Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno sestava herního PC do 16000,-

Dobrý den,
jakožto začátečník si Vás dovoluji požádat o názor, konzultaci a samozřejmě i kritiku na můj první pokus sestavit PC umožňující plynulé hraní současných her (hl. World of tanks, planes a dá-li bůh a warganing.net i ships), pokud možno ve středních detailech. Níže přikládám seznam komponentů (limit cca 16000,-)a děkuji za Vaši příp. radu,připomínky ke kompatibilitě,funkčnosti a zhodnocení zda jsem se slespoň vydal správným směrem .
Díky moc Martin

AMD Athlon X4 760K, SileniumPC startan LT HE922,Kingston Hyper FURY 8GB(2x4) DDR3 1866,Gigabyte GA-F2A88XM-D3H-AMD A88X,MSI R7 265 2GD5 OC, Samsung SH-224DB,SEAGATE Barracuda 7200.14 1TB,Seasonic SS-400ET-F3 400W OEM,Zalman ZM-T4. bez OS.

Ano, takto to fungovat bude, ovšem zrovna přiblblé tanky jsou hra, která je hodně závislá na výkonu/rychlosti jednoho jádra, což je největší problém u všech AMD procesorů.
Pokud by si navýšil o 9% limit, tak by i5 Intel daleko lépe splňoval požadavky "levné" herní sestavy - /17 494,-/

http://www.alfacomp.cz/basket.php?items=_0TUP011WQ Q011HIW012N1G012BXB012MZN011Y0R012MZZ011O1X012R4S0 10TM001

no přiblblý je věc názoru, neni to žádná univerzita ale ma to nějakej reálnej základ, techniku která existovala a smysl týmový spolupráce a ekonomiky, ale ten AMD procesor jsem vybral protože v jednom tutoriálu tvrděj, že 9.3aktualizace už využívá více jader tak to musim ještě prozkoumat. díky

Parametry hry vždy udává výrobce, ovšem až skutečný "provoz" ukáže jak která hra na tom ohledně optimalizace je. Takže až recenze, testy vyjádření a zkušenosti hráčů jsou směrodatné.
Inovace platforem AMD FX a FM2 je těžko odhadnutelná to možná ví jen u AMD, navíc zatím platí, že výkon HW je daleko napřed před SW - výrobci aplikací/her a je na nich jak dalece svoji práci "odfláknou".

každopádně zatím jsem využíval notebook Lenovo G580 a bylo to peklo a po nedávný aktualizaci která obsahovala komplet HD textury nehratelný a jestli je tato konfigurace z celkového uživatelského pohledu (nejsem jen w,a,s,d šílenec)smysluplná,tak v tomto kontrétním případě zkusím něco vyšťourat přímo na fóru wargamingu. děkuju moc.

Určitě ano. SSD disk se používá především na OS a programy, proto nemusí mít nijak velkou kapacitu. Veškeré fotky, videa a hry pak na klasický plotnový disk. Systém na ssd disku poběží několikrát rychleji než na standartním plotnáku a dnes už ty ceny nejsou bůhví jak veliké, proto bych ho určitě doporučil. Minimálním ústupkem by mohl být SSHD disk http://www.alza.cz/seagate-desktop-sshd-1000gb-d46 0886.htm , nicméně na rychlost SSD opravdu nemá.

Ne "hokej" jedině, že si pořídíš traktor sluchadla.
Navrhovatel AMD asi nikdy neslyšel "box" chladič v zátěži a 600W zdroj v krabici je taky úlet.
Prťavý SSD jen na OS jsou vyhozené prachy a hry na zeleným disku je další nesmysl.
(není lepší vrazit prachy raději do lepší g.karty nežli do SSD?)

mám fx 8120 na boxovém chladiči a skvěle větranou skříň a chladič opravdu skoro neslyším, pokud skladám do 16k, tak asi těžko si budu vybírat. Samozřejmě kdyby na to borec měl, navrhnu mu pc klidně i za 30 nebo 40K a to by bylo opravdové herní dělo s i7 a gtx 980

Co se týče ssd disku, tak ty si asi nějaký ten p*čus, co si koupí 3x256 GB SSD, aby tam naházel fotky a filmy ne ? SSD disk ti nijak nezvýší výkon pc, ale ODEZVU SYSTEMU A PROGRAMU. Když dáš hru na ssd, tak docílíš akorát toho, že ti bude načítat rychleji a pak je to fuk, protože si tahá vše důležité z RAMky.

mám fx 8120 na boxovém chladiči a skvěle větranou skříň a chladič opravdu skoro neslyším

Tak to je teda smutné box chladič na CPU ktoré veľa "žere" a je ho možne pretaktovať, box chladič bude furt "šmejd"
Nepomôže ani odvetraná skrinka.

navrhnu mu pc klidně i za 30 nebo 40K a to by bylo opravdové herní dělo s i7 a gtx 980

PC za 40K sa neoplatí lebo vývoj ide veľmi rýchlo dopredu, a i7 načo preboha?

Co se týče ssd disku, tak ty si asi nějaký ten p*čus

Inteligencia veľmi veľká.

Prosím keď nevieš neskladaj PC a nenadávaj ostatným ľudom ktorý ti radia.