Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak se zbavit linuxu? novej ntb

Cau, potrebuju se ho zbavit..Boot nejak nejde..zapnu objevi se tucnak a mam 2 polozky na vyber.. create bootable disk nebo linpus linux..V obou pripadech nevim co delat potom dal. Nevi nekdo?

Vím, měl jste si koupit notebook s vytouženým redmondským os a když už "šetřit", tak by to chtělo jedince, co zvládne tak obtížnou záležitost, jako je redmondský os nainstalovat, včetně řádných ovladačů v řádném pořadí a nastavit jej.
Neznám os pro platformu IBM PC, jehož instalátor by nedokázal aspoň základním způsobem pracovat s diskovými oddíly a příslušnými souborovými systémy. Ovšem základ je vůbec instalační systém vůbec zavésti do operační paměti a spustit jej.

Já nechtě nijak ušetřit ntb mi padl do oka parametry i vzhledem a myslel jsem si bohužel, že se dá linuxu lehce zbavit..Teď si musím odskočit..Tak jestli by mi tu někdo kolem 20.hodiny pomohl prosím? Čili tam dám jen "koupené" widle 7? x XPčka..

dostal jsem se do biosu a dal mechaniku na prvni...Kazdopadne to nenabootuje a ukaze to pak prazdnou obrazovku boot managera, kde by se melo prepinat mezi diskem a dvdromkou..V tom biosu u bootu je jeste Boot mode: Uefi a da se to prepnout na legacy..

Tam jak radil MM napsat startx mi kamos poradil zkus: dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=512 count=1 ale uz nenabehne tucnak no..

No jo, tím příkazem sis přepsal bootsektor, takže už jaksi nemá co naběhnout :-) Přepni boot mode z UEFI na legacy, ulož to, strč tam DVD s Win7 a až se objeví "Libovolnou klávesou spustíte systém z CD/DVD...", klepni do Enteru a nechej proběhnout instalaci.

Kdyǔ kliknu na další, tak mi to vyhodí hlášku "Tato verze možností obnovení systému neni kompatibilní s verzí systému Windows, kterou se pokoušíte opravit. Zkuste použít disk pro obnovení, který je kompatibilní s touto verzí sysstému Windows.."

Do prdele..:-(

Ked budes "dělat reinstal" Windows, tak uz nebudes muset "dělat takovýhe vifikundace"

Ale trocha (dost) si to pohnojil s vyrokom "zbavil toho svinstva Linuxu".

Mas ho mozno doma v Routry, v DVB-T tunery, vo VideoRecordery, v Smatfone (Android) a mozno aj vo vychcanej pracke.

Ked napises mail frajerke, tak to prejde cez servery riadene Linuxom. Tvoje pripojenie na Internet bez Linuxu by asi nefungovalo.
Radu si dostal na tomto servery (aj ked presne neviem) asi bezi pod Linuxom.

Odsudzovat nieco comu nerozumiem, nieni dobre riesenie.

Docela mu rozumím. Kdyby tam výrobce předinstaloval Linux třeba s GNOME, bylo by to pro laika použitelný na net a kancelář, ale co v dnešní době s příkazovým řádkem.

Tohle je od Aceru pěkný svinstvo, dát tam něco čeho se nejde ani pořádně zbavit. Naštěstí to dopadlo dobře a já nevyhodil 17tisíc oknem a nechodil jsem zbytečně celý prázky na brigádu..

To Jufo, konrkténě jsem myslel sviňskej Linpus Linux, ostatní jsou dle mě OK, ale tohle je prostě svinstvo...

Prajem Ti aby notebook sluzil.

Ale vyrobca nemoze len tak poskladat vyrobok bez testu (uz vobec nie pocitac). Tak ked chces notebook bez OS, tak vyrobca testuje z Linuxom.

Pre znaleho neni ziadny problem, menej znali maju (chvalahohu) poradne.

Je to rovnaky problem, ako ked kupis USB-kluc k TV (je naformatovany na NTFS a TV chce FAT32).
Ano urcite znalosti treba.

Bezny uzivatel si doma vymeni ziarovku, ale na kvapkajuci vodovod si uz zavola kamatata a na pokazenu pracku, umyvacku riadu uz vola servisaka.

Pocitac je podstatne zlozitejsi ako pracka, umyvacka ale na pocitac je kazdy expertom.

P.S. neda mi "Tohle je od Aceru pěkný svinstvo" by som modifikoval na "Tohle je Acer pěkný svinstvo"

Díky ti. Já jsem celkem dost znalej, všechny problémy skrz PC jsem si dokázal vyřešit vždy sám. Sestavoval jsem si ho taky sám. A jak jsem psal na začátku, netušil jsem jakej je to problém. Zbavit se Linuxu, teď už tak zhruba vim, tak si do budoucna udělám menší návod:-) Ale do budoucna už jedině s OS, ale vypadá to už jen na MacBooky:-)

ACER není svinstvo, vždy jsem řikal, že bych od nich nic nechtěl, ale když jsem začal číst recenze na ACER, jakej má skvělej servis. Tak mě to utvrdilo v koupi:-) Až na ten ojeb na "laiky" s Linpusem..

Každopádně se chci ještě zeptat. Když mám noťas třeba celej den doma zaplej. Nemám vyndat baterku a jet přímo jen na kabel? Abych tu baterku nekur...?

Odpovedam Ti preto,ze reagujes na prispevky.
Teraz ja potrebujem "oddichovy cas", som v praci a musim riesit problem.

Ale vseobecne: "Nemám vyndat baterku a jet přímo jen na kabel?"
Urcite nie. Baterka stale v notebooku a kde je moznost vzdy sa pripajat na 230V (siet).
(za chvilu dopisem argumenty, musi aj makat).

Tak doplnim, co som nasiel:

Baterka je elektrochemicky clanok, ktory starne odo dna vyroby. Nie odo dna predaja.
Ked mas smolu, ze suspenzia bola mamiesana kdesy v Kanade, tak baterka starne nie odo dna dotania,
ale odo dna spustenia chemickej reakcie.
Zalezi aj od toho, ci je baterka vyrobena z prveho "misungu" varky alebo zo stredu.

Tak ako je zname, ze najlepsie procesory su zo stredu "Wafle", tak isto nemas moznost zistit.
Jednoduco baterka je spotrebak.

Kto na PC vazne pracuje, si aj k stolnemu PC za velke prachy kupi UPS (zalozny zdroj).
V notebooku plni funkciu UPS-ky prave baterka, pripravit sa o tuto funkciu (zaplatenu) dobrovolne moze len ziak pomocnej skoly.

Baterka v notebooku je sucastou napajacieho systemu notebooku. Je s nou ratane v celkovom navrhu zdroja.
S toho jasne vyplyva, ze baterka NIE JE volitelny doplnok ale nutna zalezitost na bezproblemovy chod notebooku.

Okrem toho dost sa popisalo o tom, ze zdroje pre NB sa vyrabaju nie dost dimenzovane (aby boli male, lahke, prenosne) a pri prudkom naraste spotreby baterka pomaha pokryt poziadavku. (Cital som clanok, ze NB so silnou grafikov pri starte hry bez baterky sem tam pada, s baterkou nie.

Baterka plni funkciu aj velkeho kondenzatora v napajani, co pomaha negovat napatove spicky a poryvy napatia v sieti.
PC, bez UPS alebo NB bez baterky sem tam "bez dovodne" zamrzne, alebo padne. Jedna "spigra" zo siete vam prepise nulu na jednotku a program skolabuje. Zbytocne budete testovat HW a hladat chybu v softe.

Vseobecne sa nabijacky (pre akekolvek aku) vyrabaju: lacne smejdy bez elektroniky, alebo lepsie s nejakou tou elektronikou. Najlepsiu elektroniku na nabijanie baterky ma prave notebook.
Ked si myslite, ze ste mudrejsi ako stado vyskumnikov s dlhorocnym vyskumom, tak si davajte baterku do chladnicky a natierajte horcicou (vraj to pomoze).

Jak už psal Jufo. Baterka se kur*** pomalu ale jistě sama. Nabíjecí obvod v notebooku je navržen tak, aby nabil baterku a odpojil se. Pokud není baterka vybitá pod určitou hranici (dejmetomu 90%), tak se nenabíjí, není to tak, že by trochu kleslo nabití a hned by se zapnulo nabíjení. Pro provoz notebooku sice potřeba není, ale plní funkci UPSky, takže ji tam nechej.