Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AMD vs. Intel

Mám takú otázku(len zo zaujímavosti),

vedel by mi niekto vysvetliť prečo sú Intel procesory také(zbytočne) predražené(na www.alza.sk, ale aj inde). Já osobne dávam prednosť AMD a to už len z cenového hľadiska.

napr. taký AMD FX-6300(amd-fx-6300-d360498.htm), má 6-jadier, takt až 4,1 GHz, a cena len 98 Eur ....::)

no a taký Intel Core i7-4930K(http://www.alza.sk/intel-core-i7-4930k-d467748.htm ), má tiež 6-jadier, nižší takt 3,90 GHz a jeho cena je 557 Eur

-vedel by mi niekto vysvetliť takýto cenový rozdiel medzi výkonom úplne rovnakých procesorov?

V PassMark benchmarku vychází výkonem o dost líp ten Intel

Intel Core i7-4930K @ 3.40GHz
13,129 bodů
http://cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=Intel+C ore+i7-4930K+%40+3.40GHz&id=2023

AMD FX-6300 Six-Core
6,355 bodů
http://cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=AMD+FX- 6300+Six-Core&id=1781

rovnaké procesory to teda nie sú, počet jadier procesorov nefunguje podľa logiky pásikov na obuvi z vietnamského obchodu, viac pásikov, viac Adidas

prax a skúsenosti užívateľov celej planéty s platformou Intel a AMD, vytvorily stav ktorý si popísal, Intel Core i7-4930K - 557.- €, AMD FX-6300 - 98.- €

ak by to nezodpovedalo skutočnosti, kto by dal za Intel 5x viac ? a prečo ?

... :puff:

1. AMD FX i APU (mimo Kabini) nemají jádra, ale moduly! AMD FX-6300 je třímodulové CPU!
2. Frekvence, ani počet vláken nevypovídá nic o výkonu! Výkon je dán efektivitou návrhu a aplikačním software, který to "umí" použít!