Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Složka Cisco

Dobrý den, dnes při čištění počítače a instalování nějakých programů jsem našel v Program files složku cisco. A v ní tyto soubory. Cisco Leap modul, Cisco PEAP modul, Cisco EAR FAST Module. Zajímalo by mě na co jsou tyto složky nebo programy? Stane se něco, když jsem tyto složky odstranil? Na internetu jsem si o tom už něco přečetl, ale nenašel jsem nějakou pořádnou odpověd. Vůbec si nejsem vědom, že bych něco takového instaloval. Notebook už mám dlouho a tato složka ukazovala, že se nainstalovala teprve 29.6. Mám windows 8. Někde jsem se dočetl, že ta složka není potřeba, někde že ji mám mít. Když jsem si četl, jak tyto programy odstranit, tak jsem se dočetl, že normálně v ovl. panelech je odinstaluji. Jenže tam jsem je nenašel a já blbec jen odstranil ty složky. Ano vím, měl jsem se prvně zeptat. Děkuji za radu... :-)

když si nepamatuješ instalaci takového programu, asi jsi ho nepoužíval, možná ani instalace nedoběhla.
programy si někdy kopírují své komponenty do adresářů "system32" a "drivers", proto není pouhé mazání v program files funkční.
můžeš si ještě v registrech zadat vyhledávání "cisco", pokud se ti do toho chce.

Takže chápu to dobře, že pokud nepoužívám věci od Cisco, tak ty soubory nepotřebuji? Jen nějak nevím, jestli od nich něco používám 3-[ router mám od D-link, ale na modemu nic napsáno není. Já jsem na tyto věci fakt jelito a potřebuji to vysvětlit 3x abych to alespon trochu pochopil. Pokud bych přístroje od Cisco používal, což nevím, musel bych si tento software stáhnout?

Zatím se zdá, že jede všechno v pořádku. Jen se mi zdá, že mi častěji vypadává internet. Nevím zda to bude chyba v tom odstranění... Ale zřejmě asi snad ne, protože internet mi blbnul i před tím než jsem něco udělal. Nebo myslíte, že by to mohlo mít něco společného?

Já právě nic takového vůbec neinstaloval. Proto jsem byl celkem zaskočený co to je. Zaskočilo mě i to, že se tam ta složka objevila nedávno. Pro příště snad budu chytřejší.
Já chtěl hlavně vědět, jestli to budu nutně potřebovat někdy do budoucna, nebo budou nějaké problémy.

Ale ved radu zu dostal niekolkokrat.
Neskodi to.
Nesahat na to.
Nedavat to prec.
Podpora Cisco VPN sa na klientskych pc vyskytuje pomerne casto, bud si to vyzaduje nejaky hw alebo nejaky sw. Samo od seba sa to tam nedalo a kedze tazatel nedisponuje znalostami v IT oblasti je najrozumnejsia rada tu co dostal. Nech to necha tak.