Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Služba Windows Installer není dostupná

Mám Win Profi, legální, při instalaci jakéhokoliv programu mě vyskočí hláška:
"Instalační služba Windows Installer není dostupná. To může nastat, pokud je systém Windows spuštěn v nouzovém režimu nebo pokud není služba Windows Installer správně nainstalována. Obraťte se na pracovníky odborné pomoci."
Vše instaluji jako administrator.
Win Installer 3.1 mám nainstalovaný. Instaloval jsem jej přímo od Microsoftu i se Studny, pořád stejný výsledek.
Zná někdo řešení???
Moc děkuji.
Josef

Změna předmětu, původně: Installer (host)

Perfektní, vynikající..
Vážený pane,
celý den jsem strávil na stránkách microsoftu a v tom nepřehledu jsem nic konkrétního nenašel.
Z vaší odpovědi je jasné, že se v tom vyznáte.
Pomohl jsem mě opravdu hodně, všechno funguje jak má být.
Už jsem se chtěl pustit do přeinstalování XP.
Nejde jen o XP, je to PC naší účetní, má tam spoustu účetních programů, hlavně certifikáty atd. no prostě práce na dva dny. Kdy a čím došlo k narušení registrace Instalateru nevím.
Tak ještě jednou díky a dnes si dám jedno chlazené na vás.
Josef

Win Vista SP2, stejný problém.

Proběhl jsem celé fórum, vyzkoušel těch x postupů a nic. Nakonec zabralo tohle:

- http://support.microsoft.com/kb/2642495/cs#FixItFo rMeAlways
- sekce "opravit sám"
- dodržet postup (v mém případě stačilo na vytvořený soubor jen 2x kliknout, nabídka "jako správce" nebyla přístupná)
- restartovat PC

Snad to někomu zachrání několik hodin hledání a zkoušení. Já totiž v těch službách popisované vůbec neviděl a to co tam bylo, tak nešlo změnit.