Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Volba repro k Pc.

Zdravím hodlám pořídit nějaký lepší repro k Pc limit ca od 1500 do 3500 ale raději níž.Jako základ bych volil tyto Creative GigaWorks T20 Series II, ale nevím jestli není lepší si připlatit za studiovky přece jenom to je k Pc na normální přehrávání mám sloupovky se zesíkem..

http://www.hudebnicentrum.cz/eshop-behringer-ms_20 -11060.html

http://www.muziker.cz/studio-podium/nahravaci-stud io/studiove-monitory/aktivni-studiove-monitory/p/2 13361-alesis-Elevate-5

http://www.muziker.cz/studio-podium/nahravaci-stud io/studiove-monitory/aktivni-studiove-monitory/p/1 0947-m-audio-AV-40-II

http://www.cmias.cz/eshop-aktivni-reprobox-m-audio -av-30-ii-14137.html

http://www.czc.cz/creative-labs-gigaworks-t20-seri es-ii_2/61827/produkt

z toho výberu keď už,tak M-Audio 40 sériu,creative sú typické "počítačovky",behringer entry level,kvalitou pod creativami,m-audio 30 tromfnú kvalitou creativky ale trošku zaostávajú za 40-kovou sériou,alesis sú porovnatelné s m-audio 30,pokial riešiš cenu alebo čo stačí k pc,ale je aj trošku kvalitnejšie než typický priemer,tak alesis alebo m-audio 30,to je dobrý kompromis medzi cenou a kvalitou.....

Nie vsetko co je germany musi byt automaticky dobre. nejake pasivne hifi repro zacinaju na 100-200e za kus, a tie su stejne nic moc. Cokolvek celnovo pod tym imho neni hifi. Aj ked da sa postavit slusny repro aj za menej penazi, nemusi byt vsetko hifi a moze to aj tak hrat pekne :)

Šuli Behringer už od 1976 vyrába svoje veci v Behringer City Shenzen China,v Nemecku má len administratívu a pár návrhárov,ale je to všetko low-cost produkcia,tomu obvykle zodpovedá aj low-end kvalita,iné je to až u EuroPower sérií,tam už sa jedná o profi segment a aj kvalita je trošku inde,ale stále je to už čínska výroba,aj keď niektoré nesú označenie designed in germany,a to vie reklama patrične využiť,resp.lepšie povedané zneužiť....

Ještě jsem našel tyto a cena 2150kč docela pěkná takže asi jasná volba,původně jsem chtěl ty Creative,ale rozdíl 500kč se asi vyplatí doplatit za kvalitu ,jsou na tom jak zvukově podobně jako M-Audio AV30 ? Cenu asi nechám max do 2500 jako limit takže tímto ostatní odpadaj takže to je o 350kč dražší M-Audio AV30 vs Alesis Elevate 3.

http://www.music-city.cz/alesis-alesis-elevate-3-2 9995.html?utm_source=heureka.cz&utm_medium=priceni dexer&utm_campaign=feed

pokial nepotrebuješ externé vstupy,ktiorými m-audio disponuje,myslím že by bohate stačili aj tie alesis,kvalitatívne tam velký rozdiel nieje,aj jedni aj druhí vedia čo robia,k m-audiu môžeš pripojiť súčasne viac zdrojov zvuku/mp3 prehrávač etc/,u alesis nie,ale hovorím,pokial takéto serepetičky nepotrebuješ,stačia alesis.....

v EU verzii sa nikdy 230/110 verzia do predaja nedostala,M-Audio I sa už zrejme dnes u nás ani už nepredáva,je to pomerne stará vec,označenie je obvykle len na štítku ako MK-XY za produktovým číslom + ich rôzne revízie,základné odlišnosti podla produktových listov Avid/M-Audio som uviedol,akú konkrétnu revíziu,s akou úpravou majú jednotliví predajcovia k dispozícii je ovšem otázne,napr.muziker.cz/sk obvykle len najnovšie verzie a revízie,vozia to obvykle z rakúska do centrálnych skladov v prahe a bratislave a preposielajú medzi cz/sk podla požiadaviek zákazníkov

Kurzweil je výrobca skôr hudobných nástrojov,má low-cost aj "superťažké" profi produkty,s reproduktormi som zatial nemal tú česť,je to určite výrobok nejakého ich OEM partnera,ale keď sa oni nebáli tam dať svoju značku,tak tá kvalita tam bude určite dobrá v rámci cenovej hladiny,ale nemám s nimi osobnú skúsenosť,moja doména sú skôr Yamaha,Adam,KRK, čo sa týka reprákov z vyššej/strednej cenovej hladiny a ako dobrý štandart akceptujem M-Audio,Alesis,Akai a k počítačom,macom Bose,JBL...Kurzweilu by som sa určite nebál,stoja za zváženie

bose companion je zvukovo špica,určite sa nemusia hambiť za svoj zvuk ani pred alesis/m-audiom a podobnými,u nich je tá pomerne vysoká cena naprosto oprávnená,aj keď niekomu sa možno z nej pretočia oči.....trošku Ťa postrčím,kúp ten Kurzweil,bedne sú z dreva a drevo je drevo,pokial vyhovujú cenovo,nieje nad čím rozmýšlať,Kurzweil je už dosť dlho pojem v hudobnej branži a určite by nevsadil svoje dobré meno za nejaké haraburdy.....

Kurzweil KS 40A mi sedí na stole a už je mám slušně naposlouchané. Za cenu 2200,- je to opravdu dobrá koupě. Subjektivně lepší než M-Audio AV30 nebo Alesis Elevate 3, ale oproti oběma zmíněným mají jednu mírnou nevýhodu. A to, že nemají krycí rámeček přes repro, což v případě výskytu dětských ratolestí výrazně snižuje životnost reproduktrů ;-).

Tak ještě zkouším narvat ty co mám na fotu ve stolku vedle monitoru AQ Toba 302 vadí když by byly těsně vedle toho monitoru něčemu ,aby se třeba nepoškodil nevím jestli jsou magneticky stíněný.(nechci kvůli tomu zakládat novej dotaz)

Jsou to předchůdce těchto parametry se shodují.

http://www.melodiecb.cz/produkty/reproduktory-119/ regalove-120/901-aq-toba-304-silver-regalova-repro soustava

Takže jsem dal vedle monitoru ty AQ a nevím čím to teď je zkouším zvuk dobrej pokavaď pustím rádio z věže,když přepnu na Pc tak prostě nehrajou nahlas Youtube/seriáli apod pokavaď pustím Mp3 co mám v Pc tak to ještě jde.Mám ještě jedno Pc tam mám hozený ty repro od Sonky a tam to hraje jak má že se to nedá ani pustit na Max,je to píchlí na zesík udělanej z geniusů a tady kde je Sonka tak to je na pytel,zkoušel jsem to i přes zesík Yamahu a výsledek stejnej.Že by to bylo špatnou zvukovkou na MB? Abych pak nekoupil ty Kruzweil a nebylo to to samý

http://www.czc.cz/asus-m2n-sli-deluxe-nforce-570-s li/38678/produkt

Edit:oni hrajou i Internetový rádia Ok z Pc i hudba z Flac jde ,ovšem YT je bída tam kde malý Creativy hráli dost nahlas třeba koncert Nightwis tam je to prostě slabota, no testnu ještě zejtra hry.

Zdravím,
také jsem si v létě pořídil studiové repro Kurzweil KS 40A a jsem velice spokojený.
Měl jsem před nimi Logitech Z-5500 Digital THX,ale úder blesku mi totálně zničil basák + zesilovač a řídící jednotku.Oprava nebyla možná,protože neexistují již náhradní díly.
Mohu říci,že mi Z-5500 Kurzweily plně nahradily.
Jedině mi trochu vadí,že ovládání hlasitosti a basů je na zadní straně "bedny" ;-)

Ahoj,
tak bratr teď řešil podobný problém.. :D Odešli mu jeho "bedničky" logitech 2.1 nějaké 360" sound.. Stáli v té době asi 2000,-
Vybírali jsem tedy nové a koupili jsme za 2200,- Kurzweil 40 a jsou super.. Čisté výšky, přesné vcelku rychlé basy. Výkonově na tom nejsou nějak nejlépe, ale na běžné poslouchání MP3 u pc nebo hraní her bohatě stačí! :)
Jedinou nevýhodou je, že se zapínají zezadu a při "stand by" režimu dost žerou, takže je musíš rukou zezadu vypínat nebo si dát pod stůl rozdvojku s vypínačem..
Dokonce i pěkně vypadají, jsou hlavně černé, neutrální a decentní.. :)
Za mě určitě Kurzweil!
PS: Zvukový rozdíl mezi Kurzweily a těmi logitechy znatelný! ty logitechy všechno táhly přes bassák a neměli výškové repro.. :D