoveryTool (respektive pomocí čudlíku na NTB), po přeinstalaci systém fungoval, nechal jsem mu to a včera za mnou přišel s tim, že "to nejde", z jeho popisu jsem pochopil, že stáhl z Microsoft stránek SP1 pro Win7 64bit a instaloval no a potom už to nešlo.

Tak jsem si to vzal a zjistil jsem:
Nechce se spustit - naběhne Lenovo obrazovka, pak pár sekund šedá obrazovka a pak znova a znova.
Tak jsem zkusil opět obnovit systém zmáčknutím toho magického tlačítka - po půl hodině šedé obrazovky jsem ztratil trpělivost.
MemCheck vyšel bez problémů.
NTB se normálně a bez problémů spustil do Ubuntu z flashky.

Při přeinstalaci Winů jsem nechal všechno na deafultním nastavení.

Děkuji všem.

V tom ubuntu skontroluj jak su na disku oddiely, a ci este je vobec zdetekovany disk a co na nom je.
V BIOSe skontroluj pripadne prepni bootovanie v uefi mode a neuefi mode, pripadne ak je tam v boot order "windows manager" tak spust ten.
Moze mat prepisany MBR niecim alebo zmenil nastavenia BIOSu (UEFI alebo secure boot a pdoobne)

ok, takže disky:
LENOVO
Lenovo/OneKey App/OneKey Recovery/Deafult.okd (velikost 22 bytů)
Recycle.Bin - pár prázdných složek
System Volume Info/tracking.log (20,5 kB)
disk 1
klasické Windows, nic zvláštního
disk 2
složka boot, kde jsou soubory bootmgr.exe.mui a memtest.exe.mui v x jazykových mutacích
poslední disk
tak, tam se nemůžu dostat (unable access)
+ samozřejmě flashka

v biosu je na prvním místě HDD (IDEO: WDC WD5000-24A0RT0-(S1.....
pak USB, (teď flashka)
pak USB - FDC, KEY, CDROM
a pak PCI BIEV: Atheros Boot Agent - to spustí něco, kde mi to Xkrát vypíše Ethernet cable not detected, pak OS not found a konec

boot flag je na dev/sda1 co je spravne, ale mozes skusit dat boot na dev/sda2, ci nahodou tie Win nenabehnu (user mohol posahat boot oddiel). Potom to zas nastav nazad ked to nepomoze.
Vseobecne ale mam skor pocit ze je bud posahany MBR alebo nejak divne BIOS zblbol, ked pises ze nejde ani recovery. Daj do BIOSu load defaults a save&exit, a pripadne skus ten recovery znova, a z vypnuteho stavu zapnut ho tym tlacitkom.
MBR sa da obnovit z instalacky spravnych Win nabootovat do konzoly a prikazy
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot

ok tak MBR funguje tak to hod nazad na ten prvy oddiel, ale asi je posahany ten prvy oddiel, alebo odislo nieco v HW a win sa zasekne kvoli HW problemu.
Este mozes natsvit boot flag na ten recovery oddiel (//edit: sda4) ci nenabehne rovno recovery.

isntalacka sa da dat na usb stick pomocou wintoflash apod.

Este mozes skusit skopirovat subory z rootu (ntldr apod) z toho prveho oddielu na ten druhy a nechat boot flag na druhom, ci win nabehne potom

To je logicke, a to nebolo to same jak ked to bootuje normalne? Co je na tej sivej obrazovke?
Je mozne ze user spustil nejaky vir ktory prepisal vsetky ntldr alebo co, instalacka a bootrec /fixboot alebo obnovenie bootoddielu (reinstal) asi bude nutna.
P.S. alebo je mozne ze zmenil ten sda3 na logicky oddiel, nemyslim si ze to takto bolo od vyrobcu. To by potom znefunkcnilo recovery. opytaj sa ho co tam robil, a ne ze instaloval SP1, tym to neposral.

To bootujes uz z instalacky z USB? Zmackol si klavesu ked to po tebe chcelo zmacknut? (inac nebudes bootovat instalacku). A aj ak po tebe nechcelo zmacknut klavesu tak nebootujes instalacku.
Bud nebootujes z instalacky alebo je ten NB vadny hardwarovo (doska, grafika, LCD, apod)

Este si over ze ten USB stick je bootovatelny, na inom PC, vyber z bootmenu polozku bez "UEFI". Ze ci nabehne instalacka. Cim si vytvaral ten USB stick?

A pred instalaciou Win nastav ten boot flag nazad na sda1. Je to dolezite.

P.S. neflashoval tam nahodou niekto nejaky blby BIOS?

Bootoval si to v neUEFI mode na tom klasickom PC? Neni to jedno. Ak si to vytvoril nejak blbo tak to bude bootovat v UEFI mode ale nebude bootovat v legacy mode.
Ked to nefunguje a ten USB stick bootuje v legacy mode (skus na starom PC spred 2010) tak je vadny notebook takmer nabeton.
Este mozes vybrat z notebooku disk, ze ci ta instalacia potom nenabehne (po vyber disku), ze ci to nepada na tom ze su nejake uplne nezmysly zapisane kdesi v MBR na disku

bootuje to v legacy i UEFI modu
to radši počkam na něj, protože kdybych mu řekl, že sem se hrabal v HW, tak ještě budu kupovat novej
po celé noci, kdy nabíhala instalace ze zálohy v NTB, se objevilo pozadí, které tam bylo, když jsem přeinstlovával systém - budu zatim čekat

HOTOVO, KONEC, VYŘEŠENO
nakonec jsem to nějakým záhadným způsobem zprovoznil
dal jsem Winy na 2. flashku a pokusil se nainstalovat, asi v polovině to vyhodilo chybu, restart, restart pořád dokola, pak boot do ubuntu, a najednou magické tlačítko fungovalo, Win se přeinstalovaly a zatím všechno funguje. Díky moc MM.., že si vydržel mou natvrdlost a pomáhal mi.