Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Box na externí HDD 3,5

Ahoj všichni.
Potřeboval bych poradit, jaký koupit box na externí 3,5 HDD 3TB, podmínkou je, aby to mělo USB 3 připojení.
Připojení HDD samozřejmě SATA.
Velice děkuju všem za rady :)

akasa sú pomerne dosť poruchové,lepší je ten RaidSonic,z tých mne osobne nezlyhal ani jeden,mám ich síce len 8 kusov,z toho 6 kusov kombinácia firewire/usb,ale bežia ako švajčiarske hodiny,3 z nich už cca šiesty rok,zbytok sú relatívne nové,ale držia ako sa hovorí ako hluchý dvere,nové akasa boxy som musel reklamovať prakticky všetky do niekolkých týždňov,u jeného zlyhal usb port hneď na druhý deň kompletne,u ostatných sa to začalo cca po pol hodine striedavo odpájať s chybovou hláškou disk nebol odpojený správne etc...možno smola,ale preto radšej odporučím ten RaidSonic,tam som nenarazil na žiadny polofunkčný,alebo chybný....

dnes už asi ano,tie 3,5" boxy v podstate aj pomaly miznú z predaja,už je to pomerne rarita vôbec na také boxy v reálnom predaji naraziť a aj cenovo tie jednoduchšie NAS krabice bez diskov silne atakujú cenovo ceny takýchto boxov a to aj u NAS boxov určených prednostne pre Apple,taký MacAlly pre 4 disky s LAN,firewire400/800/usb výjde na 45 eur a jeden 3,5" box len s usb alebo eSATA na 17-23 eur,tak je o čom premýšlať,čo dnes zvoliť...........Akasa kedysi patrila medzi kvalitatívne velmi vysoko hodnotených výrobcov,dnes už zrejme je tam,kde aj zbytok,u lacných výrobkov kvantita nahradila kvalitu,ako som už spomenul,možno som mal smolu,siahol som po Akasa z nostalgie z minulosti,ale príliš sa to nevyplatilo.......u RaidSonic sa zrejme vyplatila volba osvedčených mikrokontrolérov Oxford/Genesys Logic,jednoduchá konštrukcia,žiadne zbytočné experimentovanie s novinkami a extra designom......

Tak s Akasou jsem dříve neměl problémy. Osobně jsem 3,5"HDD do BOXu strkal v dobách PATA, dnes RaidSonic + 2,5"HDD. 3,5"HDD patří prostě do NASu.
Domnívám se, že pokles kvality je všeobecný, nejhorší je, pokud se výrobní společnosti zmocní tupá "softskilová" kraváťácká zhovadilá tlupa podivných zaměstnanců-filcek.