Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GPRS rychlost a SMS

Používám nyní GPRS připojení.
Jsem ve velkém městě na relativně velkém sídlišti.
Rychlost na stránkách www.dsl.cz ukazuje přibližně kolem 26 kbit/s což mi příjde hodně málo, i rychlost načítávání stránek je opravdu žalostná, čekání i 30 sekund a více není neobvyklého.. Nicméně soubor to těch 4 kB/s tahá..

Čím to že to je takové pomalé? Měl jsem za to, že GPRS je rychlejší, nebo jsem se pletl?

Telefon K750i

Jo a nechodí mi ani výpisy odeslaných SMS pokud stahuju data, výpis příjde až za pár minut spolu s odpovědní SMS od druhé strany.. Je to běžné?

Ano je to bezne. Rychlost gprs pripojenia zalezi od vytazenosti bts stanice ktoru vyuzivas nakolko hlas ma prednost pre datami. Inymi slovami ak by tvoja btska prave nesprostredkovavala ziaden hovor a dalsie btsky na trase tiez tvoja rychlost by bola idealna.
Samotne gprs nie je velmi rychle a prijatelnejsi internet ziskavas az pouzivanim edge (musi podporovat modem).
SMS nie je hlasova sluzba preto caka vo fronte spolu s datami...preto ten neskory prichod sms.

GPRS: závisí na podpoře operátora (mobilní síť) i na podpoře telefonu. Mimo jiné záleží i na použitým kódování CS1 až CS4, počtech timeslotů, síle signálu a tak. Eurotel míval GPRS tak na 40 kbps (zhruba), T-Mobile tak na 80 kbps (plus mínus).

Rozhodně si zkus zjistit, zda je v tvým okolí dostupný EDGE a je-li, pak si pořiď mobil s jeho podporou.

Pavel

Musis to brat historicky. Pri pripojeni cez jeden GSM kanal sa kedysi prenasalo tusim max 9.6kbps (ano nepomylil som sa, je to v kilobitoch/s :-)) co bolo takmer nepouzitelne, takze GPRS je zlepsenie, ale pouziva len volne kanaly klasickeho GSM takze realna rychlost je niekde medzi 0 kbps az maximum zavisi od poctu timeslotov (v podstate od telefonu a operatora), max. tusim nejakych 100-150kbps v idealnom pripade.
siete 3.generacie (Edge, UMTS apod.) su s rychlostne lepsie, ale nie su dostupne vsade.

ak sa poskodi normalnym pouzivanim v sulade s navodom k pouzitiu, tak to predsa odnesies reklamovat, to nie je tvoj problem.
Elektronika sa zahrieva ked nieco robi to si si dufam uz vsimol, a nemas napr. na TV alebo monitore alebo inej elektronie nejaku deku ktora zakryva tie otvory v kryte, ako to maju vo zvyku robit vsetky zeny (oni sa snad vsetky dohodli alebo co) :)) Ale hasiaci pristroj uz k tomu nepripravia :))