Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nainstalovat HDD do Win XP

Zdravím,

dnes mě došel 2x 1TB WD Blue (WD10EZEX)

bohužel jsem vyšel ze cviku,a nevím jak správně nainstalova do Win XP (HDD je kompletně připojen do PC,běží)

(vyhledat nemůžu nic,neb ten šrot co mám už ani nedokáže skoro nic vyhledat na googlu)

poprosím o radu,děkuji

tak připojil jsem starý DISK PATA 80GB,myslel jsem že ho odzálohuji na tento...

tento WD Blue 1TB měl jsem na něj odzálohovaná data,momentálně se na něj nedostanu a píše to:

Disk není naformátován včéra jsem ho formátoval píše to:
Disketa v jednotce F není naformátovaná.
Chcete naformátovat ANO/NE (jasný že ne když tam mám data)
Systém souborů RAW
ukazuje to 32MB DISK....

co s tím ? jak to převedu opět na NTFS a disk opět otevřu ?

ID základní desky 10/14/2005-SiS-661FX-6A7I4G0DC-00
Název základní desky Gigabyte GA-8S661FXM-775

Typ Award BIOSu Award Modular BIOS v6.00PG
Zpráva Award BIOSu 8S661FXM-775 F4
Datum systémového BIOSu 10/14/05
Datum BIOSu grafického adaptéru 06/22/09

tak je to asi verze (rev. 1.x) škoda že nepůjde aktulizovat :(

aktivní oddíl nevadí. pokud z něj nepotřebuješ bootovat = nebude pro systém, jen datový - můžeš aktivní příznak zrušit.

www.nahraj-obrazek.cz - viz:

ze kterého roku máš základní desku? jakou máš verzi servicepacku xp?

www.nahraj-obrazek.cz
píše to "invalid fat boot sector", máš tam fat16.

no tak včéra mě přišel tendo WD blue 1TB dal jsem na něj 10GB

pokud nutně potřebuješ 10gb kradených filmů, můžeš pokračovat v obnově. jinak je rychlejší všechny oddíly na disku zrušit a vytvořit znovu.

ok,:-)

no a jak se tam podle tebe,mohl z NTFS udělat fat16
spíše potřebuji obnovit celou složku nebo celý disk,nejlépe všechno,ale tuším že jsem ho před měsícem vše zálohoval na DVD... jen něco bude chybět...

koukám že existuje sk
Ako konvertovať zväzok so systémom súborov FAT16 alebo FAT32 na systém súborov NTFS v systéme Windows XP

doporučuješ to nebo ne bude úspěšnost 100% ?

čím doporučíš obnovu disku/dat ? opět testdisk ?

takže když to shrneme je vadný disk na reklamaci ?

sk

tohle nepomohlo,ukazuje to:
CONVERT není k dispozici pro jednotky RAW.

RAW je format, ktery se pouziva napr. u softwaroveho RAID. Windows si o proste nekdy prevedou...
Jde to prevest zpet napr. pomoci Paragon Partition Manager

No a ten RAW je ten problém.Takže viz brtník:pokud nutně potřebuješ 10gb kradených filmů, můžeš pokračovat v obnově. jinak je rychlejší všechny oddíly na disku zrušit a vytvořit znovu.
Pak tam vytvoř oddíly NTFS.

Karel04 (díky)

takže nějak jednoduše nejde udělat z RAW DO NTFS ?
už se normálně bojím když na ten disk odzálohuji 800GB a stane se tohle samé,tak jsem slušně řečeno v prdeli...

[www.nahraj-obrazek.cz]

[http://www.nahraj-obrazek.cz/dm-12141427118416.png ]