Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po instalaci OS na nový disk nefunguje internet

Ještě sem napíšu jeden můj problém. Koupila jsem si nový disk do PC, protože ten starý začal být chybový. Nainstalovala jsem si Windows 8 (upgrade z XP) a poté jsem si dala verzi 8.1 - internet fungoval ale sekal se a byl pomalý, přitom test rychlosti byl ok. Nakonec ale přestal fungovat úplně.

Tak jsem to přeinstalovala ještě jednou ale opět to nešlo, tak jsem to vzala od začátku a hodila jsem tam XP. Disk jsem předtím komplet naformátovala, nainstalovala ovladače a nastavila net. Sice mi to píše že je připojený, ale prostě nefunguje... Aspoň tedy na počítači. Vím, že internet je ok. Na notebooku mi totiž funguje jak má. Připojení je přes kabel a musím si tam sama dát IP a DNS (ano kontrolovala jsem jestli je to dobře a bylo). Zkoušela jsem ping na pc i na notebooku (na 8.8.8.8) a na obou to šlo... fakt nechápu kde je problém...

Btw, na zkoušku jsem tam dala i starý disk kde mám ještě win 8 a tam mi internet taky šlape jak má... Může to být tím novým diskem a nebo jak? Je snad nějaké nastavené sítě s novým diskem? Už fakt nevím kde mám hledat problém...

musím si tam sama dát IP a DNS

1. možnost:
nedostaneš od routeru ip adresu, gigabitová síťovka s odfláknutým čínským ovladačem se s routerem nedomluví.
správce zařízení - síťovka - vlastnosti - advanced - link speed & duplex: 100mbit/full.

2. typická možnost: chybí driver chipsetu základní desky - instaluje se úplně první.

Typ počítače: ACPI x86-based PC
Operační systém: Windows 8 Pro Professional

Typ CPU: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2300 MHz (11.5 x 200) 4400+
Název základní desky: Gigabyte GA-M56S-S3 (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Čipová sada základní desky: nVIDIA nForce 560, AMD Hammer
Grafický adaptér: AMD Radeon HD 6570 (1024 MB)
Disková jednotka: WDC WD10EZEX-08M2NA0 (931 GB)
Síťový adaptér: NVIDIA nForce Networking Controller

Tak i tady to dam:
servis-a-otazky

Jak nastavit internet po Re-instalaci Windows?
Pokud máte Win XP, Win 7, Win 8 zpravidla nic nastavovat nemusíte, většinou je IP adresa přidělována pomocí DHCP (což znamená automaticky).
V případě, že by Vám internet i přesto nefungoval, musíte nastavit svou IP adresu, kterou najdete na své smlouvě, kterou jste dostali při podpisu a zřízení vašeho internetu.
IP adresu pak napíšete do síťového nastavení, které najdete: Nabídka start/ Nastavení/Ovládací panely/Síťová připojení: pak kliknete pravým tlačítkem myši na připojení k místní síti a dáte vlastnosti, v záložce obecné, najdete protokol sítě internet(TCP/IP), který musí být zatrhnutý, klikněte na něj a dejte vlastnosti, tady už uvidíte: použít následující adresu IP (napište tam tu svou ze smlouvy, to samé pak u DNS serveru. Dejte OK a vše by mělo fungovat.
Pokud ne volejte na tel.: 776 04 56 33